Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Ceramika łazienkowa, wanny, kabiny prysznicowe

Remont łazienki w 5 prostych krokach

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Przymusowy pobyt w domu oraz ograniczenie działalności usługowej niektórych branż zmusiło nas do nabywania nowych umiejętności, w tym także majsterkowania i małych remontów. Może warto więc wykorzystać wolny czas na zmiany w domowej łazience? Podpowiadamy, jak zrobić to szybko i efektownie w pięciu krokach.

1. Umywalka z szafką

Aby poprawić wygląd i funkcjonalność domowej łazienki, warto zastąpić tradycyjną umywalkę z postumentem nowoczesną umywalką meblową wraz z szafką. W serii Modo marki Koło znaleźć można zestawy w czterech rozmiarach - od 50 aż do 100 cm szerokości.

Dzięki temu można optymalnie dopasować rozmiar do wnętrza. Duże, głębokie szuflady szafek umożliwiają wygodne przechowywanie przedmiotów niezbędnych podczas codziennej toalety. 

2. Nowoczesny i wygodny sedes

Odświeżając domową łazienkę powinniśmy też pamiętać o sedesie, który idzie z duchem czasu i nie chodzi tu tylko o design. Wprowadzane ulepszenia upraszczają montaż, utrzymanie w czystości i poprawiają higienę. 

Miski ustępowe Modo Koło są przystosowane do łatwej instalacji od góry przy pomocy zestawu montażowego Easy Fastening Fix 2. Pasują do stelaży marki Geberit, w ofercie są także dostępne w komplecie ze stelażem podtynkowym, co pozwoli na samodzielną wymianę sedesu. 

3. Higiena każdego dnia 

Modernizując łazienkę warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania poprawiające higienę. Miski ustępowe z serii Modo produkowane są w technologii bezkołnierzowej Rimfree®. Zastosowanie specjalnej dyszy sprawia, że woda rozprowadzana jest po całym wnętrzu ceramiki. 

Zwarta forma oraz pełna dostępność wnętrza ceramiki znacząco ułatwiają utrzymanie misek WC w czystości. Umywalki i sedesy z serii Modo można kupić z powłoką Reflex Koło, która chroni powierzchnię przed nadmiernym osadzaniem się kamienia i zanieczyszczeń i jest łatwa w czyszczeniu, 

Warto też wybrać antybakteryjne deski sedesowe z kolekcji Modo, w wersji z zawiasami standardowymi, wolnoopadającymi lub wypinanymi.

4. Renowacja płytek 

Wymiana płytek oraz montaż instalacji hydraulicznej najczęściej powierzamy fachowcom. Ale doskonały efekt możemy osiągnąć sami, oszczędzając pieniądze i czas - wystarczy przemalować kafelki na nowy kolor.

Wystarczy nabyć specjalną farbę renowacyjną do płytek ceramicznych i gresu. Ubytki kafli przed malowaniem musimy wypełnić akrylem, fugą lub masą wodoodporną.

Pamiętajmy też o usunięciu starego silikonu z płytek i dokładnym umyciu, odtłuszczeniu oraz odkamienieniu powierzchni. Przed pomalowaniem trzeba dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączoną do farby. 

5. Ważna funkcja detali 

Projektanci często podkreślają, że detal "czyni" wnętrze. Aby metamorfoza domowej łazienki była udana, musimy też dobrać odpowiednie dodatki. Bardzo ważne jest  jest oświetlenie. Nie namawiamy do ingerencji w instalację elektryczną na własną rękę. Czasem wystarczy tylko wymiana żarówek i lamp, aby poprawić oświetlenie i estetykę łazienki. 

Dobrym pomysłem może być zakup podświetlanego lustra albo montaż dodatkowego, powiększającego lusterka na ruchomym ramieniu. Aby mieć pewność, że wystrój łazienki będzie spójny stylistycznie, warto wybierać koncepty opracowane przez poszczególne marki. 

źródło i zdjęcia: KOŁO

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum