Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Paroc
PAROC: Termorenowacja budynków
Kiedy dom jest remontowany, warto w tym samym czasie poprawić jego efektywność energetyczną (dach, ściany zewnętrzne, fundamenty i podłogi). Dodawanie efektywności energetycznej jest jedynym aspektem remontu, który zwróci się wraz z odsetkami.
Paroc
PAROC: Izolacja akustyczna i ogniochronna wewnątrz szachtów instalacyjnych i pomieszczeń maszynowni
Standard akustyczny i bezpieczeństwo pożarowe to jedne z najistotniejszych czynników leżących u podstaw nowoczesnego projektowania obiektów. Hałas, rozumiany jako niechciane dźwięki obniżające komfort użytkowania danego budynku, potrafi nastręczyć architektom niemałego bólu głowy. Na niepożądane zjawisko często składa się kilka lub nawet kilkanaście osobnych czynników. Zwłaszcza w przypadku większych obiektów, w których mieszczą się zarówno silne źródła hałasów (np. maszynownie lub systemy dystrybucji powietrza), jak i miejsca dystrybucji instalacji pomiędzy piętrami, stanowiące wyzwanie również w kontekście ochrony przeciwpożarowej budynku (szachty instalacyjne). Jak poprawnie projektować tego typu konstrukcje? Na jakie rozwiązania izolacyjne warto zwrócić uwagę?
Paroc
PAROC: Wykonujemy dwuwarstwową izolację dachu płaskiego w systemie wentylowanym
Dachy płaskie, do niedawna kojarzone raczej z nijakim, przygnębiającym budownictwem epoki gierkowskiej, wracają do łask. Konstrukcje te szczególnie doceniają młodsze pokolenia architektów i inwestorów, którzy w dachach płaskich doceniają nie tylko szansę na uzyskanie ciekawej bryły, ale też szereg udogodnień funkcjonalnych.
Paroc
PAROC: mata do izolacji kanałów i urządzeń wentylacyjnych PAROC Hvac Lamella Mat AluCoat Fix
Ograniczenie potencjalnych strat ciepła, utrzymanie temperatury przesyłanego powietrza na wyznaczonych w projekcie poziomach, ochrona stalowych przewodów przed korozją oraz zapewnienie użytkownikom komfortu akustycznego – to główne zadania, jakie stoją przed izolacją techniczną kanałów i urządzeń wentylacyjnych. Samoprzylepna mata PAROC Hvac Lamella Mat AluCoat Fix to rozwiązanie, które nie tylko spełnia powyższe funkcje w sposób kompleksowy, ale gwarantuje przy tym szybki oraz bezproblemowy montaż.
Paroc
PAROC Pro: profesjonalna izolacja rurociągów. Przegląd otulin dla przemysłu
Rurociągi to istotny element praktycznie wszystkich procesów przemysłowych. Czy to w elektrowniach, czy w przemyśle, wydajne przewody przesyłowe stanowią niezbędny warunek prawidłowego i sprawnego funkcjonowania każdego zakładu. Jednym z kluczowych elementów systemu jest dobrze zaprojektowany system izolacji. Minimalizuje on zużycie energii, utrzymuje temperatury wewnątrz rurociągów w zadanych, wąskich zakresach, minimalizuje ryzyko korozji oraz maksymalizuje okres ich prawidłowego funkcjonowania. Na jakie rozwiązania warto zwrócić szczególną uwagę?
Paroc
Paroc wie wszystko o izolowaniu przewodów instalacji grzewczej
Rurociągi instalacji grzewczej stanowią kluczowy element budynku, dlatego od ich optymalnie zaprojektowanej i poprawnie wykonanej izolacji zależy zużycie energii i bieżące koszty operacyjne, poziom emisji CO2 oraz stopień bezpieczeństwa pożarowego. Stratom ciepła z przewodów grzewczych można na szczęście zapobiec, dobierając odpowiedni materiał oraz stosując się do profesjonalnych wskazówek wykonawczych. W niniejszym poradniku, wraz z ekspertem firmy Paroc, przedstawimy jak poprawnie projektować i wykonywać izolację przewodów instalacji grzewczej.
Pipelife Polska
Kanalizacja niskoszumowa MASTER 3 PLUS
Nowoczesne rozwiązanie cichej kanalizacji MASTER 3 PLUS firmy Pipelife to zupełnie nowy, przeprojektowany system rur i kształtek trójwarstwowych z kopolimeru polipropylenu z wypełnieniem mineralnym spełniający wszystkie wymogi budowlane i mieszkaniowe.
KORFF Isolmatic Sp. z o.o.
Dlaczego powstaje pleśń i grzyb na ścianach? - odpowiada KORFF Isolmatic
W 95% powodem pojawienia się wilgoci na wewnętrznej stronie ścian szczytowych jest kondensacja wilgoci znajdującej się w powietrzu pomieszczenia. Wilgoć na ścianach prowadzi do tworzenia się na nich czarnych plam, pleśni lub zagrzybienia.
UST-M Sp. z o.o.
Kiedy niezbędne są filtry prysznicowe?
Woda jest niezbędnym elementem życia, podstawą naszej diety oraz codziennej higieny naszego ciała. Chcąc zadbać o zdrowie naszego organizmu i pozbyć się szkodliwych pierwiastków, które znajdują się w wodzie, powinniśmy stosować szeroko dostępne metody uzdatniania. Jedną z nich są np. filtry prysznicowe.
Nibco
Jak prawidłowo montować instalację wykonaną z PVC-U i PVC-C?
Przed przystąpieniem do klejenia instalacji dla sprawdzenia wymiarów należy wykonać tzw. łączenie "na sucho". Rura powinna swobodnie wchodzić do 2/3 głębokości gniazda złączki.
KORFF Isolmatic Sp. z o.o.
Jak rozwiązać problem pleśni i wilgoci na ścianach? radzi KORFF Isolmatic
Rozwiązanie z zasady jest proste: ściana zewnętrzna musi zostać ocieplona na tyle, aby temperatura na jej powierzchni nie powodowała kondensacji powietrza.
HME Copper Germany GmbH
HME Copper Germany: Miedź Przeciwdrobnoustrojowa może zatrzymać Ebolę
Przestrzeganie procedur higienicznych takich jak mycie rąk, dezynfekcja, czy kwarantanna okazują się niewystarczające, aby powstrzymać Ebolę. Rozwiązaniem problemu może być Miedź Przeciwdrobnoustrojowa, która jak dowodzą badania likwiduje ze swojej powierzchni ponad 99% bakterii, grzybów i wirusów. Wiele wskazuje na to, że mogłaby także skutecznie ograniczyć rozprzestrzenianie się groźnego dla ludzkości wirusa Eboli.
KFA Armatura
Instalacja podtynkowa krok po kroku
Właściwy montaż instalacji podtynkowej jest podstawą jej bezawaryjnego działania. Ewentualne błędy popełnione na tym etapie obarczone są ryzykiem ponownego kucia ścian i płytek ceramicznych. Dlatego przed przystąpieniem do prac remontowych niezbędne jest zapoznanie się z zaleceniami producenta i wnikliwe przemyślenie rozmieszczenia elementów instalacji.
Nibco
Jakie są najczęstsze błędy montażowe instalacji PVC-U/PVC-C?
Instalacje prowadzone w sposób nadtynkowy najczęściej są bezawaryjne. W większości przypadków architektura pomieszczeń wymaga częstych zmian kierunków, tworząc tym samym samokompensacje.
UST-M Sp. z o.o.
Jak powinna wyglądać optymalna instalacja systemu odwróconej osmozy?
Z punktu widzenia skuteczności filtracji, a także łatwości obsługi i serwisowania, w większości przypadków najlepiej sprawdzi się system RO8. Woda w tym przypadku poddawana jest uzdatnieniu w 3 etapach – wstępnym, zasadniczym i końcowym.