Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu
Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Silikony, akryle, pianki montażowe

Piany i kleje z aplikatorem Genius Gun, czyli bezpieczny remont

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Z myślą o bezpieczeństwie i komforcie podczas remontu oraz na placu budowy firma Soudal opracowała nowoczesny aplikator GeniusGun – wygodny i pewny uchwyt, który umożliwia aplikację piany montażowej lub kleju budowlanego jedną ręką.

Piany montażowe Soudal z aplikatorem Genius Gun

W ofercie pian montażowych Soudal z aplika torem Genius Gun znajdują się m.in.: piana w formule letniej, piana do pracy w niskich temperaturach oraz piana Comfort o wielosezonowej formule.Za ich pomocą szybko i skutecznie uszczelnimy ościeżnice drzwiowe i okienne, złącza dachowe i ścienne, wypełnimy przepusty rurowe i przejścia instalacyjne, a także puste przestrzenie w konstrukcjach szkieletowych.

Pian tych z powodzeniem możemy użyć również do termoizolacji elementów instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania, a także do wygłuszenia parapetów, stopni schodów oraz wanien i brodzików. Gamę uzupełnia piana do kręgów, zalecana zwłaszcza do uszczelniania połączeń kręgów kanalizacyjnych, elementów konstrukcji szybów, studzienek, komór i kanałów telekomunikacyjnych.

Klej Soudabond Easy z aplika torem Genius Gun do budowy ścianek działowych

Z kolei klej Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun doskonale sprawdzi się m.in. przy budowie ścianek działowych, przepierzeń, ekranów i obiektów małej architektury, przy ocieplaniu garaży, hal, wiat, kontenerów i bram oraz przy izolacji dachów i poddaszy.

Wnoszenie ścianki działowej z betonu komórkowego. Elementy mocowane na klej SoudabondEasy z aplikatorem Genius Gun. fot. Soudal
Wnoszenie ścianki działowej z betonu komórkowego. Elementy mocowane na klej Soudabond Easy z aplikatorem Genius Gun. fot. Soudal

Powszechnie stosowany jest również do mocowania parapetów, stopni schodów, paneli i różnego rodzaju elementów dekoracyjnych oraz do klejenia płyt gipsowo-kartonowych i włókno-cementowych w technologii suchej zabudowy.

Genius Gun - pełna kontrola nad aplikacją pianki lub kleju

Stosując pianę montażową lub klej budowlany z aplika torem Genius Gun nie tylko zwiększymy nasze bezpieczeństwo podczas prac remontowych. Uchwyt ten daje także pełną kontrolę nad natężeniem strumienia pianki lub kleju, co gwarantuje bardzo ekonomiczną i precyzyjną aplikację. Istotną zaletą Genius Gun jest ponadto możliwość przerwania i wznowienia pracy w dowolnym momencie bez ryzyka zablokowania zaworu - prawidłowo zabezpieczoną puszkę możemy przechowywać nawet przez kilka miesięcy.

źródło i zdjęcia: Soudal

Budujemy Dom październik 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum