Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Heiztechnik
Pompa ciepła do mieszkania - co trzeba wiedzieć?
Pompa ciepła do mieszkania to coraz popularniejsze rozwiązanie dla osób poszukujących ekologicznego i efektywnego źródła energii. Urządzenia te, zapewniające nie tylko ogrzewanie budynków, ale również przygotowanie ciepłej wody użytkowej, stają się coraz częściej wybierane w nowoczesnych budynkach mieszkalnych. Oferta komfortu i znacznych oszczędności to niewątpliwe atuty tego rozwiązania.
Robert Bosch Sp. z o.o.|Buderus
Czy pod pompę ciepła potrzebny jest fundament?
Co do zasady, jeśli mamy do czynienia z pompą ciepła typu split, pod jednostkę zewnętrzną należy przygotować fundament, zapewniający jej stabilność podczas pracy. Innym rozwiązaniem jest zawieszenie urządzenia na wspornikach zamocowanych do ściany budynku. Zdarzają się jednak wyjątki od reguły - wydajne, ale kompaktowe pompy, tak lekkie, że nie ma konieczności budowania dla nich specjalnego fundamentu.
JAF Polska
Czy świerkowa podbitka to dobre rozwiązanie?
W obliczu rosnącej różnorodności dostępnych materiałów budowlanych, niektóre elementy wyróżniają się swoją wszechstronnością i uniwersalnością. Jednym z nich jest niewątpliwie świerk - wiecznie zielone drzewo, które od wieków służy nie tylko jako element dekoracyjny, ale też jako ceniony surowiec budowlany. Równie wszechstronne zastosowanie ma podbitka, która doskonale sprawdza się zarówno jako podsufitka, jak i element elewacji.
Galmet
Czym się różni anoda magnezowa od tytanowej?
Anoda magnezowa lub tytanowa mocowane są w emaliowanych zasobnikach c.w.u. Czym różnią się od siebie te dwa rozwiązania?
Komin-Flex
Czy można włożyć wkład do starego komina?
Stare kominy, zbudowane z cegły mogą przysparzać wielu problemów - zwłaszcza przy wymianie źródła ciepła na nowoczesny kocioł gazowy. Korzystne wydaje się w takiej sytuacji wykorzystanie starego pionu i umieszczenie w nim wkładu ze stali kwasoodpornej. Jakie opcje są do wyboru?
Onninen
Kiedy trzeba zamontować reduktor ciśnienia wody w domowej instalacji?
Reduktor ciśnienia wody, jak sama nazwa wskazuje, jest elementem instalacji stosowanym do zmniejszenia ciśnienia wody płynącej przez system wodociągowy do pożądanego poziomu. Jest on stosowany, aby zmniejszyć wysokie ciśnienie wody z głównego źródła do bardziej bezpiecznego poziomu, odpowiedniego dla różnych urządzeń i systemów.
Florian Centrum Sp. z o.o.
Prawidłowa izolacja poddasza
Izolacja poddasza jest czynnikiem, od którego zależy komfort cieplny w budynku.
ZMK SAS Spółka z o. o.
Bufor ciepła 1000 l - kiedy warto stosować, a kiedy nie?
Bufor ciepła to określonych rozmiarów zbiornik, przypominający bojler, podłączony do instalacji grzewczych. Tego typu rozwiązania stosowane są zarówno w domach prywatnych, jak i w instytucjach i obiektach komercyjnych, a ich zadaniem jest zwiększenie efektywności działania instalacji grzewczej.
PPG Deco Polska
Jak stworzyć przytulną czytelnię w domowym zaciszu?
Czytanie w domowym zaciszu to jedno z największych przyjemności, szczególnie w chłodniejszych miesiącach, kiedy spacer na zewnątrz nie jest już tak atrakcyjny. W tym artykule podpowiemy, jak urządzić przytulną czytelnię w swoim domu, aby cieszyć się ciepłą atmosferą i stylowym wnętrzem.
FENIX Polska
Czy ekran za grzejnikiem zwiększa efektywność ogrzewania?
Odkąd rachunki za energię elektryczną i cieplną poszybowały w górę, Polacy przypomnieli sobie o starych sposobach na jej oszczędzanie. Jedną z nich jest stosowanie folii umieszczonej za grzejnikiem, zwanej też ekranem zagrzejnikowym. Czy to jednak rzeczywiście działa?
Ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania? To mój konik!
Grupa pasjonatów ekologicznego i ekonomicznego stylu życia stanęła przed wyzwaniem - w jaki sposób wykorzystać wodę deszczową w smart podlewaniu ogrodu? Specjaliści z ABINFORTECH stworzyli system SmartWater4Home - wykorzystujący wodę deszczową do automatycznego podlewania ogrodu.
KFA Armatura
Naprawiaj, nie wyrzucaj - dlaczego warto wymieniać części zamienne w bateriach łazienkowych?
Baterie łazienkowe są niezwykle ważnym elementem naszej codziennej rutyny. Używamy ich w końcu nawet kilkanaście razy dziennie. Z tego powodu, nie jest zaskakujące, że te intensywnie eksploatowane urządzenia mogą ulec uszkodzeniu w wyniku normalnego zużycia. Nawet jeśli zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów. Niemniej jednak, awarie niekoniecznie oznaczają, że trzeba przeprowadzać rozległe remonty łazienki czy całkowitą wymianę armatury. Często wystarczy naprawić uszkodzony komponent, co pozwoli zaoszczędzić zarówno czas, jak i nerwy. Dodatkowym atutem takiej decyzji jest korzystny wpływ na środowisko naturalne oraz domowy budżet. Ale czy jest to faktycznie możliwe? Sprawdzamy!
GEBERIT
Strefa prysznica. Jak ją dobrze zaaranżować?
Strefa prysznica jest kluczowym elementem każdej łazienki, służąc nie tylko jako miejsce codziennej higieny, ale także jako przestrzeń relaksu i odprężenia. Starannie zaprojektowana, nie tylko podnosi komfort użytkowania, ale także przyczynia się do stworzenia spokojnej atmosfery i wpływa na estetykę całego pomieszczenia, nadając mu niepowtarzalny charakter. Odkryj, jak efektywnie urządzić strefę prysznica, aby korzystanie z łazienki było nie tylko codzienną rutyną, ale również źródłem przyjemności.
Coram DIY sp. z o.o.
Jak odmienić łazienkę w Twoim domu?
Przeprowadzenie remontu w domu to zawsze ekscytujące, ale też stresujące wydarzenie. Oprócz możliwości odmiany wyglądu pomieszczeń, wprowadzenia udogodnień czy unowocześnienia, wiąże się też z wieloma decyzjami, które będą miały wpływ na przyszłe użytkowanie. Jednym z pomieszczeń, którego modernizację przeciętny Kowalski wykonuje najrzadziej, jest łazienka - dlatego tak ważne jest, aby w trakcie jej modernizacji wybrać rozwiązania mogące służyć przez długi czas.
Dolina Nidy
Jak przygotować się do tynkowania domu?
Prace tynkarskie to jeden z punktów przełomowych w procesie budowy wymarzonego domu. Wreszcie wnętrza zaczynają nabierać kształtu, jednorodności. To moment, w którym z tzw. ciężkiej budowlanki, małymi kroczkami zaczynamy wkraczać w wyczekiwane prace wykończeniowe. Bardzo często do samego etapu tynkowania - jako inwestorzy - podchodzimy z przymrużeniem oka. Przecież to tylko wyrównanie ścian, zakrycie wszystkich „dziur”, spoin, niedoróbek. Ostateczny efekt nadają farby, panele, designerskie meble. Czy aby na pewno? Na to i inne pytania postaram się odpowiedzieć z perspektywy wykonawcy i inwestora indywidualnego.