Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jaka jest zasada działania kotła pulsacyjnego PULSATOR?
W kotle PULSATOR "tradycyjny" palnik gazowy został zastąpiony komorą spalania. W komorze dochodzi do zapłonu powtarzanego 115 razy na sekundę.

Czy wymagany jest odbiór pompy ciepła?
Montaż pompy ciepła warto powierzyć wykwalifikowanej firmie instalacyjnej, gdyż instalacja hydrauliczna w przypadku pomp ciepła ma kluczowe znaczenie dla poprawności pracy urządzenia i przyszłych kosztów eksploatacyjnych.

Czy pompy ciepła mogą współpracować z instalacją ogrzewania podłogowego i grzejnikami?
Pompa ciepła może bez problemu współpracować zarówno z ogrzewaniem podłogowym, jak i z grzejnikowym. Jednak wyższa sprawność pompy ciepła uzyskiwana jest w przypadku pracy z jak najniższą temperaturą zasilania.

Panele fotowoltaiczne dla domu. Istotne czynniki
Rynek prosumencki każdego roku notuje wzrost mocy mikroinstalacji fotowoltaicznych, zapewniając czystą energią coraz większej liczbie mieszkańców naszego kraju. Jednoczesne podwyżki cen energii elektrycznej powodują ciągły wzrost zainteresowania tym rozwiązaniem. Zastanawiając się nad wyborem technologii fotowoltaicznej, warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

Jak dostać dotację i pożyczkę na wymianę pieca?
Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji domów jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią.

Precyzyjna emisja ciepła - ważny element walki ze smogiem
Po to, aby skutecznie walczyć ze smogiem, musimy działać na kilku płaszczyznach. Co w tym kierunku może zrobić każdy z nas? Najważniejszy krok to termomodernizacja.

Dlaczego warto zainwestować w konwektory STIEBEL ELTRON?
Zalety grzejników konwektorowych, o których mówi się coraz głośniej, sprawiają, że tego typu ogrzewanie coraz częściej jest wykorzystywane w naszych domach. Oddaje ciepło w procesie konwekcji przy zmniejszonym udziale procesu promieniowania, dzięki czemu pomieszczenia ogrzewają się równomiernie. Co jeszcze warto wiedzieć o konwektorach? Czy ich montaż w domu jest opłacalny?

Kocioł na pellet czy kocioł na ekogroszek?
Nowoczesne ekologiczne kotły wymagają odpowiedniego paliwa stałego, które jest wydajne i przyjazne środowisku. Pellet i ekogroszek to najbardziej popularne paliwa stosowane w automatycznych kotłach niskoemisyjnych. Przed zakupem kotła warto się więc zorientować, które paliwo będzie korzystniejsze dla nas i naszego domu.

Moduły fotowoltaiczne Immergas
Poznaj zalety i zastosowanie polikrystalicznych modułów fotowoltaicznych Immergas.

Jakie urządzenia domowe może zasilić mikroelektrownia fotowoltaiczna o mocy 3 kWp?
Odpowiedni dobór mocy mikroelektrowni fotowoltaicznej jest uzależniony m.in. od rocznego zużycia energii elektrycznej w danym gospodarstwie domowym oraz opłat za energię elektryczną i dystrybucję.

Jak optymalnie dobrać powietrzną pompę ciepła?
Podejmując temat dopasowania powietrznej pompy ciepła do ogrzewania domu, w pierwszej kolejności należy mieć na uwadze fakt, że jej działanie uzależnione jest od warunków zewnętrznych. Co należy wziąć pod uwagę?

Nowe systemy ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego Kermi
W każdym budynku i pomieszczeniu znajdują się duże powierzchnie posadzki oraz ścian. Warto je wykorzystać i przystosować w miarę potrzeb do ogrzewania lub chłodzenia przestrzeni użytkowej. Taki system jest oparty o podobne elementy, które tworzą podbudowę, transportują czynnik rozpraszają energię oraz umożliwiają podłączenie i wyregulowanie obiegów.

Trwałość systemu pompy ciepła, a hydraulika
Przyszli właściciele już na etapie projektowania domu stoją przed wyborem sposobu ogrzewania budynku. Przyglądając się bliżej konkretnym urządzeniom, szczególną uwagę należy zwrócić na ich żywotność. Powstała instalacja ma być przecież jak najbardziej trwała i niezawodna.

Od czego zależą koszty eksploatacji pompy ciepła?
Pompy ciepła korzystające z dobrodziejstw natury dostarczają energię do ogrzania domu oraz wody taniej niż inne źródła energii. Żeby jednak były oszczędne w eksploatacji potrzebne będzie spełnienie kilku warunków.

Dla kogo pompa ciepła?
Ekologiczne systemy grzewcze stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Popularność urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii nie wynika jedynie z większej troski o środowisko naturalne. Wybór tego rozwiązania może być podyktowany różnymi potrzebami.