Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Oras Olesno
Jak dbać o higienę dłoni latem?
Lato i czas wakacji sprzyjają przebywaniu na zewnątrz - częściej spędzamy czas w miejscach publicznych i środkach transportu. Narażeni jesteśmy więc na większą liczbę zarazków. A niestety wakacyjne leniuchowanie sprawia, że czasem zapominamy też o prostych czynnościach jak dbanie o higienę dłoni. Tymczasem brudne ręce przenoszą 80 proc. infekcji. Jak więc uniknąć zagrożeń? Pomoże odpowiednio częste mycie i higieniczna armatura bezdotykowa.
KFA Armatura
Jak dbać o ceramikę łazienkową?
Utrzymanie czystości sanitariatów to nie tylko kwestia estetyki, ale również higieny. Aby do minimum ograniczyć kontakt z drobnoustrojami i wyeliminować ryzyko powstania osadów, które mogą naruszyć zewnętrzną powłokę ceramiki, konieczna jest jej systematyczna konserwacja.Stały kontakt z wodą i detergentami oraz intensywne użytkowanie to czynniki najpowszechniej wpływające na stan sanitariatów łazienkowych.
KALDEWEI Polska Spółka z o.o.
Jak zminimalizować ryzyko rozwoju bakterii w mokrej strefie prysznica?
Od pewnego czasu, dla większości z nas łazienka przestała być jedynie miejscem służącym do wykonywania codziennych zabiegów higienicznych. Ta przestrzeń coraz częściej staje się miejscem relaksu, odprężenia i wewnętrznego wyciszenia.
Saunal
Przygotowanie pomieszczenia do montażu sauny fińskiej
Kabina sauny składa się ze ścian i sufitu. Zatem dobrze jest przygotować podłogę pod kabinę sauny. W saunie fińskiej nie ma wody - jest to sauna sucha, zatem podłoga może być każdego rodzaju nawet parkiet.
Szultka Furniture
Jak czyścić i konserwować meble firmy "Szultka Furniture"?
Każdy element mebla wykonany z naturalnego drewna jest unikalny oraz posiada oryginalną barwę i rzeźbę, które nie są uważane za niedoskonałość lub wadę. Niektóre meble nie są wykonane w całości z litego drewna, gdyż nie jest ono najlepszym materiałem na wykonanie niektórych elementów. Przykładem mogą być blaty stołów wykonane z płyty meblowej fornirowanej lub podłużnice boczne łóżek wykonane ze sklejki, która ma większą nośność niż lite drewno.
Antado Sp. z o.o.
Na co zwrócić uwagę wybierając meble do łazienki?
Zakup mebli łazienkowych to inwestycja na lata. Oprócz walorów estetycznych, czyli aspektu co się nam podoba, warto wziąć pod uwagę również kwestie użytkowe: wielkość mebli, konstrukcję (stojące, podwieszane), materiał, udogodnienia funkcjonalne. Firma Antado przygotowała specjalny przewodnik po kluczowych cechach mebli łazienkowych.
Oras Olesno
Czy warto montować bidet w łazience?
Zwolennicy i przeciwnicy bidetów tak zaciekle bronią swoich racji, że można by uznać, iż znaleźli się po dwóch stronach barykady. Jedni uważają go za zbytek zajmujący miejsce. Drudzy przekonują, że to najwygodniejsza forma szybkiego odświeżenia i codziennego dbania o higienę. Czy da się pogodzić te argumenty? To możliwe. W małych łazienkach, gdzie nie ma miejsca na klasyczny bidet można zamontować specjalną armaturę z rączką Bidetta.
Robert Bosch Sp. z o.o.|AGD
Zrób to sam: półki z wiader
Brakuje Ci miejsca do przechowywania drobnych rzeczy, a nie chcesz wstawiać do pomieszczenia kolejnej komody lub regału? Zrób półki z metalowych wiader. Są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim dodadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. Zobacz, jakie to łatwe!
Nexterio.pl
Nexterio.pl pomaga w wyborze - wanna czy prysznic?
Wanna czy prysznic - oto jest pytanie! Przed tym pozornie trudnym do rozwiązania dylematem stają wszyscy, którzy urządzają łazienkę w swoim nowym wymarzonym mieszkaniu albo planując remont, zastanawiają się nad wprowadzeniem ewentualnej zamiany prysznica na wannę lub odwrotnie.
KALDEWEI Polska Spółka z o.o.
Do jakiego typu użytkowników łazienki należysz?
Krótka analiza preferencji oraz sposobu korzystania z łazienki pozwoliła podzielić użytkowników na 3 grupy: łazienkowych koneserów, wiecznie zabieganych aktywnych zwolenników krótkich kąpieli pod prysznicem oraz członków rodzin, gdzie z jednej łazienki korzystają zarówno maluchy, jak i starsze osoby.
Oras Olesno
Jak oszczędzać wodę?
Stare metody nie zawsze bywają najlepsze. Tak jest z oszczędzaniem wody. Usilnie trwamy w przekonaniach sprzed lat, choć świat wokół się zmienił. Jako skuteczny sposób zmniejszenia zużycia wody najczęściej wymieniany jest perlator. Tymczasem w armaturze to już standard. Renomowani producenci wprowadzili w kranach dużo skuteczniejsze sposoby łatwego oszczędzania, jak ekoblokady lub elektroniczne sterowanie. Oszczędzić możemy nawet 50 proc. wody.
Nexterio.pl
Wyposażenie małej łazienki
Przy małych pomieszczeniach liczy się każdy centymetr. Należy tak zadbać o wystrój wnętrza, aby wykorzystać dostępną przestrzeń i optycznie ją powiększyć. Pomieszczenie, w którym dysponujemy małym metrażem, jest najczęściej łazienka.
KFA Armatura
Instalacja armatury podtynkowej krok po kroku
Właściwy montaż instalacji podtynkowej jest podstawą jej bezawaryjnego działania. Ewentualne błędy popełnione na tym etapie obarczone są ryzykiem ponownego kucia ścian i płytek ceramicznych. Dlatego przed przystąpieniem do prac remontowych niezbędne jest zapoznanie się z zaleceniami producenta i wnikliwe przemyślenie rozmieszczenia elementów instalacji.
Oras Olesno
Sauna w domu: dlaczego warto, i jak ją urządzić?
Sauny parowe, suche, czy te na podczerwień, cieszą się nieustającą popularnością od wielu lat. W Finlandii sauna jest stałym elementem wyposażenia domów. Ale jej zalety chętnie doceniają też Polacy, szczególnie gdy za oknem zimowe chłody. Sauna ma dobroczynny wpływ na zdrowie, coraz częściej więc stawia się je na działkach i montuje w domach. By w pełni korzystać z dobrodziejstw kąpieli cieplnych, warto wiedzieć jak prawidłowo przystosować pomieszczenie i przeprowadzić cały zabieg.