PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje

Jak udekorować ściany i wyeksponować detale wnętrza?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

Płytki ELABRICK są doceniane za wysoką trwałość oraz modny design. Dzięki temu możemy wyłożyć nimi ściany w salonie, kuchni oraz łazience. Klinkier ELABRICK łączy tradycję z nowoczesnym stylem, a dodatkową zaletą jest szybki i prosty montaż.

Niezależnie od tego, czy wybieramy łagodną biel, wyrazistą czerwień lub industrialną szarość - stosując elastyczny klinkier ELABRICK, zyskamy gwarancję wyjątkowego klimatu i oryginalności. Ściany z płyt gipsowo-kartonowych, gipsowo-włóknowych, betonu komórkowego czy silikatów to idealne podłoża dla płytek ELABRICK. Niewielki ciężar tego rozwiązania pozwala na łatwy montaż, a minimalna grubość w żadnym stopniu nie zmniejszy naszej przestrzeni.

Płytki ELABRICK w salonie

Właściwości, które posiada elastyczny klinkier ELABRICK, stanowią rozwiązanie wszelkich problemów związanych z aranżacją niepowtarzalnego mieszkania. Estetyka cegieł i ręcznie wykańczana struktura załamuje światło na ścianie i pomaga osiągnąć trójwymiarowy efekt.

Aranżacja salonu z wykorzystaniem płytki ELABRICK
Aranżacja salonu z zastosowaniem mineralnej płytki klinkierowej ELABRICK Fot. ELABRICK/ELASTOLITH

Płytki klinkierowe ELABRICK, dzięki szerokiej gamie kolorystycznej i możliwości wyboru faktur pozwolą zarówno na uzyskanie przestrzeni loftu, jak i stworzenie przytulnego, rustykalnego wnętrza. W naszym salonie możemy nie tylko podkreślić charakter całego pomieszczenia, poprzez wyeksponowanie ścian, ale także wyróżnić pojedyncze elementy, takie jak filar, kolumnę czy kominek. Dzięki odporności na wahania temperatur, lekkości i elastyczności ELABRICK świetnie sprawdzi się także na zaokrąglonych powierzchniach i w narożnikach. Jeśli chcemy znacząco odmienić wygląd naszego mieszkania, a jednocześnie pragniemy uniknąć gruntownego remontu – system ELABRICK pomoże nam zaaranżować na nowo wnętrza naszych marzeń. 

Płytki ELABRICK w łazience i kuchni

Ze względu na swoje właściwości i wykorzystanie naturalnych materiałów, elastyczne płytki klinkierowe ELABRICK są trwałe i nie ulegają przebarwieniom. Można nimi wyłożyć ścianę nad kuchennym blatem, ale także odmienić wyspę kuchenną. Płytki ELABRICK pozwalają na zachowanie czystości oraz nie wymagają dodatkowego wykończenia ani impregnacji. Ściana nad blatem kuchennym wymaga szczególnej ochrony, a wykończenie tej przestrzeni płytką klinkierową daje gwarancję trwałej okładziny, odpornej na uszkodzenia i zabrudzenia.

Aranżacja kuchni z wykorzystaniem płytki ELABRICK
Aranżacja kuchni z zastosowaniem mineralnej płytki klinkierowej ELABRICK Fot. ELABRICK/ELASTOLITH

Stosowany również na elewacjach budynków system ELABRICK jest odporny na działanie warunków atmosferycznych. Charakteryzuje się niską nasiąkliwością i dlatego jest doskonałym materiałem do wykorzystania także we wnętrzach narażonych na wilgoć. Na ścianach łazienki, w której nierzadko jest gorąco i parno, można układać nie tylko płytki o gładkiej fakturze, ale także te chropowate, przypominające wypalane cegły. To modna alternatywa dla klasycznych kafli i dominujący element dekoracyjny –  dobrze sprawdzi się przy stworzeniu tła dla mebli łazienkowych.

Zalety płytek ELABRICK

Płytki klinkierowe to wyrazisty materiał, dlatego jeśli marzymy o ceglanym efekcie w niedużym mieszkaniu - warto rozważyć zastosowanie elastycznego klinkieru ELABRICK tylko jednej ze ścian. Jasne barwy sprzyjają małym przestrzeniom. W ofercie ELABRICK dostępne są różne odcienie beży i szarości. Biała płytka klinkierowa w zestawieniu z ciemną podłogą wyrówna proporcje i optycznie powiększy przestrzeń.

Aranżacja Napoli z wykorzystaniem płytek ELABRICK
Płytki ELABRICK wykorzystane w aranżacji Napoli. Fot. ELABRICK/ELASTOLITH

Elastyczność płytek ELABRICK pozwala na ich łatwe umieszczanie na powierzchniach o nietypowych kształtach. Nie musimy się martwić o przycinanie płytek w narożnikach lub szukanie tych specjalnych, kątowych. Dzięki lekkości i łatwości obróbki, ELABRICK to bardzo przyjazny produkt budowlany. Płytki bez trudu możemy przyciąć nożyczkami pod żądany wymiar lub odpowiednio zagiąć.  Ich właściwości warto wykorzystać zwłaszcza w pomieszczeniach narażonych na niszczenie i zabrudzenia. Przejścia komunikacyjne, hole i korytarze, w których często przemieszcza się dużo ludzi to doskonała przestrzeń do wykorzystania zalet systemu ELABRICK. Będziemy mogli być spokojni o uderzenia, otarcia i utrzymanie wnętrza w czystości. Pomijany często w projektach aranżacyjnych przedpokój wreszcie będzie zachwycał naszych gości od progu, a nas pozbawi troski o zabrudzenia ścian.

Aranżacja holu z wykorzystaniem płytek ELABRICK
Aranżacja holu z zastosowaniem mineralnej płytki klinkierowej ELABRICK Fot. ELABRICK/ELASTOLITH

Elastyczny klinkier ELABRICK to cenione i chętnie wykorzystywane rozwiązanie przez dekoratorów wnętrz. Tradycyjna produkcja od 1962 roku i holenderska jakość ELABRICK gwarantują najwyższą trwałość. Niezależnie od tego czy wykorzystamy system ELABRICK w całym pomieszczeniu, czy użyjemy go tylko do udekorowania małych, pojedynczych elementów – płytki staną się piękną alternatywną dla znanych nam dotychczas materiałów. Klej jest jednocześnie fugą, płytki ELABRICK nie wymagają impregnacji, a prosty montaż pozwala na samodzielne uzyskanie oczekiwanego efektu. Wykonane w 93% z piasków kwarcowych zapewnią nam estetyczną i modną przestrzeń, odporną na uderzenia, temperatury i wilgoć.

źródło i zdjęcia: ELASTOLITH POLSKA ELASTYCZNY KLINKIER

Budujemy Dom maj 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska czerwiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum