Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Zasady dobierania baterii do wanien w różnych stylizacjach

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Strefa wannowa to współcześnie nie tylko miejsca przeprowadzania zabiegów kosmetycznych, ale także prawdziwa przestrzeń relaksu, często pięknie zaaranżowana i wyposażona w funkcjonalne urządzenia. Prezentujemy pięć stylizacji z wanną i baterią w roli głównej.

Bateria wannowa w łazience w stylu glamour

W przestronnym, luksusowym salonie kąpielowym na ścianach i suficie położono delikatne sztukaterie. Wielkie tafle luster, dekoracyjne, srebrzyste ramy, żyrandol przypominający kwiat – wprowadzają w błyszczący świat glamour. Do tego świece, nastrojowa muzyka, aromatyczne olejki.

W centralnym punkcie, na specjalnym postumencie, znajduje się wolnostojąca, owalna, biała wanna o cienkim rancie. Towarzyszy jej smukła – też wolnostojąca – nowoczesna bateria Fiesta. Trudno o bardziej dobrany duet. Stonowana elegancja Fiesty dodaje aranżacji wyjątkowego charakteru. Bateria jest nie tylko atrakcyjna wizualnie. Wyposażono ją w regulator ceramiczny zapewniający długie i bezawaryjne użytkowanie. Za sprawą chromowanego wykończenia lśni i jest odporna na działanie wilgoci.

Łazienka z wanną w stylu glamour
Łazienka z wanną w stylu glamour fot. Ferro

Bateria wannowa w łazience w stylu retro

Pozostańmy w klimacie pałacowego przepychu. Tym razem proponujemy efektowną wolnostojącą wannę na złoconych „lwich łapach”. W tle sztukateria, na podłodze płytki w biało-czarną szachownicę. Bateria wannowa Retro New stylizowana jest na dawną, o ozdobnych pokrętłach i rączce przypominającej słuchawkę telefoniczną. Choć model kojarzy się z przeszłością, jest jak najbardziej urządzeniem XXI wieku.

Łazienka z wanną w stylu retro
Łazienka z wanną w stylu retro fot. Ferro

Bateria wannowa w łazience w stylu industrialnym

Wanna o wyrazistej barwie, na efektownych, metalowych nogach – to zaproszenie do stylu lubiącego kontrasty, pełnego przemysłowych skojarzeń. Parę z wanną tworzy oszczędna w formie podtynkowa bateria Algeo. Cały mechanizm ukryty ma w ścianie, na zewnątrz widać jedynie maskownicę, wylewkę, uchwyt, cylindryczną rączkę natrysku i dyskretny przełącznik wanna/natrysk. Wylewka zakończona jest perlatorem napowietrzającym strumień, dzięki czemu oszczędniej gospodarujemy wodą.

Łazienka z wanną w stylu industrialnym
Łazienka z wanną w stylu industrialnym fot. Ferro

Bateria wannowa w łazience w stylu minimalistycznym

Czy może być jeszcze surowiej, oszczędniej, odważniej? Przykładem kompozycja w tonacji black. Do prostokątnej czarnej wanny projektant dobrał idealnie do niej pasującą, równie nieszablonową czarną armaturę. To czterootworowa bateria wannowa Adore Black/Chrome – łącząca chrom z czernią. Składa się z wyciąganej rączki natrysku, wylewki z perlatorem, uchwytu i ceramicznego przełącznika wanna/natrysk. Mechanizm ma ukryty w obudowie wanny. Zachwyca nowoczesnym designem.

Łazienka z wanną w stylu minimalistycznym
Łazienka z wanną w stylu minimalistycznym fot. Ferro

Bateria wannowa w łazience w stylu marynistycznym

Na koniec radosna stylizacja z motywami morskimi, a więc lustrami w formie bulajów czy koła steru, modelem żaglówki, oryginalnymi lampkami, glazurą i tkaniną w biało-granatowe pasy. Do tego podłogowe płytki naśladujące drewno, solidna komoda, wiklinowy kosz. Na strefę kąpieli składa się klasyczna prostokątna wanna, do której dobrano ścienną, chromowaną baterię Stratos. Model ten wyposażony jest w regulator ceramiczny. Ma automatyczny przełącznik wanna/natrysk z blokadą. Wylewka zakończona jest perlatorem.

Łazienka z wanną w stylu marynistycznym
Łazienka z wanną w stylu marynistycznym fot. Ferro

źródło i zdjęcia: Ferro

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA