Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
KFA Armatura
Tani remont łazienki - 10 pomysłów na odświeżenie wnętrza niewielkim kosztem
Remont łazienki nie musi być równoznaczny z wysokimi kosztami. Nie da się ukryć, że ceny materiałów wykończeniowych, a także usług wykonawców poszły w górę – znamy jednak sposoby na to, by metamorfoza wnętrza była przyjazna dla portfela, a efekty spektakularne. Oto kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą odświeżyć to pomieszczenie, nie nadwyrężając domowego budżetu.
AWILUX Polska
Jak wybrać okno do łazienki lub kuchni?
Często pomijamy aspekty estetyczne i właściwości przeszkleń przy wyborze okien do salonu lub sypialni, zapominając jednocześnie o odpowiednim doborze okien do łazienek i kuchni. Niestety, nieprawidłowe decyzje w tej kwestii mają negatywny wpływ na wystrój i funkcjonalność tych pomieszczeń. Jak więc powinno się wybierać okna do kuchni i łazienki? Na to pytanie udziela odpowiedzi Rafał Buczek, ekspert z firmy AWILUX.
Heiztechnik
Program Mój Prąd 5.0. Wysokość dotacji i rodzaje inwestycji
Piąta edycja programu Mój Prąd ruszyła 22 kwietna 2023 r. Zainteresowanie programem jest bardzo duże - budżet 955 milionów zł może wystarczyć tylko na kilka miesięcy. Istniejący od 2019 roku program uległ dużym zmianom, obecnie jest skomplikowany. Dotychczasowy program finansujący panele fotowoltaiczne i magazyn energii oraz ich sposób zarządzania poszerzony został o pompy ciepła i kolektory słoneczne. Maksymalna kwota dotacji sięga 58 tys. zł dla jednego punktu poboru mocy. Dotacje z programu Mój Prąd 5.0 pokrywają połowę kosztów inwestycji - tylko do wyznaczonych limitów.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Dlaczego nie warto rezygnować z gazowego kotła kondensacyjnego?
Gazowy kocioł kondensacyjny to pewne i tanie rozwiązanie. Z punktu widzenia ekonomiki, kosztów eksploatacyjnych i inwestycyjnych, kocioł gazowy jest rozwiązaniem niemalże 5-krotnie tańszym niż instalacja pompy ciepła z fotowoltaiką.
Dorken Delta Folie
Energooszczędność domów szkieletowych. Jak dach może wpłynąć na temperaturę w budynku?
Domy szkieletowe cieszą się coraz większą popularnością. Są lekkie, ale jednocześnie trwałe i pozwalają na szybką oraz tańszą realizację inwestycji. Szczególnie dużą uwagę przyciąga kwestia energooszczędności, bo dzięki charakterystyce drewna, z którego powstają, konstrukcja zarówno szybko ochładza się, jak i nagrzewa. Z tego powodu kluczowa jest odpowiednia izolacja, która wesprze budynek w utrzymaniu konkretnej temperatury. Szczególnie istotną rolę pełni dach, bo to właśnie przez nieizolowany lub źle wykonany może uciekać nawet od 20 do 40 proc. ciepła.
ECOMAX
Jak dobrać rekuperator?
Aby zapewnić bezproblemowe i optymalne użytkowanie rekuperatora, istotne jest zrozumienie tego, jak go dobrać. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.
ECOMAX
Co można zrobić, żeby odkurzanie było wygodne?
Jeśli interesuje Cię sprzątanie bez wyjmowania sprzętu, ciche i dokładne odkurzanie, które daje możliwie najlepszy efekt bez konieczności wyrzucania zgromadzonych zanieczyszczeń, sprawdź, co możesz zrobić, żeby to osiągnąć.
ECOMAX
Czy warto łączyć rekuperację z klimatyzacją?
Choć cel mają taki sam - zapewnianie komfortu przebywania we wnętrzach o każdej porze roku - różnią się zasadą działania. Jakie są główne różnice pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją i czy warto łączyć pracę tych dwóch systemów?
ECOMAX
Najczęstsze problemy z rekuperacją - jak im zapobiec?
Kwestia montażu systemu rekuperacji nie jest w Polsce regulowana prawnie. Skutkuje to podejmowanie zleceń przez monterów, którzy nie mają dostatecznej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Na uciążliwe efekty pracy amatora nie trzeba czekać długo - do najczęstszych usterek zaliczamy oszronione czerpnie, brudne wyrzutnie, nieczystości przy anemostatach i hałas w domu.
Ferro S.A.
Jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym?
Beton, cegła i inne "surowe" materiały oraz ograniczona paleta barw mogą wydawać się mało różnorodne. Jednakże, czy industrialny styl jest naprawdę zimny i bezduszny? Zdecydowanie nie! Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi aranżacjami łazienek.
Aluprof S.A.
Które elementy stolarki okiennej i drzwiowej będą odpowiednie do budynków pasywnych?
Rosnące koszty nośników energii oraz rosnąca świadomość zmian klimatycznych spowodowanych emisją dwutlenku węgla sprawiają, że budynki pasywne stają się coraz bardziej popularne wśród inwestorów w ostatnich latach. Charakteryzują się one minimalnym zapotrzebowaniem na energię potrzebną do ogrzewania.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Czym efektywnie chłodzić pomieszczenia w upalne dni? Sprawdź dostępne rozwiązania od De Dietrich
Nowoczesne systemy klimatyzacji oraz pompy ciepła zapewnią przyjemny chłód latem w domach, biurach i innych przestrzeniach, natomiast w sezonie grzewczym skutecznie je ogrzeją. Na jakie rozwiązania od De Dietrich warto postawić, aby zapewnić sobie komfort termiczny w czasie upałów?
Polbruk S.A.
Z jakich elementów układać ekologiczne nawierzchnie?
Ażurowe, designerskie i przyjazne środowisku - tak można określić kostki i płyty betonowe, które zadebiutowały w tym roku na rynku. Przestrzenie bioaktywne w chodnikach i na podjazdach można jednak stworzyć także przy użyciu niektórych klasycznych rozwiązań. Podpowiadamy, jak to zrobić!
DYNAXO
Jak dobrać blat i szafkę pod płytę kuchenną?
Wybór mebli kuchennych powinien bazować nie tylko na kwestiach estetyki. Wyposażenie meblowe musi być przede wszystkim praktyczne, by w przyszłości ułatwiało, a nie utrudniało codzienne korzystanie z przestrzeni kuchennej. To również tyczy się blatów lub szafek kuchennych – zwłaszcza, jeżeli w przyszłości planujemy montaż gazowej płyty ceramicznej, a nie typowej, wolnostojącej kuchenki. Jak dobrać taki mebel? Na co szczególnie zwracać uwagę? Na to pytanie odpowiada Stanisław Szyling, ekspert marki DYNACOOK.
"LŁ" Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k
Jak dbać o wiertarko-wkrętarkę akumulatorową po zakupie?
Po długiej analizie i poszukiwaniach kupiłeś wiertarko-wkrętarkę, i co dalej? Po zakupie nowej wiertarko-wkrętarki akumulatorowej istnieje kilka ważnych kroków, które można podjąć, aby zapewnić jej długą żywotność i efektywne działanie. Oto kilka wskazówek, jak dbać o wiertarko-wkrętarkę akumulatorową po jej zakupie.