Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Szuflada + KOMFORT = Comfort Box Rejs
Takiego rozwiązania szuka chyba każdy z nas. Ile razy zdarzyło Ci się uderzyć o wysuniętą szufladę? Nie wspominając o tym, iż bardzo często zapewne „nurkujesz” w niej w poszukiwaniu potrzebnego Ci w tym momencie przedmiotu. Możesz położyć kres swoim trudnościom w domu, stawiając na proste i komfortowe rozwiązanie.

Metody układania tarasów przedstawia PROBET-DASAG
W zależności od miejsca ułożenia i przeznaczenia można zastosować metodę układania bez wypełniania spoin - odprowadzenie wody podpowierzchniowe, albo układanie z wypełnieniem spoin - odprowadzenie wody powierzchniowe.

Rejs: chwyć swoją kuchnię za rogi!
Być może zdarzało Ci się poczuć tę bezsilność – cokolwiek zrobisz i tak nie wygospodarujesz dość miejsca na przybory kuchenne. Gabaryty garnków skutecznie uniemożliwiają Ci pomieszczenie ich w szafkach. Nie daj się jednak zapędzić swojej kuchni w kozi róg. Wykorzystaj pozornie najcięższą do zagospodarowania przestrzeń – narożniki.

Rejs: sprytni zmieszczą w kuchni więcej!
Wiele gospodarstw domowych zmaga się na co dzień z nie lada wyzwaniem. Jak bowiem pomieścić w kuchni wszystkie niezbędne sprzęty, gdy do dyspozycji najczęściej mamy małą przestrzeń? Dodatkowo przechowywanie wszystkiego w szafkach nie jest takie proste – trudno bowiem odpowiednio zagospodarować przestrzeń, która również nakłada na nas ograniczenia poprzez konkretne wymiary, liczbę półek etc.

Twarda woda a wyposażenie łazienki
Z problemem twardej wody zmaga się większość gospodarstw domowych w naszym kraju. Powstający w wyniku jej oddziaływania biały osad i rdzawe zacieki mogą mieć poważne konsekwencje nie tylko dla estetyki, ale i dla funkcjonowania sprzętów łazienkowych. Podpowiadamy, czym kierować się w doborze wyposażenia, by było odporne na jej wpływ.

ReNOWAcja łazienki - układanie płytek ceramicznych razem z Sopro
Podłoże przygotowane, elektryczne ogrzewanie podłogowe zainstalowane, uszczelnienie powierzchni wykonane - to znak, że pora na montaż płytek ceramicznych. W niniejszej części przewodnika po renowacji łazienki, wraz z ekspertem firmy Sopro skupimy się na niuansach związanych m.in. z poprawnym wykonaniem zabudowy wanny oraz przyklejeniem okładziny ceramicznej na ścianach i podłodze.

Renowację i wygładzanie elewacji prezentuje Śnieżka
ACRYL-PUTZ® FASADA to nowoczesny produkt wytworzony na bazie białego cementu z dodatkiem środków uszlachetniających. Przeznaczony jest do stosowania na zewnątrz, do prac renowacyjnych i do wygładzania powierzchni fasad.

Nowe okna z Soudal Window System
Lato w Polsce ze względu na swój krótki sezon to okres intensywnych prac remontowo-budowlanych. Planujemy więc z wyprzedzeniem, poszukując optymalnych i energooszczędnych rozwiązań. Soudal opracował na potrzeby nowoczesnego budownictwa tzw. ciepły montaż - Soudal Window System.

Ceresit: Jak wykonać elektryczne ogrzewanie podłogowe?
Posadzki z instalacjami grzejnymi znajdują coraz szersze zastosowanie tak w obiektach użyteczności publicznej, jak i w budownictwie mieszkaniowym.

Czy naprawiać starą posadzkę czy lepiej położyć nową? - radzi Zakład Kamieniarski Lastrico
Renowacja posadzek – renowacje przeprowadza się zawsze po szlifie. Polega ona na rekonstrukcji ubytków powstałych poprzez wieloletnie użytkowanie posadzki. Naprawy wykonuje się specjalną chemią odpowiednio dobraną kolorystycznie do barwy kamienia. Efekt końcowy użycia masy wypełniającej niemalże nie różni się od wyglądu posadzki.

Jak dobrać moc grzejnika do pomieszczania, jakie parametry uwzględnić? - radzi Perfexim
Jest to bardzo istotne pytanie, które często się słyszy. Przede wszystkim należy uwzględnić parametry uwzględniające straty ciepła pomieszczenia, na które ma wpływ między innymi:

4 x tak dla szuflady z pojemnikami na odpady Linia Maxima
Wybór pojemnika na odpady zazwyczaj nie zajmuje nam zbyt wiele czasu. W większości przypadków są one i tak schowane w kuchennych szafkach. Poza tym wydaje się, że nie różnią się między sobą praktycznie niczym. Nic bardziej mylnego! Poniżej przedstawimy 4 mocne argumenty, które przekonają Cię, że najlepszym wyborem do Twojej kuchni jest szuflada z pojemnikami na odpady Linii Maxima polskiej firmy Rejs.

WPC - kompozyt polimerowo-drzewny od Plastivan
Kompendium wiedzy Plastivan: WPC (z ang. Wood Plastic Composite) to kompozyt polimerowo - drzewny, na który składają się głównie naturalne włókna drzewne oraz osnowa polimerowa, a także dodatki: antyutleniacze, stabilizatory UV, środki smarne i pigmenty. Powstaje dzięki wykorzystaniu profesjonalnych maszyn w wysokiej temperaturze i ciśnieniu.

Innowacyjne techniki kotwienia w praktyce - radzi ekspert Hilti
Firma Hilti zorganizowała oficjalny pokaz jedynego na rynku, kompleksowego systemu bezpiecznego kotwiena - Hilti SafeSet. Gwarantuje on podniesienie poziomu bezpieczeństwa oraz ochrony zdrowia dla wykonawców na budowie. Stanowi dodatkowo pomocne rozwiązanie dla projektantów. Z systemem SafeSet można było się też zapoznać w ramach indywidualnych testów.

ADAH: Jakie może być obciążenie drążków do zasłon łazienkowych?
Drążki rozprężne do zasłon łazienkowych (jak sama nazwa wskazuje) nie są przystosowane do wieszania dużych obciążeń, lecz zasłon, których waga zazwyczaj nie przekracza 1 kg. Niemniej wytrzymałość na obciążenie jest znacznie większa i zależna jest od grubości rur aluminiowych zastosowanych w drążku, odległości pomiędzy ścianami, rozwiązania sposobu blokowania sprężyny, materiału antypoślizgowego zastosowanego w elemencie opierającym się o ścianę.