Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Silikony, akryle, pianki montażowe

Jak i czym kleić drewniane trepy schodów wewnętrznych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Chociaż schody pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną, umożliwiając komunikację między kondygnacjami budynku, to niewątpliwie stanowią one ważny element dekoracyjny. Stopnie schodów wewnętrznych chętnie wykładane są drewnem, które bardzo dobrze wpisuje się w różne style aranżacji. Przy montażu drewnianych trepów na schodach wewnętrznych doskonale sprawdzi się oferowany przez firmę Soudal klej budowlany Soudabond Easy z aplika torem Genius Gun. Klej ten dostępny jest również w wersji pistoletowej (Soudabond Easy) oraz błyskawicznej (Soudabond Turbo).

Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun

Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun jest gotowy do użycia i łatwy w aplikacji. Genius Gun to wygodny i pewny uchwyt, który pozwala dokładnie kontrolować ilość kleju wypuszczanego z puszki oraz szybkość aplikacji. W ten sposób radykalnie ograniczymy zbędne naddatki kleju wymagające obcięcia.

Aplikator skonstruowany jest w taki sposób, że klej możemy dozować nawet jedną ręką, dzięki czemu zachowamy stabilną pozycję w sytuacji, w której potrzebna jest asekuracja. Ponadto pracę będziemy mogli przerwać i wznowić praktycznie w każdym momencie, ponieważ zawór puszki nie skleja się i nie blokuje.

Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun ma perfekcyjną przyczepność do typowych materiałów budowlanych i konstrukcyjnych, nie wymaga specjalnego gruntowania podłoża i w razie potrzeby daje się malować po utwardzeniu spoiny. Jest to klej wysokowydajny i szybkoschnący, dalszą obróbkę mocowanych elementów będziemy mogli rozpocząć już po 60 minutach od aplikacji.

Istotną zaletą kleju Soudabond Easy Genius Gun jest bardzo szeroki wachlarz zastosowań

Z powodzeniem możemy go użyć np. do mocowania parapetów, listew i różnych elementów dekoracyjnych,do klejenia płyt i paneli izolacyjnych, a także do murowaniu ścianek działowych, przepierzeń czy ekranów. Więcej inspiracji i podpowiedzi dotyczących wykorzystania klejów Soudabond można znaleźć na koncie firmy Soudal (@polubisz_remont) na Instagramie.

źródło i zdjęcia: Soudal

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum