Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Sopro Polska
Pierwszy zawodnik glazurniczej sztafety. Sopro prezentuje Grunt głęboko penetrujący GP 263
To, jak sprawnie rozpocznie bieg pierwszy zawodnik sportowej sztafety może zadecydować o wyniku całej rywalizacji. Tu liczy każda sekunda. Ta skuteczność i dobry start mają ogromne znaczenie również podczas prac glazurniczych. Od tego, jak się do nich przygotujemy zależy bowiem powodzenie kolejnych etapów wykonawczych i zadowolenie wymagającego inwestora.
Roto Frank Okucia Budowlane
Roto: Przebudź się w niebie. Trzy sposoby na aranżację sypialni pod skosami
Obserwowanie nieba we własnym łóżku bez wątpienia ma właściwości relaksacyjne. To istotny, ale nie jedyny powód, dla którego warto zaaranżować sypialnię właśnie na poddaszu.
OKNOPLAST
OKNOPLAST: Rysa na oknie – jak się jej pozbyć?
Oczywistym jest, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto dbać o szyby, by nie doprowadzać do zarysowań. Stosujmy zatem delikatne środki i szmatki do mycia (polecamy nasz poradnik "Jak skutecznie myć okna"). Jeżeli jednak dojdzie już do zarysowań – głowa do góry!
Xella Polska
Ocieplenie mieszane - jak sobie poradzić z zimnym narożnikiem?
Przy termomodernizacji zabytkowych budynków często stosuje się mieszane techniki ociepleń: cenne fasady frontowe, podlegające ochronie konserwatorskiej, izoluje się termicznie od środka, a pozostałe elewacje ociepla się od zewnątrz. Problematyczny jest wówczas narożnik – miejsce styku oddziaływań obu technologii.
Paroc
Paroc: Jak poprawnie projektować dach skośny? Część druga – izolacja akustyczna
Poddasze pod dachem skośnym daje spore możliwości adaptacji do celów użytkowych, zarówno w momencie budowy domu, jak i w przypadku przestrzeni już istniejących. Oprócz spełnienia wymagań związanych z poprawną wentylacją, szczelnością powietrzną oraz izolacyjnością termiczną, poddasze wymaga od projektanta zadbania o odpowiednie właściwości akustyczne.
REGULUS - system
Jednorodna instalacja z miedzi - gwarancja trwałości instalacji grzewczej
W ostatnich dekadach ubiegłego wieku nastąpiło znaczne nasilenie korozji w instalacjach. Powodem jest stale pogarszająca się jakość wody użytkowej, zawierającej nie tylko szeroką gamę szkodliwych dla metali związków chemicznych lecz także środki uzdatniające wodę – chlor lub ozon – w coraz wyższych stężeniach.
BRUK-BET
Szarość ciągle w modzie
Od kilku sezonów w ogrodach niezaprzeczalnie króluje szarość. Jeszcze do niedawna kojarzona z niczym niewyróżniającą się płytą chodnikowa, dziś stanowi ulubiony kolor projektantów wnętrz oraz architektów krajobrazu.
Braas
Matowe lub z połyskiem, czyli jakie dachówki wybrać?
Pokrycie z dachówek to nie tylko bogactwo kolorów i kształtów. W zależności od wykończenia nasz dach może być matowy, delikatnie błyszczący bądź zwracać uwagę silnym połyskiem.
Etex Poland Sp. z o.o.
Dlaczego warto stosować płyty NIDA Twarda?
Zwykłe płyty gipsowo-kartonowe to popularny materiał wykończenia wnętrz na poddaszach domów. Warto rozważyć zastosowanie odpornych na uderzenia NIDA Twarda, ze względu na 5 mocnych argumentów. Przedstawiamy 5 argumentów za tymi płytami.
Jadar
Pergole jako element małej architektury ogrodowej
Pergole to niezwykłe konstrukcje składające się z odpowiednio ustawionych słupów i wspartego na nich ażurowego zadaszenia, które w połączeniu z roślinnością tworzą wyjątkowy charakter przydomowego terenu. Są podporą dla pnączy, tworząc jednocześnie odosobnione miejsce, w którym można schronić się przed słońcem lub wiatrem.
tremco illbruck
Illbruck: Okno w ociepleniu - jeden system, trzy warianty montażu
Systemowe mocowanie i uszczelnianie złącza okiennego w płaszczyźnie ocieplenia budynku. Montaż efektywny energetycznie, efektowny - przy okazji.
Braas
Trendy w architekturze: styl dworkowy
Są nostalgicznym spojrzeniem w przeszłość i uosobieniem tęsknoty za tym, co minęło. Z gankiem lub bez, dwoma kolumnami bądź rozbudowanym portykiem – styl dworkowy na dobre zadomowił się w architekturze mieszkaniowej.
Probet Dasag
Probet Dasag: Taras w sezonie. Jak o niego dbać?
W ciepłe dni taras staje się miejscem, z którego domownicy korzystają najchętniej. Poza doborem pięknych kwiatów i wygodnych mebli ogrodowych, warto także zadbać jego nawierzchnię. Prawidłowa pielęgnacja i konserwacja zapewni jej estetyczny wygląd na długie lata. Jak zabezpieczyć betonową posadzkę w okresie intensywnej eksploatacji i jak skutecznie usunąć z niej zanieczyszczenia?
Gutta
Izolacja fundamentów
Kluczowym etapem budowy domu jest postawienie fundamentów. Stanowią podparcie dla całej konstrukcji budynku oraz zabezpieczają obiekt przed wnikaniem wód gruntowych do wnętrza. Istotne znaczenie na tym etapie prac budowlanych ma zastosowanie odpowiedniej izolacji fundamentów. Decydującą rolę przy wyborze właściwego rozwiązania mają warunki panujące na działce oraz plan zagospodarowania przestrzennego. Dla prawidłowej oceny zasadne jest przeprowadzenie badań geotechnicznych.
Jadar
Murki oporowe - jak ukształtować nierówny teren ogrodu?
Murki oporowe to coraz bardziej popularny element małej architektury ogrodowej. Wykorzystywany jest głównie ze względu na swoją funkcjonalność, ale także na walory estetyczne. Stanowi doskonałe rozwiązanie na terenach o zróżnicowanym poziomie, służąc do umacniania skarp i nierówności terenu. Obsadzając murki roślinnością można uzyskać efekt niepowtarzalnej zielonej ściany.