Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
REGULUS - system
Ogrzewanie współczesnych, ciepłych domów
Grzejniki REGULUS-system to nie tylko wyśmienity komfort cieplny lecz także szybkie, precyzyjne ogrzewanie za mniejsze pieniądze.
ZMK SAS Spółka z o. o.
Jak doborać, zamontować i eksploatować kotły SAS
Podstawą doboru kotła do ogrzewania budynku powinien być bilans cieplny obiektu sporządzony zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami. Wszystkie kotły produkowane przez ZMK SAS zostały skonstruowane tak, aby osiągnąć deklarowaną moc grzewczą (przy użyciu paliwa podstawowego).
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Dom energooszczędny - jak zapewnić niskie koszty ogrzewania?
Wybudowanie energooszczędnego domu wymaga szczególnej uwagi na każdym etapie: od projektowania, poprzez dobór instalacji grzewczej, wykonanie aż po eksploatację. Zastosowanie odpowiednich rozwiązań technicznych i materiałów budowlanych pozwala na zmniejszenie strat ciepła w przyszłości, co wpływa na ilość energii potrzebnej do ogrzania budynku i w konsekwencji, na zminimalizowanie comiesięcznych rachunków.
ZMK SAS Spółka z o. o.
Dlaczego nie wybierać kotła o zbyt wysokiej mocy grzewczej?
Na to pytanie odpowie Michał Łukasik - konstruktor w dziale technicznym ZMK SAS.
Purmo Group Poland
Chłodzenie z pompą ciepła?
Zastosowanie niskotemperaturowych systemów grzewczych z wykorzystaniem pomp ciepła staje się w Polsce coraz bardziej popularne, zarówno w budownictwie publicznym, jak i w domach jednorodzinnych.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak działają bezglikolowe pompy ciepła?
Na polskim rynku instalacji grzewczych czerpiących energię z odnawialnych źródeł przez wiele lat dominowały pompy ciepła wykorzystujące jako czynnik roboczy glikol.
Viessmann
Czym się kierować wybierając pompę ciepła?
Podstawowym parametrem każdej pompy ciepła jest jej współczynnik efektywności, tzw. COP - stwierdza Krzysztof Gnyra z firmy Viessmann Sp. z o.o.
Thermoval Polska
My się zimy nie boimy - systemy przeciwoblodzeniowe Thermoval®
Niskie temperatury oraz obfite opady śniegu dały się nam wszystkim we znaki nie jeden raz.
KAN
Jakie korzyści płyną z zastosowania automatyki bezprzewodowej w ogrzewaniu płaszczyznowym?
Odpowiedzi udziela Piotr Bertram Doradca Techniczny KAN Sp. z o.o. Komfortowy i energooszczędny dom to cel i marzenie współczesnych rodzin planujących budowę lub modernizację swoich siedzib i mieszkań.
REGULUS - system
Grzać z przerwami czy wybrać grzanie ciągłe??
Obowiązujące w budownictwie normy i dyrektywy dotyczące energooszczędności zbliżają współczesne budownictwo do cech budownictwa pasywnego. Umożliwia to przyjęcie nowych strategii ogrzewania lub modyfikacje dotychczasowych.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jak pompy ciepła zapewniają chłodzenie i klimatyzację budynków?
Komfort cieplny w domu to nie tylko kwestia odpowiedniego ogrzania pomieszczeń zimą. W dzisiejszych czasach równie ważne staje się zapewnienie optymalnej temperatury także latem. Jednak dodatkowa instalacja w postaci tradycyjnej klimatyzacji to spora inwestycja.
Purmo Group Poland
PURMO radzi - jak wybrać grzejnik do łazienki?
Bez względu na to, czy mamy dużą czy małą łazienkę, odpowiednio dopasowany grzejnik łazienkowy rozwiąże nasze problemy ze skutecznym jej ogrzaniem. Wybierając odpowiednie urządzenie musimy pamiętać, aby nie kierować się jedynie jego kształtem czy kolorem, lecz przede wszystkim funkcjonalnością, najodpowiedniejszą do naszej łazienki.
Dlaczego warto ogrzewać się kotłem elektrycznym?
Szukając odpowiedzi na to pytanie firma Kospel przeprowadziła ankietę wśród swoich Klientów, zarówno tych, którzy właśnie zdecydowali się na instalację kotła elektrycznego, jak i tych, którzy użytkują go od kilkunastu lat. Oto, jakie argumenty padały najczęściej.
REGULUS - system
Grzejniki wodne c.o. dla budownictwa szkieletowego i drewnianego
Domy budowane w technologii szkieletowej oraz domy z bali mają stale rosnące grono zwolenników. Prócz znacznej prostoty i szybkości w ich stawianiu, wielu możliwości w tworzeniu urozmaiconego kształtu ich bryły oraz jednorodności technologicznej, najczęściej podkreślanymi argumentami "za" jest ich energooszczędność i łatwość ogrzania.
Auraton
Lars: Monitoring... powietrza
W nowoczesnym budownictwie zrównoważonym, zwłaszcza w obiektach użytkowych, priorytetem – obok oszczędności energii - jest także jakość powietrza wewnętrznego. W sposób zasadniczy wpływa ono bowiem na samopoczucie, komfort pracy i nauki oraz zdrowie użytkowników wnętrz.