Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria łazienkowe

Skąd czerpiemy inspiracje do łazienki?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

CORAM DIY sprawdza, które style są najbliższe sercom polaków, jeżeli chodzi o urządzanie łazienek i czerpią inspiracje. Z badań jednego z producentów mebli wynika, że Polacy w domu najczęściej zmieniają wystrój kuchni i łazienki. Co nas inspiruje dziś, a co inspirowało dawniej?

Łazienka kiedyś a dziś

Łazienki w stylu PRL to na szczęście przeszłość. Kolorystyka i wzory a'la lata 70. owszem wracają, ale w uwspółcześnionej wersji. Obłe kształty i interesujące rozwiązania charakterystyczne dla dizajnerskich mebli z tamtych lat znajdziemy w serii Sealskin Convex. Po czasie wymuszonych ograniczeń lata 90. były szaleństwem wolności. Widać to było również w wystroju. We wnętrzach gwałtownie przybywało kolorów. W miarę możliwości inspiracji do urządzania łazienek szukano w serialach takich jak "Dynastii" lub "Moda na sukces"
 
Nic dziwnego, że po tym karnawale wzorów i kolorów nastąpił czas spokoju. Wiele dała obecność zagranicznych sieci, ich gotowych pomysłów na łazienki i zestawy do zamontowania w domu. Dziś na fali mody na indywidualizm i DYI modne stają się rozwiązania, które można samemu składać i dopasowywać do swoich potrzeb. Youtuberzy podpowiadają, jak wprowadzać nietypowe elementy do pomieszczeń, a Polacy znów chcą urządzać po swojemu.

Czym inspirują się Polacy urządzając łazienkę

Na pewno warunki lokalowe znacznie wpływają na to jak wyglądają polskie łazienki. W ciepłych krajach łazienki są duże i wykończone naturalnymi materiałami. W Polsce dominują bloki i nowe budownictwo, a więc mniejsze metraże i bardziej nowoczesny wystrój. Z badań wynika, że Polacy najbardziej cenią prostotę i praktyczne rozwiązania. Przykład takich rozwiązań? Stojak na papier i szczotkę do WC w jednym czyli Sealskin Brix. Dodatkowo za tym produktem przemawia wykorzystanie elementów drewna. W Polsce drewno to od zawsze bardzo popularny materiał wykończeniowy. Obecnie również, na fali zainteresowania stylem skandynawskimi.

Styl, który wybieramy najchętniej?

Styl skandynawski ma wzięcie głównie wśród młodego i średniego pokolenia Polaków. To przede wszystkim jasne i praktyczne meble oraz nowoczesne dodatki. Proste motywy jak na kotarze Sealskin Nordic można ze sobą dowolnie łączyć, nadając wnętrzu własnego charakteru. Drugim dominującym stylem jest tradycyjny. Tu też wyróżniają się drewniane wykończenia, proste kształty i stonowane gamy kolorów. Do łazienek Polacy bardzo chętnie wybierają błękit, stąd popularność wszystkich dywaników z serii Sealskin Bright.

Fanom naturalnych materiałów we wnętrzach polecamy łazienkowe dodatki z wykończeniem z korka - Sealskin Cork lub bawełna z motywem żeglarskiego sznura - Sealskin Rope. Nasz kraj jest istotnym producentem płytek łazienkowych, i to rodzime wyroby są wybierane najchętniej. W sklepach nie brak intrygujących wzorów, ale Polacy najchętniej wybierają płytki białe i écru, z delikatnymi dekorami właśnie do takich kolorów najłatwiej dobrać dodatki - dywaniki takie jak Sealskin Twist czy inne akcesoria łazienkowe.

źródło i zdjęcie: Coram
 

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum