Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Drewno klejone
Inwestorzy indywidualni, którzy w najbliższych miesiącach planują rozpocząć budowę domu, na pewno zastanawiają się, jakie drewno konstrukcyjne do budowy więźby wybrać. Poniższy poradnik ma ułatwić im dokonanie trafnego wyboru. Zwłaszcza, jeśli temat elementów i konstrukcji budowlanych jest dla nich świeży. Nowy dom powinien być wzniesiony z takich elementów konstrukcyjnych, aby przetrwał długie lata.

Blacha trapezowa - rodzaje i zastosowanie
Blacha trapezowa cechuje się wytrzymałością, lekkością i sztywnością. Te cechy sprawiły, że zyskała spore grono zwolenników. Mimo, iż najpowszechniejsze wykorzystanie to pokrycie dachu, zastosowań blachy trapezowej jest wiele - elewacja, podsufitka bądź ogrodzenie.

Jakie możliwości w kryciu dachów dają dachówki ceramiczne Koramic?
System dachowy Koramic to dachówki ceramiczne, system akcesoriów ceramicznych oraz technicznych do pokrycia dachów stromych oraz elewacji w różnych typach budynków.

Jakie zalety ma dach pokryty gontem bitumicznym?
Gonty bitumiczne Katepal przeznaczone są do krycia dachów o kącie nachylenia od 12° do 80°, przy kącie nachylenia dachu od 12° do 18° niezbędna jest warstwa papy podkładowej na całej powierzchni dachu, przy kącie nachylenia powyżej 18° niezbędny jest pas papy szer. 1 m na krawędziach nadokapowych.

Jak poprawnie dobrać i zamontować system rynnowy oraz podsufitkę?
Aby w pełni wykorzystać zalety, jakie daje zamontowanie systemów rynnowych z tworzyw, istotnym jest przestrzeganie zasad prawidłowego ich doboru i montażu. Nieprzestrzeganie ich powoduje problemy w późniejszym ich użytkowaniu. Podobnych zasad należy przestrzegać również przy montażu podsufitki. Należy pamiętać, że dobry wybór i zakup w korzystnej cenie, to dopiero połowa sukcesu. Dzieło wieńczy prawidłowy montaż.

Czy dachówka betonowa to dobry wybór?
Dachówka betonowa, ceramiczna a może po prostu blachodachówka? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybór pokrycia zależy bowiem od wielu czynników, takich jak np. konstrukcja dachu czy po prostu przekonania inwestora.

Jakie panele słoneczne wybrać na dach?
Branża fotowoltaiczna w naszym kraju nieustannie się rozwija, coraz więcej gospodarstw domowych i firm dąży do tego by stać się niezależna energetycznie. Realizuje lub planuje inwestycje w fotowoltaikę, tym samym szukając odpowiedzi na pytanie, jakie panele fotowoltaiczne wybrać? Jakie panele słoneczne będą odpowiednie na konkretny dach?

Przegląd i konserwacja dachu
Przeglądy dachu nie są po to, by go naprawiać, ale po to, by upewnić się, że wszystko z nim jest w porządku i że sprosta trudnym warunkom atmosferycznym w nadchodzącym sezonie.

Jak montować podsufitkę?
Do wyboru są dwa warianty - montaż podsufitki bezpośrednio do wystających końców krokwi lub na dodatkowym ruszcie, w płaszczyźnie prostopadłej do ściany domu.

Taśma uszczelniająca niezbędna w pracy dekarza
W pracy dekarza wszelkie załamania połaci, komin, okna dachowe oraz inne elementy ingerujące w połać są potencjalnym "punktem krytycznym". Niewłaściwa obróbka czy użycie materiału, który z czasem traci właściwości uszczelniające, powodują, że dach traci jedną z najistotniejszych funkcji, czyli SZCZELNOŚĆ. I tu z pomocą przychodzą taśmy uszczelniające, których nie może zabraknąć na liście zakupów materiałów do budowy dachu.

Jak prawidłowo wykonać obróbkę blacharską?
Poszczególne elementy dachu wymagają konkretnej metody obróbki.

Co kryje się pod nazwą GERARD ROOFING SYSTEMS®?
Dachówki GERARD ROOFING SYSTEMS® można układać na dachach, na których minimalny kąt nachylenia połaci wynosi od 12°, a pionowe płaszczyzny mansard i tzw. wole oko nie wykluczają stosowania. wszystkie dachówki GERARD ROOFING SYSTEMS® są objęte pełną, pisemną 50-letnią gwarancją producenta bez wyłączeń.

Dachy kryte blachą na rąbek stojący łączą tradycję i funkcjonalność
Dachy Plannja to skandynawski styl i tradycja. Proste, funkcjonalne, ale jednocześnie nowoczesne wzornictwo idzie w parze, z jakością oferowanych produktów.

Jak usunąć mech z blachodachówki?
Mchy i porosty atakują najczęściej dachówki położone na zacienionych połaciach, gdy dom stoi blisko lasu lub w miejscu osłoniętym drzewami. Szczególnie upodobały sobie naturalne dachówki ceramiczne i dachówki cementowe jak i pokrycia z blach. Ale mogą się pojawiać także na ceramicznych dachówkach glazurowanych o bardzo gładkiej powierzchni. To tylko kwestia czasu.

Jak wybrać dobrego dekarza?
Pierwsze ciepłe dni każdego roku przypominają nam, jak bardzo pragniemy własnego domu i bliższego kontaktu z naturą. Wiele osób właśnie wtedy kupuje ziemię, a jeśli ją ma, zaczyna intensywnie pracować nad szczegółami budowy oraz szukaniem wykonawców. Jednym z najważniejszych etapów budowy domu jest dach.