Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Fabryka Stropów Sp. z o.o.
Gdy na budowie liczy się czas… wybierz prefabrykat
Czas od uzyskania finansowania (nierzadko w postaci potężnego kredytu) do wprowadzenia się do wymarzonego domu, to zwykle dla każdego inwestora bardzo stresujący okres. Prace budowlane trwają miesiącami, a w tym czasie trzeba gdzieś mieszkać i ponosić z tego tytułu koszty.
Paroc
Jakie rozwiązania izolacyjne wybrać dla wielopiętrowych budynków? - radzi PAROC
Prawidłowo wykonana termoizolacja zmniejsza znacznie koszty eksploatacji budynku wielorodzinnego. Jego mieszkańcy mogą cieszyć się estetyczną i trwałą elewacją oraz poczuciem bezpieczeństwa.
Montaż blachodachówki przedstawia firma Matpol
Blachy absolutnie nie należy kłaść bezpośrednio na papie, powszechne jest stosowanie folii paroprzepuszczalnych z zastosowaniem łat i kontrłat. Konstrukcję z łat i kontrłat stosować także na odeskowane dachy pokryte papą. Zapewnia to właściwą wentylację połaci i zapobiega kondensacji pary wodnej przy skokach temperatur. Przy małym spadku połaci w dolnych partiach dachu dobrze jest zagęścić kontrłaty, by zmniejszyć obciążenie zalegającego śniegu. Łaty muszą być przybijane dokładnie, w równych odstępach tak by podpierały blachę w jej najniższym punkcie.
FINCO-STAL
Mocowanie blach Finco-Stal
Konstrukcja rusztu pod blachodachówkę składa się z listew dystansowych - kontrłat i listew nośnych - łat.
Brevis
Czy okna dachowe powinny być wyposażone w nawiewniki powietrza?
Ze względu na wagę wentylacji poddasza zarówno w sezonie grzewczym jak i poza nim, oraz łatwość zaburzenia prawidłowej pracy wentylacji, należy zadbać tu o ciągły nawiew powietrza. Zastosowanie nawiewników w oknie dachowym jest konieczne, ponieważ rozwiązuje sprawę nawiewu powietrza w sposób pewny, energooszczędny i komfortowy.
Arbet
Styropian a wilgoć
Producent styropianu spotyka się z pytaniami dotyczącymi m.in. zagadnień zawilgocenia pomieszczeń przy jednoczesnym zastosowaniu styropianu. Jak opiniuje mgr inż. Irena Domska, Kierownik ds. zarządzania jakością w Fabryce Styropianu ARBET Sp. J., dość duży opór dyfuzyjny pary wodnej styropianu należy uwzględnić przy analizie termiczno-wilgotnościowej przegrody budynku, np. ściany, właśnie po to, żeby ustrzec się przed możliwością pojawienia zagrzybienia.
Termo Organika
Kilka rad firmy Termo Organika jak zapłacić mniej za ogrzewanie
Zima, mimo że w tym roku lżejsza niż zazwyczaj, to jednak pochłania znaczne pieniądze na ogrzanie domu. Można temu zaradzić! Najlepszym sposobem jest oczywiście ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, ale z tym musimy poczekać do rozpoczęcia sezonu remontowo-budowlanego z plusowymi temperaturami. Zawsze warto wykorzystać łatwe i skuteczne metody niwelujące niewłaściwe przyzwyczajenia domowników, a pozwalające właścicielom ograniczyć wydatki na ogrzewanie.
Röben Polska
Płytka klinkierowa Röben: sposób na zwiększenie termoizolacyjności budynku
Ciepły dom to komfort mieszkania, mniejsze koszty energii i, co istotne dla wielu, własny wkład w działania proekologiczne. Planując docieplenie budynku mieszkalnego, warto zastanowić się również nad wyborem takiego rodzaju elewacji, która dodatkowo wpłynie na poprawę parametrów termoizolacyjnych. Do takich z pewnością można zaliczyć wykończenie ścian zewnętrznych płytką klinkierową.
Onduline Polska Sp. z o.o.
Montaż płyt ONDUVILLA
ONDUVILLA ® to lekkie pokrycie dachowe, wyglądem przypominające dachówkę. Przetłoczenia na powierzchni pasów ułatwiają montaż a jednocześnie gwarantują szczelność pokrycia przy zachowaniu niewielkich zakładów. Sposób wytwarzania jest identyczny jak w przypadku klasycznej płyty Onduline ®, której sprawdzona i wysoka jakość gwarantuje całkowitą nieprzemakalność pokrycia.
Saappur
Izolacja nowego poddasza pianką natryskową Saappur System 101100
Saappur System 101100 jest zalecony do budynków energooszczędnych i pasywnych, gdzie jest potrzeba wykonania bardziej efektywnej warstwy izolacji. W wypadku tych obiektów, należy wykonać znacznie grubsze warstwy izolacji termicznej. Grubsza izolacja to większy ciężar warstwy izolacyjnej. Stosując Saappur System 101100 unikamy realnego zagrożenia zapadania się izolacji pod własnym ciężarem, a w dalszej konsekwencji powstawania defektów w postaci szczelin powodujących powstawanie mostków termicznych. Natryśnięta pianka poliuretanowa jest materiałem samonośnym. Cała warstwa mocno trzyma się podłoża i nie następuje przemieszczanie się izolacji.
Sto Sp. z o.o.
Nie tylko farba i tapeta. Jak dodać charakteru wnętrzom?
Wiele mówi się o tym jak projektować unikalne i niezwykłe wnętrza. Stale pojawiają się nowe pomysły i propozycje rozwiązań dodających im charakteru. Co jednak zrobić, gdy kolorowe akcenty i dodatki nie wystarczą? Odpowiedzią mogą być tynki strukturalne do wnętrz.
Gamrat SA
Dlaczego należy czyścić rynny? - radzi firma Gamrat
Aby systemy rynnowe funkcjonowały prawidłowo należy je okresowo (w zależności od możliwości zanieczyszczenia) czyścić. Ma to szczególne znaczenie w miejscach zadrzewionych, w których opadające liści mogą łatwo uniemożliwić skuteczne odprowadzenie wody deszczowej z rynien do rur spustowych.
OKNOPLAST
Na co zwrócić uwagę przy wyborze stolarki okiennej? radzi OKNOPLAST
OKNOPLAST po raz kolejny zostały poddane obiektywnym testom i analizom opracowanym przez niezależne jednostki badawcze. Okna polskiego lidera w stolarce otworowej uzyskały bardzo wysokie oceny i tym samym potwierdziły swoje zaawansowane parametry techniczne i wartości użytkowe.
AERECO WENTYLACJA
Jaki system wentylacji wybrać dla instalacji kotła gazowego w kuchni radzi AERECO WENTYLACJA
Ekspert firmy Aereco Wentylacja radzi: Jeżeli zastosujemy kocioł z oddzielnym doprowadzeniem powietrza to nie ma on żadnego wpływu na system wentylacji mieszkania, który możemy dobierać dowolnie. Jednak jeśli kocioł czerpie powietrze bezpośrednio z pomieszczenia w którym jest umieszczony, to konieczne jest zamontowanie tam nawiewników zapewniających bezpośredni dopływ powietrza, jeśli nie jest to możliwe, to do pomieszczeń sąsiadujących z zapewnieniem drogi przepływu (np. przez podcięcie drzwi).