Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Komiz
Małe kotły do małych kotłowni
Coraz więcej firm oraz gospodarstw domowych decyduje się na montaż nowoczesnych kotłów c.o. z podajnikiem na pellet. Popularność tego rozwiązania wynika zarówno z rosnącej świadomości ekologicznej, jak i z wygody użytkowania oraz możliwości uzyskania dofinansowania, np. z programu Czyste Powietrze. Czy jednak tego typu urządzenia sprawdzą się w sytuacji, gdy możemy przeznaczyć dla nich jedynie małe pomieszczenie?
Verano
Najlepsza lokalizacja - miejsce strat ciepła grzejników
Ogólną zasadą przy wyborze miejsca na zainstalowanie grzejników są takie miejsca, gdzie występują największe straty ciepła. Dzięki temu uzyskuje się optymalną cyrkulację powietrza i równomierne ogrzewanie pomieszczenia.
METAL-FACH Jacek Kucharewicz
Jakie są rodzaje pelletu i czy warto nim palić?
Pellet to ekologiczny, granulowany opał, będący bardzo dobrą alternatywą dla ekogroszku oraz innych paliw stałych. Na atrakcyjną cenę wpływa fakt, że jest pozyskiwany z odpadów. Nie zapominajmy, że do spalania pelletu potrzebny jest specjalny kocioł.
Kospel
Kocioł grzewczy - jedno- czy dwufunkcyjny?
Jaki kocioł wybrać? Jedno- czy dwufunkcyjny? Firma Kospel wyjaśnia, jakie są różnice między tymi urządzeniami i jak wybrać kocioł, aby spełniał oczekiwania użytkownika.
METAL-FACH Jacek Kucharewicz
Jak ustalić moc kotła grzewczego?
Znając rodzaj dostępnego paliwa, można ustalić moc kotłów. W tym celu trzeba określić wielkość strat ciepła będących efektem przenikania ciepła przez przegrody zewnętrzne, wymiany powietrza (wentylacji), czy użytkowania ciepłej wody. Wtedy będzie wiadomo, ile energii należy dostarczyć i jaki kocioł zastosować.
METAL-FACH Jacek Kucharewicz
Jakie są wymagania dla kotłowni?
Podłoga w kotłowni powinna być wykonana z materiałów niepalnych lub pokryta blachą stalową grubości 0,7 mm na szerokości minimum 50 cm od krawędzi kotła. Ustawienie kotła w kotłowni musi umożliwić swobodny dostęp do niego podczas czyszczenia i konserwacji.
GASPOL
Zbiorniki na gaz - dzierżawić czy kupić na własność?
Odpowiedź eksperta: Podziemne i naziemne zbiorniki na gaz płynny LPG, są urządzeniami ciśnieniowymi podlegającymi pełnemu dozorowi technicznemu. Wiąże się to z licznymi obowiązkami po stronie ich właścicieli.
GASPOL
Jak wygląda proces instalacji zbiornika na gaz płynny LPG?
GASPOL zapewnia swoim Klientom kompleksową obsługę w zakresie wykonania instalacji zbiornikowej na gaz płynny LPG.
Comap
Inteligentne zarządzenie ogrzewaniem nigdy nie było prostsze!
Rozwiązania smart home cieszą się niesłabnącą popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych, a w ostatnim czasie coraz częściej wykorzystywane są w budownictwie wielorodzinnym. COMAP Smart Home i specjalnie dedykowana aplikacja na smarfona pozwala monitorować temperaturę w domu, biurze lub mieszkaniu, a także kontrolować zużycie energii, co wpływa na obniżenie kosztów nawet o 30%.
Fronius
Czy tylko falownik do fotowoltaiki? Sprawdź wszystkie urządzenia podwyższające opłacalność instalacji
Jak zwiększyć rentowność fotowoltaiki w swoim domu? Najnowsze technologie pozwalają maksymalnie wykorzystać możliwości przydomowych instalacji fotowoltaicznych. Sprawdź, jakie urządzenia pomogą Ci obniżyć rachunki za energię.
Fronius
Czy warto monitorować instalację fotowoltaiczną?
Monitorowanie i kontrola systemów fotowoltaicznych są niezbędne nie tylko do niezawodnego jego funkcjonowania lub informowania o sytuacjach nietypowych, lecz przede wszystkim do uzyskania maksymalnej wydajności takiego systemu.
Fronius
O co chodzi z tą "fotowoltaiką"?
Geneza nazwy "fotowoltaika" to połączenie dwóch słów: photo - czyli światło, oraz volt – oznaczające jednostkę pomiaru napięcia prądu. Często zamiennie dla określenia fotowoltaiki używa się skrótu PV.
ENERZON Sp. z o.o.
Sterowanie ogrzewaniem podłogowym - sposób na mniejsze rachunki
Zainteresowanie ogrzewaniem podłogowym nie słabnie od dekad. Skuteczność i oszczędność tego rozwiązania gwarantuje odpowiednią temperaturę i korzyści finansowe. Elementem właściwego wykorzystania tego systemu grzewczego jest odpowiedni sposób sterowania nim.
ENERZON Sp. z o.o.
Sposoby na ogrzewanie domu letniskowego
Domek letniskowy może być uciążliwy pod względem ogrzewania z powodu niedostatecznej izolacji budynku, możliwości zamarzania wody w instalacji bądź braku mediów (np. gazu). Przedstawiamy metody na ogrzanie domków letniskowych, które są jednocześnie wydajne i ekonomiczne.
ENERZON Sp. z o.o.
Panele grzewcze na podczerwień - jak to działa?
Wysokowydajne panele grzewcze na podczerwień są rozwiązaniem z wyboru często stosowanym w przypadku wymiany starego pieca na niskoemisyjny kocioł grzewczy lub instalacji paneli fotowoltaicznych. Ich mocne strony to komfort związany z bezobsługowym użytkowaniem i energooszczędność. Są zdecydowanie tańsze w eksploatacji niż tradycyjne grzejniki elektryczne. Jednak najważniejszym ich walorem jest działanie w zgodzie z naturą, z której zresztą technologia ta czerpie inspirację.