Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
WOLF Haus
Formalności przy budowie domu
Budowa domu to inwestycja, która wiąże się nie tylko z dużymi nakładami finansowymi, ale również wymaga zaangażowania, czasu oraz podjęcia wielu decyzji odnośnie wyboru ekip budowlanych, materiałów oraz zastosowanych technologii. Nie bez znaczenia są również procedury, jakie należy przeprowadzić w związku z budową. O formalnościach związanych z budową domu opowiada Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych z firmy Wolf System.
OKNOPLAST
Elegancja czy energoszczędność?
Planując remont lub budowę domu szczególną uwagę zwracamy na to by nowe wnętrza podkreślały nasz styl. Elementy aranżacji dobieramy w taki sposób by tworzyły one w pomieszczeniach niebanalne kompozycje. Zależy nam również na tym, aby w naszych domach było ciepło i przytulnie. Stajemy wówczas przed dylematem – jakie okna wybrać.
Den Braven
Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven
Cegła klinkierowa jest materiałem, który na pewno pomoże nadać naszemu domowi wyjątkowego charakteru. Należy jednak pamiętać, że jest ona również bardzo podatna na odbarwienia, które mogą obniżyć jej walory estetyczne, a tym samym popsuć oczekiwany przez nas efekt. Spoina do klinkieru i kamienia firmy Den Braven, dzięki swojej unikalnej formule, pozwoli nam szybko wypełnić szczeliny pomiędzy cegłami, bez ryzyka ich uszkodzenia.
Den Braven
Czysto od podłogi do sufitu, czyli jak sprawnie uprzątnąć dom po remoncie.
Wszechobecny pył i kurz, zachlapane cementem i farbą podłogi czy listwy oraz pozostałości zaschniętego na płytkach kleju lub fugi to obraz większości wnętrz po skończonym remoncie.
Konbet Poznań
Stropy gęstożebrowe - zmierzch technologii
Przez lata popularne stropy gęstożebrowe odchodzą powoli do lamusa. Czasochłonność i nakład pracy powodują, że wypierane są przez nowe, dużo bardziej ekonomiczne technologie jak np. panelowe stropy strunobetonowe.
Xella Polska
SILKA YTONG rozmowy z fachowcami. O co pytać wykonawcę?
Wybór dobrego wykonawcy opiera się przede wszystkim na rekomendacjach i wrażeniu, jakie wywiera on podczas bezpośredniej rozmowy. Duże znaczenie ma także ustalenie kwestii formalnych takich, jak umowa z harmonogramem prac i formą płatności.
Lafarge Kruszywa i Beton
Co powoduje „niekontrolowane” pękanie posadzek?
"Rysy pojawiające się na powierzchni betonu są powszechnie znanym, trudnym do uniknięcia zjawiskiem" - wyjaśnia Paweł Madej, kierownik Centrum Badania Betonów Lafarge.
MS więcej niż OKNA
Nie zapraszaj hałasu do domu
Mieszkając w centrum miasta lub przy ruchliwych ulicach, hałas towarzyszy nam nieustannie. Aby móc cieszyć się ciszą w domu, warto rozważyć inwestycję w okna dźwiękoszczelne.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Energia z ziemi – gruntowe pompy ciepła marki Sofath
Wciąż rosnące ceny paliw to impuls do poszukiwania alternatywnych źródeł energii. Rozwiązaniem może być wykorzystanie energii pochodzącej z ziemi za pomocą gruntowych pomp ciepła.
Xella Polska
SILKA YTONG rozmowy z fachowcami: O co pytać architekta?
Cykl – SILKA YTONG: rozmowy z fachowcami – ma na celu przybliżenie zakresu zadań i odpowiedzialności poszczególnych osób, które będą zaangażowane w budowę domu.
OKNOPLAST
Lato w ogrodzie zimowym
Dopiero nastała jesień, a większość z nas już tęskni za latem. Jednym ze sposobów by zatrzymać wakacyjny nastrój jest ogród zimowy. W nim, przez cały rok, będziemy mogli cieszyć się ciepłem i zielenią roślin. Budowa własnej oranżerii kojarzy się jednak z czymś skomplikowanym i czasochłonnym. Nie musi tak być – wszystko zależy od dobrego planu. Podpowiadamy jak się do tego zabrać.
Polbruk S.A.
Różne strony kostki – Polbruk Napoli i Polbruk Country
Kostka brukowa jako materiał do wykonania nawierzchni bez wątpienia wiedzie prym wśród materiałów budowlanych. Swą pozycję zawdzięcza bogatej kolorystyce, dużej ilości wzorów oraz doskonałym parametrom technicznym. Do tych właściwości dopisać jeszcze należy uniwersalność zastosowań. I nie chodzi tu jedynie o możliwość stosowania niemal na każdym gruncie, ale również o możliwość tworzenia z niej ogrodowej architektury. Polbruk Napoli i Polbruk Country jest przykładem, że kostka brukowa nie musi służyć tylko do układania płaskich nawierzchni.
Lafarge Cement
Budujemy bezodpływowy zbiornik kanalizacyjny
Na co zwrócić szczególną uwagę przy budowie zbiornika kanalizacyjnego, jakich błędów unikać i które rozwiązania są najodpowiedniejsze – radzi Sławomir Rutczyński, doradca techniczny Lafarge.
Industrialna łazienka w lofcie
Duże powierzchnie, otwarte przestrzenie i surowy klimat pofabrycznych wnętrz stwarzają niezwykłe możliwości aranżacji pomieszczeń. Warto, aby łazienka w lofcie miała charakter pasujący do reszty mieszkania. Ułatwią to produkty marki KOŁO.
„Naturalna” łazienka
Istnieje wiele sposobów na oryginalną aranżację łazienki. Z wszelkimi zmianami wystroju wnętrza nie musimy czekać do zakupu nowego mieszkania czy domu. Niejednokrotnie wystarczą drobne ulepszenia, wprowadzenie nowych elementów dekoracyjnych czy wymiana armatury na bardziej nowoczesną i funkcjonalną