Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

5 błędów montażu płytek - przeczytaj i nie popełniaj

Montaż płytek nie jest łatwym zadaniem, dlatego należy powierzyć go profesjonalnym wykonawcom. Nie dajmy się zwieść tym, którzy nas zapewniają, że są doskonałymi fachowcami. Najlepiej sprawdzić efekty ich wcześniejszych prac, a dopiero później zdecydować się na wybór.

5 błędów montażu płytek - przeczytaj i nie popełniaj
AS PPHU Systemy poziomowania płytek
www.as-krzyzyki.pl
AS PPHU Systemy poziomowania płytek
Dane kontaktowe:
22 723 46 74
Orzeszkowej 4, 05-816 Reguły

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Nieodpowiednie narzędzia glazurnicze

W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na przygotowaniu narzędzi. Istotny jest układ wyrównujący podłoże. Najlepszym i najchętniej polecane są kliny i klipsy poziomujące. Taki system poziomowania podłogi będzie doskonałym rozwiązaniem i pozwoli uniknąć wszelkich nierówności.

Kliny i klipsy poziomujące w ofercie AS

Przygotowanie podłoża

Nie można zaczynać prac bez przygotowania podłoża. Powinno być pozbawione kurzu, brudu, nieczystości, starych tynków i dobrze wyrównane. Powierzchnia musi być nośna i czysta. Żaden system poziomujący podłogę nie sprawdzi się, jeśli zaniedbamy ten punkt.

Zaprawa klejowa - przestrzegaj zaleceń producenta

Koniecznie należy stosować wszystkie zalecenia producentów dotyczące przygotowania zaprawy klejowej. Pod żadnym pozorem nie wolno jej za bardzo rozcieńczać, na przykład w celach ekonomicznych. Warto sprawdzać też pracę fachowców, ponieważ mogą sobie pozwolić na nieścisłości za naszymi plecami, a wówczas płytki po czasie po prostu przestaną trzymać.

Zbyt mała ilość płytek

Lepiej kupić więcej niż za mniej. Trzymajmy się tej zasady, ponieważ podczas montażu zawsze pojawiają się jakieś nieoczekiwane problemy. Powinniśmy zaopatrywać się w kafle w ilości 10-15% więcej, niż potrzebujemy. Podobnie robimy także z innymi materiałami, jak choćby kliny i klipsy do poziomowania. Jeśli stosujemy krzyżyki lub tetki, to również kupujmy większą ilość.

Złe rozmieszczenie płytek

To uwaga dla wszystkich, którzy nigdy nie decydują się na wykonanie przedwstępnego projektu z braku czasu lub chęci. Dobrze jest "na sucho" ułożyć płytki, aby później nie okazało się, że efekt estetyczny nie wyszedł tak, jak było zapowiadane. Dzięki takiemu zabiegowi zorientujemy się ponadto, jaki układ wyrównujący podłogę wybrać, ile klinów i klipsów do poziomowania będziemy naprawdę potrzebować, a w rezultacie nie przepłacimy.

źródło i zdjęcie: AS PPHU