Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Sto Sp. z o.o.
Nie tylko farba i tapeta. Jak dodać charakteru wnętrzom?
Wiele mówi się o tym jak projektować unikalne i niezwykłe wnętrza. Stale pojawiają się nowe pomysły i propozycje rozwiązań dodających im charakteru. Co jednak zrobić, gdy kolorowe akcenty i dodatki nie wystarczą? Odpowiedzią mogą być tynki strukturalne do wnętrz.
Otuliny termoizolacyjne firmy FOLIMPEX plus
Otuliny termoizolacyjne oprócz swego podstawowego zadania, jakim jest minimalizacja strat ciepła, spełniają wiele dodatkowych funkcji. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują poprawa żywotności i trwałości instalacji, a także ich estetyczny wygląd.
Charakterystyka izolacji stosowanych w instalacjach sanitarnych i grzewczych firmy FOLIMPEX plus
Korozja powodująca przecieki z rur, rozsadzenia instalacji wodnokanalizacyjnej na skutek mrozów czy uciążliwe dźwięki dochodzące z rur – wyeliminować te zdarzenia może współczesna technika instalacyjna. Nałożenie otulin na rury jest jednym ze sposobów ich izolowania. Właściwie dobrana izolacja zapobiega skraplaniu się pary wodnej na ściankach rur instalacji wodnej, zapewnia im ochronę przed czynnikami atmosferycznymi (głównie korozją napowierzchniową), wycisza szumy i drgania, a w przypadku rur z gorącą wodą lub parą wodną stanowi zabezpieczenie przed oparzeniem.
Saappur
Adaptacja starego poddasza pianką natryskową Saappur System 101100
Natryskowe ocieplanie poddaszy jest technologią dla każdego, kto ceni komfort, wygodę, ekologię i ekonomiczne rozwiązania. Korzystne warunki mieszkania to: cisza, właściwa temperatura pomieszczeń przy relatywnie niskich kosztach za energię, mniej przeciągów i przedmuchów nawet, kiedy mocno wieje wiatr. Ograniczenie do minimum możliwości pojawienia się pleśni, zmniejsza ryzyko uczuleń i chronicznych chorób płuc, oskrzeli, układu sercowo-naczyniowego, migreny, astmy itp. – są to choroby, które łatwo można nabyć poprzez długie przebywanie w pomieszczeniach gdzie występuje nawet w niewielkim zakresie wilgoć.
ZAKŁADY CHEMICZNE „ANSER” Sp. z o.o.
Jak walczyć z grzybami na powierzchniach betonowych i murowanych? - poleca firma Anser
Przede wszystkim należy dokładnie zbadać miejsce zaatakowane przez pleśń. Sprawdź czy nie ma jej pod tynkiem, jeżeli jest, to skuj tynk w miejscu występowania pleśni oraz w promieniu 0,5 m2 wokół tego obszaru. Pleśń usuwa się szpachelką lub twardą szczotką, następnie maluje się lub spryskuje preparatem grzybobójczym MYCOL firmy ANSER.
climowool sp. z o.o.
Dom 2014-2017-2021 - nowe zasady przybliża firma Climowool
W związku z dyrektywą unijną 2010/31/UE, która ma na celu mniejszenie zużycia energii przez państwa członkowskie UE, od 2014 roku zmienia się polskie prawo budowlane. Zmiany doprowadzą do tego, że w 2021 roku budowa domów niemal energetycznie samowystarczalnych będzie konieczna. W związku z wprowadzeniem ww. zmian firma Climowool przygotowała dla Ciebie miniinformator zawierający nowe standardy oszczędności energii oraz wykaz regulacji, programów i ofert im towarzyszących.
Sto Sp. z o.o.
Ocieplanie pomieszczeń od wewnątrz w technologii StoTherm
Nakłady energetyczne na ogrzewanie i klimatyzację wnętrz są niezwykle wysokie. Około 80 % całkowitego zużycia stanowią potrzeby prywatnych gospodarstw domowych. Blisko 30 % ciepła ulatnia się przez nieocieplone ściany.
Paroc
Efektywne rozwiązania Paroc w ocieplaniu ścian
Ograniczenie strat ciepła to nadrzędny problem, zarówno przy budowie nowych budynków jak i renowacji starych. Właściwie dobrane i zamontowane systemy ocieplania ścian nie tylko zwiększają efektywność energetyczną budynków, ale również zapewniają zdrowe, bezpieczne i komfortowe środowisko mieszkalne.
Foveo Tech
Elewacje - poradnik kolorystyczny. Kolor pomarańczowy
Pomarańczowy, podobnie jak czerwony i żółty, należy do kolorów ziemi i tradycyjnie kojarzony jest z takimi materiałami jak cegła czy glina. Kolor ten, jako właściwy dla wielu przebarwiających się na jesieni liści drzew, jest bezpośrednio kojarzony z jesienią.
Isover Saint-Gobain Construction Products Polska
Dach płaski - jak skutecznie izolować?
Dachy płaskie, kiedyś często stosowane w budownictwie, powodowały jednak ograniczenia w zakresie skutecznej izolacji. Dzisiaj, dzięki nowoczesnym technologiom i materiałom, wracają do łask również w Polsce, a stosowane rozwiązania pozwalają wyeliminować mostki cieplne. O czym koniecznie pamiętać, izolując dach płaski?
Sto Sp. z o.o.
Powłoki wewnętrzne Sto - sprawdzony sposób na dekorację wnętrz
Za pomocą sprawdzonych tynków wewnętrznych Sto w każdym wnętrzu można stworzyć odpowiednie rozwiązanie - przekonujące wizualnie, pewne technicznie a przede wszystkim trwałe.
PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
mfp® - sposób na remont starej podłogi z desek
Położenie nowej podłogi w nowym budynku nie jest w zasadzie większym wyzwaniem ani praktycznym, ani tym bardziej teoretycznym. Nieco inaczej sprawa się ma, jeśli chcemy zaadaptować lub wyremontować stary obiekt z podłogami z desek na drewnianych stropach. Do takiego remontu przydadzą się płyty mfp® w wersji pióro-wpust.
ZAKŁADY CHEMICZNE „ANSER” Sp. z o.o.
Jak sobie radzić z wilgocią?
Łuszczenie się farby, odpadanie płytek, tynku, pleśń, grzyby, ślady soli - to, niektóre objawy kłopotów z wilgocią w domu. Jeśli poznamy i usuniemy ich źródła, możemy skutecznie osuszyć dom.
Paroc
Jak samodzielnie zaizolować dach tak, aby było to efektywne i opłacalne?
Odpowiednio izolowany dach budynku pomoże Ci opłacić rachunki za energię. Ograniczenie strat ciepła jest wyzwaniem, ale i koniecznością, w świetle nowych, energooszczędnych norm. Jak im sprostać radzą eksperci firmy Paroc.
Arbet
Jaka jest optymalna grubość styropianu dla racjonalnie oszczędnego domu?
Dział Techniczny FS ARBET radzi: Jest bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Określenie "racjonalnie oszczędny" jest dość obszerne, bowiem racjonalność dla każdego może oznaczać inny przedział opłacalności. Grubość warstwy izolacyjnej, jaką zostanie ocieplony dom, zależy od różnych czynników.