Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
OKNOPLAST
ABC jesiennej konserwacji okien przedstawia Oknoplast
Mróz, śnieg i deszcz to tylko część wyzwań, jakim musi sprostać nasza stolarka podczas zimy. Chłodna pora roku to bardzo trudny czas dla naszych okien, dlatego warto dokonać ich przeglądu. Wrzesień to dobry moment by sprawdzić w jakim stanie są okna i dokonać ewentualnych napraw. Od czego zatem zacząć? Przedstawiamy ABC konserwacji.
Kärcher Sp. z o.o.
Jak utrzymać higienę w domu? Technologia czyszczenia parowego firmy Kärcher
Rozwiązaniem ekologicznym i bezpiecznym dla zdrowia domowników, a zwłaszcza dzieci, które zazwyczaj lubią bawić się na podłodze jest czyszczenie parą. Wcześniej zastosowane środki czyszczące i ich cząsteczki mogą zostać na przedmiotach (w tym zabawkach), które dzieci dotykają podczas zabawy, wywołując alergię u dziecka.
Przygotowanie przepompowni do zimy
Klimat w miejscu pracy wpływa na wydajność pracowników i decyduje o komforcie użytkowników obiektu. Dobry klimat tworzy między innymi odpowiednia temperatura, a komfort gwarantuje niezawodność funkcjonowania urządzeń, które "dbają" o temperaturę.
EFFECTOR S.A.
Drzwi podnoszono-przesuwne z aluminium
Tarasowe drzwi podnoszono-przesuwne mają wpływ na mikroklimat, dzięki dużej powierzchni szyb zauważalnie zwiększają ilość światła w pomieszczeniach oraz powodują, że wnętrze sprawia wrażenie przestronnego, większego niż jest w rzeczywistości.
BRUK-BET
Renowacja schodów zewnętrznych stopniami kątowymi i okładzinowymi. Pomysły i rozwiązania
Schody to ważny element każdej posesji. Mogą prowadzić mieszkańców oraz gości do głównych drzwi wejściowych, wieść na taras lub łączyć różne poziomy w ogrodzie. Aby należycie spełniały swoją funkcję, muszą być zbudowane z właściwych materiałów i w odpowiedni sposób skonstruowane. A co jeśli nasze schody nie przetrwały próby czasu: okazały się mało funkcjonalne, wykorzystany materiał nie przetrwał trudów pierwszej zimy lub po prostu chcemy je po latach wymienić? Podpowiadamy jak sprawić, by schody zewnętrzne znów cieszyły oko i spełniały przypisane im praktyczne funkcje.
BRUK-BET
Jaką ścieżką do celu?
Wytyczanie przydomowych alejek i ogrodowych ścieżek to ważny element projektowania nawierzchni wokół domu. Podobnie jak planowanie podjazdu musi być dokładnie przemyślane, gdyż odpowiednio zaaranżowana przestrzeń wpływa nie tylko na walory użytkowe ogrodu, ale i nasze samopoczucie. Prezentujemy kilka zróżnicowanych stylistycznie kompozycji, z wykorzystaniem modnej w ostatnim czasie kostki brukowej.
Baltic Wood
Jak dobrać kolor podłogi? Zmiany w barwie drewna
Decydując się na zmianę wystroju wnętrza lub planując urządzenie nowego mieszkania, powinniśmy starannie przemyśleć kolorystykę – nie tylko ścian czy mebli, ale przede wszystkim podłogi z naturalnego drewna. Dobór kolorów i ich połączenie w dużej mierze jest sprawą indywidualną. Warto jednak pamiętać o kliku podstawowych zasadach.
KFA Armatura
Instalacja podtynkowa krok po kroku
Właściwy montaż instalacji podtynkowej jest podstawą jej bezawaryjnego działania. Ewentualne błędy popełnione na tym etapie obarczone są ryzykiem ponownego kucia ścian i płytek ceramicznych. Dlatego przed przystąpieniem do prac remontowych niezbędne jest zapoznanie się z zaleceniami producenta i wnikliwe przemyślenie rozmieszczenia elementów instalacji.
nVent Thermal Polska
Ogrzewanie podłogowe Raychem
System elektrycznego ogrzewania podłogowego montuje się tuż pod powierzchnią podłogi. Dzięki równomiernej dystrybucji ciepła termostat można ustawić na niższą temperaturę (2°C) bez pogorszenia się odczuwalnego komfortu.
Montaż Gwieździstego Nieba Konstelacje Świetlne
Przystępując do montażu gwieździstego nieba należy zaplanować ułożenie generatora światła. Powinien on znajdować się w takim miejscu aby umożliwić rozłożenie światłowodów na całej powierzchni sufitu oraz aby możliwy był do niego dostęp w ramach np. wymiany przepalonej żarówki. Należy również pamiętać o tym, że generator powinien znajdować się w miejscu suchym nie narażonym na pył, kurz i wilgoć.
Elektra
Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu domu?
Każdy, kto zamierza zainwestować we własny dom lub mieszkanie staje przed podstawowym pytaniem, jaki system ogrzewania powienien wybrać..
Miller
Dlaczego wybrać system ogrzewania nadmuchowego?
W tradycyjnych centralnych ogrzewaniach podgrzewanym medium pośrednim jest woda, która rozprowadzana do grzejników nagrzewa je. Następnie grzejniki oddają energię cieplną do pomieszczeń.
Ile kosztuje ogrzewanie domu energią elektryczną?
Koszty ogrzewania w największym stopniu zależą od zapotrzebowania budynku na ciepło, czyli od technologii, w jakiej budynek jest wykonany i strat ciepła, jakie w nim występują. Bardzo ważny jest również przemyślany projekt budynku (jego bryła) oraz usytuowanie wykorzystujące naturalne warunki (np. odpowiednie przeszklenie od strony południowej pozwalające „łapać” jak najwięcej energii słonecznej).
ZMK SAS Spółka z o. o.
Zalecenia dotyczące doboru, montażu i eksploatacji kotłów SAS
Dobór mocy kotła - bilans cieplny budynku (projekt instalacji), szybki dobór (wskaźnikowo) Podstaw ą doboru kotła do ogrzewania budynku powinien być bilans cieplny obiektu sporządzony zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami. Bardzo często popełnianym błędem jest przewymiarowanie mocy kotła na paliwo stałe (szczególnie w przypadku budynków dobrze zaizolowanych) oraz dobór urządzenia o większej komorze paleniskowej (w przeświadczeniu "wydłużenia" stałopalności).
Schüco International Polska
Okna efektywną barierą przed hałasem
Hałas to wszechobecne zjawisko, na jego negatywne skutki są narażeni w szczególności mieszkańcy dużych miast. Odpowiednio dobrana stolarka okienna w kluczowym stopniu wpływa na poziom ochrony wnętrza mieszkania przed odgłosami otoczenia. Wbrew pozorom sama szyba o właściwościach tłumiących nie jest wystarczającą barierą dla szkodliwych dźwięków. Hałas nie jest zjawiskiem jednorodnym. Rozmowa, szum miejskiej komunikacji czy dźwięk syreny to dźwięki o różnej wysokości tonów, które wyraża się w hercach (Hz). Ludzkie ucho rejestruje dźwięki o częstotliwości od 16 do 20000 Hz.