Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jak ukryć szambo w ogrodzie?

Każdy z nas marzy o pięknym i nastrojowym ogródku wokół domu, w jak najmniejszym stopniu zakłóconym śladami działalności człowieka.

Jak ukryć szambo w ogrodzie?
HABA Sp. z o.o. Biologiczne oczyszczalnie ścieków, zagospodarowanie wody deszczowej, separatory, przepompownie, biopreparaty
haba.pl
HABA Sp. z o.o. Biologiczne oczyszczalnie ścieków, zagospodarowanie wody deszczowej, separatory, przepompownie, biopreparaty
Dane kontaktowe:
61 30 70 172, 737 344 808
Zdrojowa 51, 62-065 Grodzisk Wielkopolski

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

W związku z tym coraz więcej jest właścicieli szamba oraz przydomowych oczyszczalni ścieków, którzy chcieliby ukryć w ogrodzie pokrywy od podziemnych zbiorników, aby podnieść walory estetyczne swojego ogrodu. Przez wiele lat możliwości w tym zakresie były bardzo ograniczone, ponieważ standardowe pokrywy stosowane przy włazach do szamba były trudne do ukrycia. Jest jednak dobra wiadomość: dziś ukrycie włazu do szamba w ogrodzie jest proste i szybkie.

Pokrywy maskujące "KAMELEON"

Liczba pytań o sposoby na ukrycie włazu od ludzi mającychna swojej działce szambo lub przydomową oczyszczalnię ścieków była na tyle duża, że kilka lat temu projektanci z firmy HABA zaprojektowali i wprowadzili na polski rynek specjalne pokrywy maskujące o nazwie "KAMELEON". Jak pewnie się domyślacie, nazwa wzięła się od właściwości maskujących tych pokryw - mogą one wtapiać się w otoczenie niczym prawdziwy kameleon.

Włazy do szamba idealnie ukryte w trawniku za pomocą pokryw maskujących KAMELEON
Włazy do szamba idealnie ukryte w trawniku za pomocą pokryw maskujących "KAMELEON"

Dzięki pokrywom maskującym można ukryć właz do szamba zarówno na trawniku, jak i w otoczeniu kamienistym, w korze sosnowej, a nawet...w otoczeniu leśnym, wykorzystując do tego elementy runa leśnego (szyszki, igliwie, mech). Wszystko zależy od tego, gdzie znajduje się zbiornik na ścieki oraz jaką mamy koncepcję zagospodarowania ogrodu. No i oczywiście - od naszej pomysłowości.

Powyższe rozwiązanie doskonale nadaje się do ukrywania:

  • istniejących bezodpływowych zbiorników na szambo
  • istniejących oczyszczalni drenażowych lub biologicznych
  • studzienek kanalizacyjnych
  • nowo projektowanych przydomowych oczyszczalni ścieków i szamb
Chcesz ukryć właz do szamba lub oczyszczalni na swojej działce za pomocą pokrywy maskującej? Kliknij na średnicę, która Cię interesuje: Pokrywa KAMELEON 400 mm, Pokrywa KAMELEON 600 mm i złóż zamówienie. Upewnij się, że wybrana średnica będzie pasować na Twój zbiornik

W przypadku istniejących zbiorników wystarczy wymiana zwykłej pokrywy na maskującą. Natomiast gdy dopiero stoimy przed wyborem systemu zagospodarowania ścieków domowych, warto od razu kupić taką pokrywę z całym zestawem.

źródło i zdjęcie: HABA RL