Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
DANFOSS
Czym się kierować wybierając pompę ciepła?
Michał Mika Kierownik Produktu Pompy Ciepła Danfoss radzi: Obecnie pompy ciepła stały się jedną z możliwości dostarczania do budynku ciepła i chłodu, dla zapewnienia całorocznego komfortu termicznego i ciepłej wody użytkowej.
Purmo Group Poland
Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki kanałowe – co wybrać?
Parter to reprezentacyjna i intensywnie użytkowana część domu. To tutaj toczy się życie rodziny, tu przyjmujemy gości i spędzamy większość wolnego czasu. Wygląd oraz wyposażenie dolnej kondygnacji jest wizytówką całego domu. Ważnym czynnikiem urządzenia tej przestrzeni jest wybór odpowiedniego sposobu ogrzewania – takiego, które zapewnia komfort i stawia wygląd oraz funkcjonalność wnętrza na pierwszym miejscu.
PPC Pompy Ciepła
Dopłaty do pomp ciepła
Kredyt z dotacją WFOŚiGW w formie częściowej spłaty kapitału jest przeznaczony na realizację zadań dotyczących ograniczenia niskiej emisji i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (tylko wybrane województwa w których WFOŚiGW wypłaca dofinansowanie).
Verano
Jakie są zalety zastosowania grzejników kanałowych? Jakie są sposoby regulacji takich grzejników?
Eliza Mrzygłód Specjalista ds. ogrzewnictwa VERANO radzi: W pomieszczeniu, w którym udział przegród przeszklonych jest bardzo duży, doskonałym źródłem ciepła jest grzejnik kanałowy konwektorowy. Jest on stosowany zarówno do ogrzewania eleganckich, przestronnych pomieszczeń w budownictwie mieszkalnym, użyteczności publicznej, jak również tam, gdzie zależy nam na zapewnieniu optymalnej temperatury, zachowaniu charakteru oraz estetyki wnętrza i jego funkcjonalności. Jest to bardzo dyskretny sposób ogrzewania pomieszczenia gdyż jedynym widocznym elementem jest estetyczna kratka wkomponowana w podłogę.
KAN
Ogrzewanie podłogowe w pigułce
Podczas wyboru ogrzewania płaszczyznowego należy sprawdzić możliwość jego zastosowania w danym rozwiązaniu architektonicznym (konstrukcja i nośność stropów, docelowa grubość wylewek, zastosowane okładziny posadzkowe).
Purmo Group Poland
Grzejniki dekoracyjne – design czy funkcjonalność?
Podstawowym kryterium przy wyborze grzejnika powinno być to, że ma zapewniać ciepło w naszym domu. Jednak w XXI wieku stawiamy nie tylko na funkcjonalność, ale i design. Nowoczesne grzejniki dekoracyjne cechuje efektowna forma, co nie musi wykluczać ich podstawowej funkcji. Jak wybrać idealny grzejnik dekoracyjny i nie popełnić błędu w doborze mocy grzewczej – radzi ekspert Purmo.
Purmo Group Poland
Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki kanałowe - co wybrać?
Parter to reprezentacyjna i intensywnie użytkowana część domu. To tutaj toczy się życie rodziny, tu przyjmujemy gości i spędzamy większość wolnego czasu. Wygląd oraz wyposażenie dolnej kondygnacji jest wizytówką całego domu. Ważnym czynnikiem urządzenia tej przestrzeni jest wybór odpowiedniego sposobu ogrzewania – takiego, które zapewnia komfort i stawia wygląd oraz funkcjonalność wnętrza na pierwszym miejscu.
Purmo Group Poland
W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się klimakonwektory?
Zagadnienie najbardziej korzystnego sposobu montażu klimakonwektorów porusza Robert Skomorowski - Kierownik Produktu Grzejniki specjalne - Rettig Heating Sp. z o.o.
Thermoval Polska
Czy pompa ciepła może być zastosowana jako jedyne źródło ciepła w domu?
Pompa ciepła jest co najmniej równie wartościowym źródłem ciepła jak: centralne ogrzewanie miejskie, kotłownia gazowa, olejowa lub dowolne inne rozwiązanie w tej dziedzinie.
Jøtul Polska
Czy ilość powietrza ma wpływ na prawidłowe spalanie drewna w kominku?
Wojciech Dymnicki Dyrektor Centrum Szkoleniowego JØTUL POLSKA radzi: Proces spalania drewna w kominku można w uproszczeniu podzielić na trzy zasadnicze fazy: suszenie, gazyfikacja i spalanie pozyskanych gazów oraz dopalanie się węgla drzewnego.
Miller
Jakie są zalety ogrzewania nadmuchowego?
Bogusław Hoder Główny Specjalista Techniczny SYSTEMU MILLER radzi: Najważniejszą cechą ogrzewania nadmuchowego jest bardzo wysoki komfort użytkowy. Brak czynników pośrednich zwiększa efektywność ogrzewania, dzięki czemu możemy dynamicznie sterować temperaturą w pomieszczeniach a ciepło jest odczuwalne niemal natychmiast od włączenia urządzenia grzewczego.
REGULUS - system
Grzanie z przerwami czy grzanie ciągłe?
Bogusław Wójcik REGULUS-system radzi: Konieczność oszczędności w zużyciu energii do celów grzewczych, wynikająca z przepisów oraz z jej wysokich kosztów, zbliża współczesne budownictwo do cech budownictwa pasywnego.
FIBARO
Na czym polega zintegrowany system inteligentnego domu?
Agnieszka Kubacka FIBAR GROUP radzi: Sterowanie oświetleniem, roletami, czy podlewaniem jestzwykłą automatyką, dopiero ich integracja i współdziałanie z podsystemami jak: ogrzewaniem, klimatyzacją, rekuperacją, multimediami, alarmem, wideo-furtką, itd. można nazwać zintegrowanym systemem inteligentnego domu.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Kolektory słoneczne płaskie czy próżniowo-rurowe?
Każdego dnia dociera do nas ogromna ilość energii słonecznej. Z powodzeniem można wykorzystać ją do ogrzania domu lub uzyskania ciepłej wody użytkowej. W tym celu warto pomyśleć o kolektorach słonecznych. Czym należy się sugerować przy wyborze kolektora płaskiego lub próżniowo-rurowego?
CARADON POLSKA Sp. z o.o.
Grzejniki oddające ciepło przez konwekcję czy przez promieniowanie, które rozwiązanie jest bardziej opłacalne?
Konwekcja i radiacja to pojęcia, które mogą być nieprzyjemnym wspomnieniem szkolnych lekcji fizyki. Rozważając dobór odpowiedniego do naszych potrzeb grzejnika, warto je sobie jednak odświeżyć. Konsekwencją braku wiedzy w tej sytuacji może być już nie słaba ocena ze sprawdzianu, ale na przykład wyższy rachunek za ogrzewanie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze najbardziej opłacalnego rozwiązania? Podpowiada Michał Gołaś, ekspert firmy Stelrad, jednego z największych producentów grzejników w Europie.