Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
O.B.A. sp. z o.o.
Jak ukryć kosz na śmieci na posesji?
Kosz na śmieci jest tyleż niezbędnym, co mało atrakcyjnym elementem przydomowej posesji czy ogrodu. W jaki sposób użytkować go i jednocześnie schować przed wzrokiem domowników i gości? Jest na to co najmniej kilka sposobów. Oto najciekawsze z nich.
Paroc
Adaptacja poddasza nieużytkowego według firmy Paroc
Podczas urządzania nie można zapomnieć o odpowiednio zaizolowanych ścianach, mających niebagatelny wpływ na komfort termiczny i akustyczny domowników.
Paroc
Jakie płyty zastosować do konstrukcji szkieletowych?
Konstrukcje szkieletowe zyskują coraz większą popularność. Niezwykle ważna jest kwestia termoizolacji, bowiem wykorzystanie właściwego materiału będzie miało wpływ na komfort mieszkania.
DECORA
Jak kłaść panele winylowe na ścianę?
Panele winylowe są bardzo prostą w montażu alternatywą dla innych materiałów wykończeniowych. Dlatego właśnie tak chętnie stosowane są nie tylko do pokrycia podłóg, ale również ścian. Można je zamontować na całej powierzchni lub tylko jej części, np. w miejscu, w którym znajduje się wezgłowie łóżka. Za ich pomocą można dookreślić strefę w pokoju, wyodrębniając np. miejsce do pracy czy wypoczynku. Jak kładzie się panele winylowe na ścianie?
KFA Armatura
Klasyka sprawdzona przez miliony - czy grzejnik aluminiowy może pasować do każdego wnętrza?
Lubimy produkty nowoczesne, innowacyjne, nieraz zaskakujące. Równocześnie każdy z nas ceni sobie sprawdzoną jakość, przetestowane rozwiązania i ponadczasowy design. Grzejniki aluminiowe to doskonałe połączenie klasycznego wzornictwa z nowoczesną, a jednocześnie sprawdzoną przez miliony użytkowników funkcjonalnością. Są niezwykle popularnym wyborem wśród właścicieli domów, a także projektantów wnętrz ze względu na swój prosty, estetyczny kształt, ale przede wszystkim efektywność ogrzewania. Czym jeszcze wyróżniają się grzejniki aluminiowe i dlaczego zasłużyły na zaufanie milionów osób? Sprawdzamy!
Uzin Utz Polska Sp. z o.o.
Czy da się uratować zalany parkiet?
Zalanie mieszkania wodą np. wskutek powodzi może wyrządzić duże szkody. Problem ten szczególnie dotyczy podłóg drewnianych. Pojawia się wówczas pytanie, jakie kroki musi podjąć parkieciarz, aby usunąć szkody wyrządzone przez zalegającą wodę po awarii instalacji wod.-kan. lub nadmiernego zawilgocenia podłoża w wyniku podniesienia się poziomu wód gruntowych.
Bursa
Jak ustawić termostat w grzejniku elektrycznym?
Jesienią, zimą i wczesną wiosną, gdy za oknem panuje temperatura „w kratkę”, utrzymanie komfortowej temperatury w pomieszczeniach może przysparzać dużo problemów. Zbyt częste wahania nastręczają spore problemy z dostosowaniem mocy grzania do aktualnych warunków. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem może się okazać zakup dodatkowego termostatu grzejnikowego. W tym tekście podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy jego ustawianiu.
Ultrament
Praktyczna zabudowa łazienki w 6 krokach
Jak szybko i w prosty sposób wykonać remont łazienki, bez specjalistycznych narzędzi, a nawet doświadczenia w pracach remontowych? Z tym poradnikiem można samemu zrobić blat pod umywalkę, zabudować pralkę oraz zamocować półki. Łazienka stanie się estetyczna i funkcjonalna.
Avante
Dlaczego warto inwestować w energooszczędną i nowoczesną stolarkę okienną i drzwiową?
Kryzys energetyczny w Europie stał się faktem, możemy spodziewać się problemów z dostawami energii, a surowce grzewcze, niezależnie od technologii, osiągają rekordowe ceny.
Austrotherm
Co wybrać - ocieplenie przegrody zewnętrznej metodą ETICS czy tzw. fasady wentylowanej?
Podstawową rolą elewacji jest ochrona cieplna przy jednoczesnym zabezpieczeniu budynku przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ale jest to także walor estetyczny nadający atrakcyjny wygląd i niepowtarzalny charakter danemu obiektowi.
Hettich Polska
Jak sprytnie zagospodarować odpady?
Segregacja śmieci oraz recykling stały się w obecnych czasach jeszcze bardziej istotne. W trosce o planetę oddzielamy odpadki jedzeniowe oraz sztuczne, zależnie od tworzywa, z jakiego są wykonane. Sprawdź najciekawsze pomysły na porządek w kuchni i przekonaj się, że odpowiednia segregacja jest możliwa nawet na niewielkiej przestrzeni mieszkalno-użytkowej.
Cedat
Jak dobrać tynk wewnętrzny do okładziny?
Tynki wewnętrzne zakrywają instalację elektryczną prowadzoną na ścianach, wyrównują ich powierzchnię i stanowią podkład farb, tapet i innych dekoracyjnych okładzin. Podłogi natomiast – te na gruncie izolują od zimna i wilgoci z podłoża, te na piętrze – od hałasów z parteru. Wybór materiałów do wykończenia obu typów przegród jest bardzo szeroki, a prace – choć nieskomplikowane – są dość czasochłonne.
Uniwersal
Jak działa wentylator dachowy?
We współczesnych budynkach termoizolacja ma ogromne znaczenie, co wynika bezpośrednio zarówno z uwarunkowań ekologicznych, jak i ekonomicznych. Wiąże się to jednak z koniecznością zapewnienia skutecznej wentylacji, która pozwoli na usunięcie z pomieszczeń zużytego powietrza i wilgoci, a także – w przypadku określonych modeli – doprowadzenie do wnętrz powietrza świeżego. Takie zadanie pełnią m.in. wentylatory dachowe. Jak działają tego typu urządzenia?
VENTS GROUP Sp. z o.o.
Jak dbać o jakość i ilość powietrza w pomieszczeniach?
W dobie pandemii nasze domy i mieszkania stają się miejscem do pracy, nauki i spotkań z przyjaciółmi. Wg danych Komisji Europejskiej przed pandemią Europejczycy spędzali średnio aż 90% czasu w pomieszczeniach zamkniętych. Covid-19 spowodował, że zdecydowanie najwięcej czasu spędzamy w miejscu naszego zamieszkania.Mając na uwadze zdrowie swoje i naszych bliskich, powinniśmy w szczególności zadbać o jakość i ilość powietrza w pomieszczeniach, w których spędzamy znaczącą część naszego życia. Największymi zagrożeniami są zbyt wysokie stężenie dwutlenka węgla (CO2) oraz cząstki stałe unoszące się w powietrzu.
Verano
Jak zbudowany jest grzejnik niskotemperaturowy?
Ogrzewanie niskotemperaturowe jest doskonałą odpowiedzią na obecną sytuację na rynku energetycznym. Zapewnia wysoki komfort cieplny, przy niskim zużyciu energii. Decydując się na zakup grzejnika, warto wiedzieć, jak jest zbudowany i na czym polega jego działanie.