Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Eksploatacja oczyszczalni biologicznej Ekopol
Jako producent, zadbaliśmy o prostotę obsługi naszych urządzeń, oraz o to aby konieczne przeglądy wypadały jak najrzadziej. Oczyszczalnie BIO-HYBRYDA zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, iż ich eksploatacja nie jest w żaden sposób uciążliwa - nie wymagają codziennej uwagi użytkownika, gdyż są w pełni zautomatyzowane.

Centrala z wymiennikiem krzyżowym czy z przeciwprądowym?
Zmieniające się zapotrzebowanie rynku wymusiło na producentach opracowanie central wentylacyjnych charakteryzujących się wyższa niż dotychczas sprawnością odzysku ciepła z powietrza wywiewanego. Powstały centrale z tzw. wymiennikami przeciwprądowymi. Charakteryzują się dużą czynną powierzchnią wymiany ciepła i osiągają temperaturową sprawność odzysku ciepła do 95%.

Wybieramy odkurzacz centralny
Wybierając jednostkę centralną będziemy musieli zdecydować, czy wystarczy nam urządzenie kompaktowe, czy będziemy chcieli korzystać z zalet konstrukcji modułowej jaką gwarantują popularnie zwane Splity.

Jak dobrać odpowiedni rekuperator do budynku jednorodzinnego?
Rekuperator ma za zadanie dostarczyć do budynku odpowiednią ilość powietrza świeżego i usunąć z niego powietrze zużyte przy możliwie maksymalnym odzysku ciepła. Wielkość urządzenia powinna być dobrana na tzw. projektowy strumień powietrza. Jest on zależny m.in. od wielkości budynku (objętości), typu pomieszczeń i ilości osób w nim przebywających.

Grzejniki w walce z alergią
Katar, łzawienie oczu, kichanie, duszność, a także uczucie zmęczenia i ból głowy. Objawy alergii na roztocze kurzu domowego są nie tylko wyjątkowo dokuczliwe – mogą również przyczynić się do rozwoju astmy. Grzejniki Purmo z linii Hygiene, których konstrukcja pozbawiona jest trudno dostępnych i niełatwych do oczyszczenia elementów, stanowią idealne rozwiązanie dla alergików.

Jak wybrać dobry kocioł gazowy?
Wybierasz kocioł gazowy do swojego domu? Zastanawiasz się jaki powinien być? Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić kilka rzeczy. Nie każdy kocioł będzie bowiem dla Ciebie odpowiedni.

UST-M: Woda dla zdrowia i urody - porady
Właściwa dieta, odpowiednia ilość snu, a także odpowiednie kosmetyki – to tylko kilka najważniejszych zasad dbania o zdrową skórę. Bardzo ważna jest także jakość wody, której używamy na co dzień - zarówno do picia, jak i do kąpieli.

Higiena wody pitnej
Woda pitna powinna być dostarczana do budynków w jak najlepszej jakości, wyznaczają to ogólnie przyjęte normy, których każdy dostawca wody pitnej powinien spełniać. Taką samą jakość powinna dostarczać również instalacja, przez którą woda doprowadzana jest do budynków, dlatego warto wykonywać ją z materiałów, które dadzą nam pewność, że dostarczana woda wolna jest od bakterii i przede wszystkim jest czysta. Takie zadanie wyznaczyli sobie inżynierowie firmy Geberit, dzięki urządzeniom, które projektują, chcą dostarczać do użytkowników czystą wodę, bez żadnych kompromisów.

De Dietrich: Jak dobrać urządzenie grzewcze do swoich potrzeb?
Dzięki wprowadzeniu Dyrektywy ErP sukcesywnie rośnie świadomość ekologiczna związana z wyborem i użytkowaniem konkretnych źródeł ciepła. Różnorodne dotacje na wymianę urządzeń grzewczych również sprawiają, że coraz więcej osób myśli o zmianie pieca węglowego lub klasycznego kotła gazowego na bardziej ekologiczne rozwiązanie.

Czy pompy ciepła można zastosować w starym budownictwie?
Doświadczenie wskazuje, że również w zakresie modernizacji większa część zamontowanych grzejników może pracować z temperaturami zasilania do 60°C.

Regess: Mikroinstalacje fotowoltaiczne
Dla gospodarstw domowych, budynków mieszkalnych i biur. Produkcja na potrzeby własne, z możliwością odsprzedaży nadwyżek.

Jak budować domy energooszczędnie?
Budownictwo to nie tylko sprzedaż domów, mieszkań, czy artykułów ich wyposażenia. To także promocja pewnych idei i kierunków myślenia.

Awenta: Podłączamy wentylator z czujnikiem wilgotności
Wentylator opatrzony symbolem H czyli wyposażony w czujnik wilgotności można podłączyć na dwa sposoby.

Paroc: Izolacja stropu nad pomieszczeniami nieogrzewanymi
Stropy oddzielające pomieszczenia ogrzewane od nieogrzewanych, takich jak piwnice bądź garaże, stanowią dość newralgiczną konstrukcję z punktu widzenia efektywności energetycznej całego budynku. Dlatego też, tak ważne jest wykonanie odpowiedniej izolacji termicznej i akustycznej, która nie tylko poprawi komfort osób przebywających w wyżej położonych pomieszczeniach, ale wpłynie też na ograniczenie strat ciepła. Kwestią kluczową jest dobór odpowiedniego materiału i grubości izolacji, a także poprawne wykonanie konstrukcji.

Ogrzewanie kanałowe dla wymagających
Ogrzewanie kanałowe stosowane jest w nowoczesnych obiektach charakteryzujących się bardzo dużymi przeszkleniami. Sercem systemu jest miedziano-aluminiowy grzejnik o małej pojemności wodnej, a co za tym idzie małej bezwładność cieplnej, to gwarancja łatwej sterowalności, komfortu cieplnego i niskiego zużycia energii.