Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
ECOMAX
Czy warto łączyć rekuperację z klimatyzacją?
Choć cel mają taki sam - zapewnianie komfortu przebywania we wnętrzach o każdej porze roku - różnią się zasadą działania. Jakie są główne różnice pomiędzy rekuperacją a klimatyzacją i czy warto łączyć pracę tych dwóch systemów?
ECOMAX
Najczęstsze problemy z rekuperacją - jak im zapobiec?
Kwestia montażu systemu rekuperacji nie jest w Polsce regulowana prawnie. Skutkuje to podejmowanie zleceń przez monterów, którzy nie mają dostatecznej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Na uciążliwe efekty pracy amatora nie trzeba czekać długo - do najczęstszych usterek zaliczamy oszronione czerpnie, brudne wyrzutnie, nieczystości przy anemostatach i hałas w domu.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Czym efektywnie chłodzić pomieszczenia w upalne dni? Sprawdź dostępne rozwiązania od De Dietrich
Nowoczesne systemy klimatyzacji oraz pompy ciepła zapewnią przyjemny chłód latem w domach, biurach i innych przestrzeniach, natomiast w sezonie grzewczym skutecznie je ogrzeją. Na jakie rozwiązania od De Dietrich warto postawić, aby zapewnić sobie komfort termiczny w czasie upałów?
ESBE Hydronic Systems
Zawory przełączające w instalacjach z kolektorami słonecznymi
Zawory dla instalacji z kolektorami słonecznymi wyróżniają się odpornością na wysokie temperatury medium i efektywną pracą, która ma wpływ na sprawne działanie instalacji. Zdecydowana większość z zaworów może pracować w instalacji, której chwilowa temperatura wody wynosi nawet +110 °C. Większość zaworów przełączających jest wykonana z wytrzymałego, odpornego na odcynkowanie mosiądzu, który cechuje się również bardzo dobrym przewodnictwem cieplnym.
Brann
Środki przeciwzamrożeniowe w instalacji c.o. - czy warto?
W przypadku montażu zewnętrznego urządzeń grzewczych należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu instalacji przed zamarznięciem. Większość urządzeń ma co prawda wbudowane funkcje antyzamarzaniowe, jednak w przypadku braku zasilania w energię elektryczną lub gaz, taka funkcja nie ochroni urządzenia.
IMI Hydronic Engineering
Jak małe zmiany w instalacji grzewczej mogą przynieść duże efekty?
Instalacje grzewcze niezależnie od rozmiarów, mocy, oraz charakteru budynków w jakich pracują posiadają szereg zbieżnych cech i celów. Jednym z głównych, wspólnych mianowników jest wymóg możliwe wysokiej efektywności energetycznej instalacji.
ERATO ENERGY
Czym różnią się systemy fotowoltaiczne od solarnych?
Aktualnie istnieją przynajmniej dwa skuteczne sposoby wykorzystania energii słonecznej do zaspokojenia swoich potrzeb. Jednym z nich są panele fotowoltaiczne, a drugim są kolektory słoneczne, zwane również solarami. Choć wiele osób myli je lub uważa za to samo, są to jednak zupełnie różne systemy, które oferują odmienne korzyści. Przyjrzyjmy się, czym się różni instalacja fotowoltaiczna od instalacji z kolektorami słonecznymi, abyś mógł zdecydować, co będzie najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.
ERATO ENERGY
Jak zredukować zużycie energii elektrycznej?
Energia elektryczna pełni kluczową rolę w codziennym funkcjonowaniu każdego domu. Jest nieodzowna dla zapewnienia komfortu mieszkańcom, umożliwiając oświetlenie pomieszczeń oraz często potrzebne ogrzewanie. Ponadto, zwiększa poziom bezpieczeństwa, zasilając alarmy, zamki i czujniki. Wspomaga również wykonywanie codziennych czynności za pomocą elektrycznych urządzeń RTV i AGD. Niemniej jednak, produkcja energii elektrycznej nie zawsze jest ekologiczna, a opłaty za prąd często stanowią znaczący wydatek w budżecie domowym. Dlatego warto dążyć do ograniczenia zużycia energii elektrycznej.
ESBE Hydronic Systems
Estetyka instalacji grzewczej w 4 krokach
Nowoczesny system grzewczy pracuje energooszczędnie i zapewnia komfort temperaturowy dla użytkownika. Dla wielu inwestorów ważny jest także sposób wykonania instalacji w kotłowni i ogrzewanych pomieszczeniach.
OEM Energy
Co nowego w programie Mój Prąd 5.0?
Nowością w programie Mój Prąd 5.0 jest dofinansowanie do pomp ciepła, magazynów ciepła, magazynów energii i kolektorów słonecznych.
OEM Energy
Czy program Mój Prąd i odmrożenie cen energii zwiększą popularność magazynów energii?
Końcem zeszłego roku została przyjęta ustawa zamrażająca ceny energii dla gospodarstw domowych oraz mikro, małych i średnich firm. Zabieg ten miał na celu ochronę osób fizycznych przed wysokimi cenami prądu jak również próbę obniżenia inflacji wynikającej ze zwiększonych kosztów produkcji wśród MŚP.
Stiebel Eltron Polska
Decentralne rekuperatory STIEBEL ELTRON: komfort, oszczędność i zdrowe powietrze w Twoim domu
Właściwa wentylacja jest kluczowym elementem do zapewnienia komfortu we wnętrzach budynku. Jej brak może prowadzić do wielu problemów, takich jak wilgoć, pleśń, zaparowane okna czy zaduch. Dlatego warto zainwestować w system decentralnej wentylacji VLR 70 od STIEBEL ELTRON.
Ecoventeam
Rekuperator decentralny PRANA w ścianie zamiast centrali wentylacyjnej i sieci kanałów pod sufitem
Rekuperatory PRANA to nowoczesna rekuperacja ścienna, która pozwala tworzyć zdecentralizowane systemy wentylacyjne oparte o miedziany przeciwprądowy wymiennik ciepła.
Jakie są możliwości otrzymania dofinansowania na zakup kotła na pellet?
Kotły na pellet mogą być instalowane w nowych domach oraz montowane podczas termomodernizacji w już istniejących budynkach. Dofinansowanie dostaniemy wtedy, jeśli wymieniamy stary kocioł w remontowanym domu.
Brann
Chemia instalacyjna - czy warto ją stosować?
Wielu inwestorów na etapie planowania modernizacji lub pierwszego montażu instalacji CO uznaje środki ochrony instalacji za zbędny wydatek, podnoszący niepotrzebnie koszty inwestycji. Warto wiedzieć, czemu służą chemiczne środki ochrony instalacji, oraz czym grozi zaniedbanie tego tematu zarówno w przypadku instalacji modernizowanych, jak i nowych.