Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Najczęściej popełniane błędy podczas układania kostki brukowej
Nawierzchnie z betonowej kostki brukowej są niewątpliwą ozdobą ogrodowych aranżacji. Jednak poza tym, że mają się one pięknie prezentować, muszą spełniać przypisane im funkcje praktyczne. Układanie kostki brukowej to skomplikowany proces, w którym na każdym etapie łatwo o błędy. Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę, aby ich uniknąć.

geoPRODUCT: Jak mocować obrzeża trawnikowe?
Każdy artykuł budowlany wymaga odpowiedniego montażu, w przeciwnym razie nie będzie w stanie właściwie wypełniać swojej funkcji. Nie inaczej jest w przypadku obrzeży trawnikowych, które jeśli nie zostaną właściwie przymocowane, nie będą trzymały się w miejscu.

Polbruk: Kostka do pary – jak łączyć różne rodzaje materiałów nawierzchniowych?
Kluczem do uzyskania stylowej i harmonijnej przestrzeni jest umiejętne łączenie kształtów, faktur i kolorów. Również układając nowy wzór na nawierzchni warto zapoznać się z możliwościami, jakie oferują nietypowe zestawienia kostek brukowych. Podstawowe zasady kreowania estetycznej i zarazem funkcjonalnej mozaiki przybliża Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk.

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o ogrodzeniach…
Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że podstawowym zadaniem ogrodzenia jest zapewnienie domownikom poczucia bezpieczeństwa i ochrona domu przed wizytami niepożądanych gości. Okazuje się jednak, że funkcjonalność muru to nie wszystko – równie ważny jest jego wygląd. Mianem „idealnego” można zatem nazwać tylko takie ogrodzenie, które z jednej strony jest odpowiednio zaplanowane i starannie wykonane, z drugiej: doskonale współgra z charakterem budynku i całej posesji.

Chronos: Czyszczenie i konserwacja elementów z rekonstruowanego piaskowca
Parkowe i ogrodowe elementy małej architektury oferowane przez naszą firmę, wytwarzamy z unikalnej kompozycji kruszyw i spoiw mineralnych, tak by ich ostateczny wygląd, faktura powierzchni i właściwości fizyczne były zbliżone do cech naturalnego piaskowca. Wiąże się to z podobnymi metodami czyszczenia i konserwacji wyrobów piaskowcowych i naszych produktów.

geoPRODUCT: Jak wyliczyć wymaganą ilość wypełnienia kratki?
Kratki geoSYSTEM można wypełnić kruszywem lub kamieniem ogrodowym. Dzięki temu zyskujemy bardzo wytrzymałą nawierzchnię, prawie w 100% wodoprzepuszczalną.

Polbruk: Nawierzchnia w wiosennej odsłonie – czyszczenie i renowacja kostki brukowej po zimie
Chcąc zadbać o naszą posesję przed nadejściem wiosny, warto w pierwszej kolejności zatroszczyć się o estetyczny wygląd kostki brukowej. O tym, jak właściwie przeprowadzić renowację brukowanej nawierzchni po zimie opowiada Wojciech Średniawa, główny projektant firmy Polbruk.

Polbruk: Wybieramy projektanta ogrodu
Na marzenia o własnym domu składa się w dużej mierze pragnienie posiadania ogrodu. Aby ten ostatni był piękny i stanowił wizytówkę posiadłości, należy go odpowiednio zaprojektować i wykonać. W tym pomoże nam projektant. Odpowiadamy na pytanie: dlaczego warto zatrudnić architekta krajobrazu i na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert.

Betafence: Gabiony jako okładzina elewacji
Konstrukcje gabionowe nie tylko oryginalnie wyglądają, ale także oferują dodatkowe właściwości, takie jak izolacja termiczna. Dlatego bywają stosowane jako okładzina elewacyjna.

Budowa ogrodzenia
Ogrodzenie powinno być budowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej oraz przepisami Ustawy Prawo Budowlane. Informacje zawarte w niniejszym poradniku są ogólnymi wytycznymi i zaleceniami. Za całość prac odpowiada inwestor oraz wykonawca, który powinien posiadać odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia.

Polbruk: Jak urządzić ogród funkcjonalny?
Przydomowy ogród powinien być równie piękny, co funkcjonalny. Jeżeli tak nie jest, warto to zmienić, a projekt opracowany zimą, wdrożyć już z początkiem wiosny. Radzimy, jak dostosować przestrzeń wokół domu, aby cieszyła oko i była praktyczna.

Polbruk: Zrobione na szaro, czyli dlaczego w aranżacjach przestrzeni dominuje szarość?
Aranżacje przestrzeni utrzymane w odcieniach szarości mogą wydawać się nudne i monotonne. Nic bardziej mylnego! To jedne z najpopularniejszych kolorów, bez względu na obowiązujące w danym sezonie trendy, które w rzeczywistości potrafią zaskakiwać różnorodnością i oryginalnością.

Polbruk: Projektujemy nawierzchnię w ogrodzie zimowym
Ogród zimowy to nie tylko miejsce, w którym można się zrelaksować bez względu na porę roku, ale i sposób na zwiększenie powierzchni użytkowej domu. W zależności od wybranej lokalizacji, możemy wykorzystać istniejącą już płytę tarasową lub położyć nowy fundament. Najważniejsze, aby był on dopasowany do naszego domu.

Polbruk: Tych błędów unikaj - jak dbać o taras zimą?
Zadbany taras to nie tylko ozdoba domu, ale w okresie wiosny i lata również miejsce spotkań domowników i gości. Jednak żeby móc cieszyć się nim przez większą część roku, należy odpowiednio zadbać o jego nawierzchnię także zimą. W jaki sposób pielęgnować taras, aby zachował atrakcyjny wygląd na kilka lat?

Polbruk: Z czego wybudować schody?
Schody stanowią nie tylko podstawowy element wejścia do budynku, ale często, wraz z trawnikami i ogrodowymi ścieżkami pełnią także ważną rolę dekoracyjną. Od czego należy zacząć ich budowę i jaki materiał najlepiej wybrać, aby uzyskać różnorodne i efektowne połączenia? Oto kilka wskazówek.