Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Blaty kuchenne

Sposoby na urządzenie wnętrz w stylu loftowym

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Styl loftowy praktycznie nigdy nie wyszedł z mody. Łączy w sobie wszystkie lubiane elementy - dostępność dużej przestrzeni, nonszalancję oraz klimat vintage. Aby dostosować wnętrze zgodnie z wymogami stylu loftowego warto sięgnąć po dekory z nastroju Loft z kolekcji Mood Stories od Pfleiderer. Doskonale odwzorowują nastrój jaki panuje w pofabrycznych loftach i pozwalają uchwycić ich wyjątkowość.

Jakie materiały i kolory są typowo loftowe?

Kiedy myślimy o lofcie, w głowie pojawia nam się wnętrze z wysokim stropem, dużymi oknami i kablami wijącymi się wzdłuż ścian. Widać tu odkryte elementy konstrukcyjne, a na ścianach beton. Kolorystyka loftu oscyluje wokół neutralnych szarości w różnych odcieniach, dodatku bieli i czerni w wykończeniach. Dla uzyskania nieco bardziej domowej atmosfery, warto do aranżacji wprowadzić drewno w naturalnych tonacjach - jasne i średnio nasycone, które doskonale łączy się z wzorami kamienia w każdej postaci, jak również z metalami.

Set 01 z nastroju Loft z kolekcji Mood Stories od Pfleiderer
Kuchnia urządzona z wykorzystaniem setu 01 z nastroju Loft fot. Pfleiderer Polska sp. z o.o.

Tak właśnie jest w secie 01 w nastroju Loft w kolekcji Mood Stories. Znajdziemy tu imitację betonu szalunkowego, z widocznie odciśniętym wzorem drewnianej deski, który kryje się pod postacią dekoru Mitu Szary (S60030). W tym zestawieniu Pfleiderer proponuje nam również kilka dekorów inspirowanych drewnem tj. dąb, orzech, sosna oraz świerk. Każdy z nich wnosi do aranżacji wnętrza coś innego:

  • nowość w kolekcji, Dąb Olejowany Bielony (R20370), to doskonała propozycja dla osób, które preferują chłodniejsze odcienie drewna. Jest stonowany i idealnie współgra z loftowym klimatem - ascetycznym orazoszczędnym w barwach, a dodatkowo bardzo realistycznie oddaje prawdziwy wzór drewna.
  • Świerk Alpejski (R55008) oraz Orzech California (R33039) to dekory o ciepłej kolorystyce, z wyraźnie zaznaczonymi rysunkami i słojami drewna. Nadadzą więc loftowemu wnętrzu nutę stylu vintage.
  • dekor Sosna Andersen (R55040) zachwyca mleczną bielą, spod której wydobywają się delikatnie zaznaczone rysunki i słoje. To dobry sposób, aby do wnętrza wprowadzić biel, jednak w efektowniejszym wydaniu.

Jakie wyposażenie pasuje do stylu loftowego?

Wnętrze w stylu loft nie toleruje nadmiaru - zarówno kolorystycznego, jak i w wyposażeniu. Tu doskonale sprawdzają się meble o lekkiej formie i prostych liniach. Ściany loftu stanowią wymarzoną powierzchnię do budowy biblioteczki - wysokiej, gdzie do najwyższych półek musimy wspiąć się po drabince (koniecznie z metalowymi elementami). Świetnie sprawdzi się tu również zabudowa kuchenna bez górnych szafek, której aranżacja przemawia językiem prostoty i czystości formy.

Set 02 z nastroju Loft z kolekcji Mood Stories od Pfleiderer
Kuchnia urządzona z wykorzystaniem setu 02 z nastroju Loft fot. Pfleiderer Polska sp. z o.o.

W secie 02 Pfleiderer proponuje nam dekory, które emanują współczesną energią miasta, ale nie brak im również nawiązania do przeszłości. Takim dekorem jest np. Dąb Grand Ciemny (R20368), na którego powierzchni malują się ciemne rysunki i szczeliny, wyglądające, jakby przez lata w drewnie wydrążyła je woda. W aranżacji loftowego wnętrza dekor ten będzie przyjemnym, ciepłym akcentem. Zupełnie przeciwstawny mu dekor Bellato Szary (F76044) to z kolei współczesna wariacja na temat betonu, o aksamitnym odcieniu szarości. Niezwykle „miejski” i surowy dekor, w każdym calu oddaje ducha starych fabryk.

Styl loftowy zyskał miłośników na całym świecie, bo jest jednocześnie bardzo dynamiczny, ale też ciepły. Dekory z nastroju Loft inspirowane są właśnie życiem w dużym mieście. Pozwalają uchwycić surowość materiałów jaką spotykamy w starych fabrykach. Ważnym detalem są tu elementy nawiązujące do przeszłości, jak stare deski, na których widoczne są rysy, czy spatynowana, pokryta rdzą stal. Kolekcja Mood Stories to oprócz niezwykłych dekorów, również niezawodna i funkcjonalna baza, którą tworzy produkowana przez Pfleiderer płyta drewnopochodna. Jej wysoka jakość pozwala zbudować trwałe meble i zabudowy, które posłużą nam przez lata. A trwałość jest nieodłącznym elementem stylu loft, i to właśnie ona sprawia, że stare fabryki mają w sobie ten niepowtarzalny klimat.

źródło i zdjęcia: Pfleiderer Polska sp. z o.o.

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA