Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Blaty kuchenne

Dekory Modern Old City - sposób na stylowe mieszkanie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Nastrój Modern Old City z nowej kolekcji Mood Stories od Pfleiderer skutecznie usunie monotonię z otoczenia. Odpowiednie zestawienie dekorów łączy przeszłość z teraźniejszością, zapewniając efekt świeżości, fantazji i kreatywności. Nastrój Modern Old City pozwoli stworzyć wnętrze pełne charakteru, rodem z przedwojennej kamienicy.

Charakterystyka kolekcji Mood Stories

Kolekcja Mood Stories to 10 wyjątkowych nastrojów stylistycznych, które odwołują się zarówno do aktualnych trendów i pewnych ponadczasowych stylów w projektowaniu, jak i do tego, co jest nam znajome, bliskie, co budzi w nas określone emocje i skojarzenia. W każdym z nastrojów czekają gotowe kompozycje dekorów ułożone w Sety, które można dowolnie rozwijać i uzupełniać lub potraktować jako gotową bazę.

Mood Guide to praktyczna mapa, która podpowiada, jakie rodzaje dekorów dobrze się ze sobą komponują, a zestawione razem, jaki pozwolą zbudować we wnętrzu nastrój. Jednym z 10 nastrojów jest Modern Old City, który inspiracje czerpie z aranżacji wnętrz w zabytkowych kamienicach, prezentujących eklektyzm w czystym wydaniu. To styl niezwykle charyzmatyczny, który nadaje wnętrzom niepowtarzalności i wiele mówi o jego właścicielach. Dzięki dekorom zawartym w nastroju Modern Old City, z łatwością zbudujesz taki klimat we własnych czterech ścianach.

Mieszkanie w klimacie vintage/retro

Mieszkania w kamienicy mają swój niepowtarzalny urok, podyktowany historią miejsca i przedmiotami, którym dziś dajemy miano – vintage. To prawdziwe wnętrza z duszą, o pięknych, wysokich pomieszczeniach, smukłych oknach, przez które przedostaje się do mieszkania dużo światła. W starych kamienicach na podłodze często widuje się drewniany parkiet ułożony w jodełkę, zaś sklepienia sufitu zdobią sztukaterie. Ten wyjątkowy styl do dziś ma wielu zwolenników, jednak nie musimy mieszkać w starej kamienicy, by urządzić w ten sposób wnętrze, bowiem takie odważne rozwiązania wnętrzarskie stoją u progu nastroju Modern Old City w nowej kolekcji Mood Stories od Pfleiderer.

Kompozycje dekorów, jakie tu znajdziemy z niezwykłą lekkością łączą teraźniejszość z przeszłością, świeżość i fantazję z tym, co dobrze znamy i lubimy. 

Polecane połączenia dekorów z kolekcji Mood Stories

Dekory zaproponowane przez Pfleiderer, znajdujące się w każdym secie nastroju Modern Old City, to punkt wyjścia do stworzenia własnej, wymarzonej aranżacji. Możemy potraktować je jak gotową bazę, lub uzupełniać według własnych upodobań. W ramach jednego setu możemy stworzyć aranżacje o różnych obliczach – bardziej tajemnicze i nastrojowe, bądź wesołe i pełne energii. Pfleiderer pokazuje, jak zestawiać ze sobą dekory, i jak za ich pomocą budować różne nastroje we wnętrzu.

Doskonałym przykładem jest projekt biblioteki, który choć stworzony został na kanwie setu 03, w zależności od wykorzystanych dekorów, prezentuje się zupełnie inaczej. Może być przytulną, ciepłą aranżacją, lub zupełnie przeciwnie – ekstrawagancką i imponującą oryginalnością. W secie 03 znajdziemy modne szarości, jak klasyczny Jasny Szary (U12188) oraz zupełnie nieoczywisty Szarobeżowy (U15133), które są dobrą bazą do dalszych aranżacji. Chociażby dla nowego dekoru Abruzzo Colore (S68048), będącego wariacją na temat popularnego dziś lastryko.

Pfleiderer Mood Stories aranżacja gabinetu
Aranżacja gabinetu z wykorzystaniem nastroju Modern Old City fot. Pfleiderer

Pfleiderer podaje nam go jednak w nowocześniejszym wydaniu, z odrobiną koloru i efektownie mieniącymi się kryształkami. W zestawieniu nie zabrakło również ciemnych barw, jak Czerń Błękitna (U18028) oraz imitacji sklejki łuszczonej Willow Biały (R55072), która nadaje dynamiki całości. Ten bielony dekor, z niewielkimi kontrastami, spójny i harmonijny, wniesie do aranżacji wnętrza elegancki, stylowy klimat. Zastosowanie imitacji sklejki we wnętrzu sprawi, że aranżacja nabierze nieoczywistego wyrazu, bardzo świeżego i współczesnego jednocześnie.

Pfleiderer Mood Stories Set 03
Półka ścienna utrzymana w kolorach Willow Biały (R55072) oraz Czerń Błękitna (U18028) fot. Pfleiderer

Dekory, jakie znajdziemy w nastroju Modern Old City podpowiadają nam odważne rozwiązania wnętrzarskie. To doskonały punkt wyjścia, jeśli chcemy urządzić eklektyczne wnętrze pełne charakteru. W proponowanych setach znajdziemy piękne, lokalne gatunki drewna szczególnie drewna iglaste oraz wersje bielone, które pojawiają się obok mocniejszych akcentów kolorystycznych. Wszystko to uzupełnione o chłodny beton, kamienie, lakierowany metal, czarną stal oraz mosiądz.

źródło i zdjęcia: Pfleiderer

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum