Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Dambat
Jak zabezpieczyć pompę do wody przed pracą na sucho? Jak długo pompa może pracować na sucho?
Suchobieg (praca na sucho) i przeciążenie mogą doprowadzić do bardzo poważnego uszkodzenia pompy. W jaki sposób zabezpieczyć ją przed awarią? Warto również wiedzieć, że wybrane typy pomp do wody pitnej mogą pracować na sucho, ale jest to wyjątek, a nie reguła. Jaki producent oferuje takie rozwiązanie?
CIECH S.A.
Czy wiesz, że tabletki solne mogą uratować Twoją pralkę i zaoszczędzić pieniądze?
Zmiękczanie wody to klucz do większego komfortu życia codziennego. Dzięki niemu pożegnasz się z nieestetycznymi zaciekami w łazience, kamieniem osadzającym się w czajniku oraz zredukujesz zużycie środków czystości. Co więcej, zmiękczona woda wydłuża żywotność sprzętów AGD, kotłów oraz podgrzewaczy wody, minimalizując ryzyko ich awarii.
Termet S.A.
W jaki sposób moduły T-BOX i T-BLOCK ułatwiają pracę instalatorom pomp ciepła?
Wraz z coraz większym zapotrzebowaniem na efektywne i wydajne systemy grzewcze, rośnie również potrzeba innowacyjnych rozwiązań ułatwiających pracę instalatorom. Stały się one bardzo istotnym narzędziem - zapewniają efektywność i oszczędność energii, a także ułatwiają instalatorom pracę poprzez zwiększenie szybkości, precyzji oraz niezawodności procesu instalacji.
KAN
System KAN-therm Tacker: Innowacja, która zmienia sposób montażu ogrzewania podłogowego
Przybliżamy, jak System KAN-therm Tacker rewolucjonizuje podejście do instalacji ogrzewania podłogowego, podkreślając jego kluczowe zalety, takie jak dowolny rozstaw rur, szybki montaż tackera, czy możliwość elastycznego dopasowania do różnorodnych potrzeb użytkowników.
Stiebel Eltron Polska
Cykl defrost w powietrznej pompie ciepła. Dlaczego jest tak niezbędny?
Defrost to nic innego jak odszranianie - przydatna funkcja, którą znaleźć można m.in. we współczesnych lodówkach. W przypadku pomp ciepła, defrost zapobiega zakłóceniom w przepływie powietrza, spowodowanym przez szron na parowniku.
KAN
KAN-therm Wall: ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe - montaż krok po kroku
Montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego jest kluczowym elementem w zapewnieniu komfortu termicznego w pomieszczeniach. System KAN-therm Wall oferuje nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie efektywność energetyczną z łatwością instalacji. Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje dotyczące montażu tego systemu.
KAN
Jaka jest zasada montażu i działania płaszczyznowego ogrzewania ściennego?
Zimą, zamiast otulać się ciepłym kocem, po prostu przytul się do ściany. A latem… zrób to samo, by poczuć przyjemny chłód. System KAN-therm Wall sprawi, że temperatura w twoim domu, będzie zawsze idealna. Nieco zabawnie może brzmieć polecenie – gdy, ci zimno, podejdź do ściany i się ogrzej – ale wypowiadamy je zupełnie serio. System KAN-therm Wall, polskiej firmy KAN, potrafi za pomocą specjalnych rur z wodą zamienić powierzchnię ściany w wielkoformatowy grzejnik. Emituje on ciepło do wnętrza domu, sprawiając, że pomieszczenie nagrzewa się do wybranej temperatury. Tak naprawdę wcale nie musisz się przytulać do ściany, jej ciepło odczujesz nawet na kanapie.
Dambat
Czym jest wartość Kvs dla zaworów mieszających?
Współczynnik Kvs, inaczej zwany współczynnikiem przepływu to parametr określający wydajnościowe możliwości zaworu mieszającego. Załóżmy, że zawór pracuje przez 1 godzinę przy ciśnieniu równym 1 bar. Łączny przepływ przez zawór w m3 równa się wartość Kvs. Pomiar ten następuje przy pełnym otwarciu zaworu.
Ferro S.A.
Jak zabezpieczyć obiegi c.o. w instalacji grzewczej w układzie otwartym i zamkniętym?
Nowoczesne instalacje grzewcze pracują w układzie zamkniętym. Część starych budynków ma jednak obiegi grzewcze otwarte, w których pracują kotły na paliwo stałe. Problem zaczyna się w momencie, gdy chcemy w układzie otwartym chcemy dodatkowo zainstalować nowoczesny piec gazowy. Taki system grzewczy wymaga dodatkowych zabezpieczeń.
Ferro S.A.
Jak podłączyć kocioł c.o. na paliwo stałe w układzie zamkniętym?
Kotły na paliwo stałe w instalacji grzewczej otwartej to rozwiązanie stosowane od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Często jednak kotły na węgiel lub pellet trzeba zamontować w instalacji typu zamkniętego. Jakich zasad należy przestrzegać i do jakich przepisów się stosować by oszczędność szła w parze z bezpieczeństwem?
Elterm
Kocioł elektryczny - gdy inne źródła ciepła nie dają rady
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób szuka rozwiązań, które pozwolą im obniżyć koszty ogrzewania i jednocześnie dbać o środowisko. Jednym z urządzeń, mogących spełnić te oczekiwania, jest kocioł elektryczny, który może pełnić rolę dodatkowego źródła ciepła. Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie i jakie korzyści płyną z posiadania kotła elektrycznego jako uzupełniającego systemu grzewczego?
ENGO Controls
Dlaczego regulator temperatury nie działa?
Regulatory temperatury to urządzenia, które mają za zadanie utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniu. Choć są zazwyczaj proste w obsłudze, mogą zdarzyć się sytuacje, w których nie działają poprawnie. W tym artykule przedstawiamy najczęstsze przyczyny takich problemów.
aeroVent
Jak tanio i skutecznie ochronić rekuperator przed zamarzaniem?
Zabezpieczenie rekuperatora przed zamarzaniem to bardzo ważne i trudne zagadnienie. Tym bardziej, że panujące w Polsce warunki klimatyczne wymagają zabezpieczenia rekuperatora, a właściwie jego wymiennika przed działaniem mrozu.
KOTŁY GRZEWCZE DRAGON
Jak ustawić piec na ekogroszek żeby nie było spieków?
Jak palić ekogroszkiem, aby nie pojawiały się spieki? To pytanie, na które nie każdy zna odpowiedź. Bardzo ważna jest, oczywiście, dobra jakość ekogroszku, ale nie mnie istotne są prawidłowe ustawienia pieca.
ESBE Hydronic Systems
Zawór w podłogówce nie działa? Sprawdź
Do zabezpieczenia obiegu ogrzewania podłogowego przed zbyt wysoką temperaturą stosuje się termostatyczny zawór mieszający albo zawór obrotowy z siłownikiem (lub sterownikiem). Co może w nich ulec uszkodzeniu? Jak postępować w przypadku awarii?