Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Panele

Jakie panele wybrać do przedpokoju i na schody?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-11-18

Wbieganie do kuchni z zakupami, goście wchodzący do salonu w butach, czy dzieciaki rozbryzgujące farby plakatowe - dom zdecydowanie nie jest miejscem idealnie czystym. I wcale nie musi być. Wystarczy dopasować wyposażenie do rytmu życia i rytuałów domowników. 

W pomieszczeniach, takich jak salon otwarty na ogród, kuchnia, korytarz, czy przedpokój, łatwo o zabrudzenia. Wydaje się, że płytki, posadzki i różnorodne wykładziny to najlepsze rozwiązanie ze względu na łatwość ich czyszczenia i wytrzymałość.

Ale w regularnie zadeptywanym korytarzu można też zastosować panele laminowane i cieszyć się ciepłą, przyjemną w dotyku podłogą.

Gdy dom rozpiera energia

Wiele osób jest przekonanych, że drewniane panele zniszczą się pod wpływem błota, piasku i innych zabrudzeń. Tymczasem nowoczesne panele laminowane są o wiele wytrzymalsze, niż się wydaje.

Panele mające najwyższe oznaczenie klasy ścieralności AC5 poleca się nawet do pomieszczeń w budynkach użyteczności publicznej. Wykazują bardzo wysoką odporność na uderzenia i nacisk, dobrze znoszą pielęgnację środkami czystości.

Nie ma fal? A jednak!

Jak dotąd największą przeszkodą w stosowaniu paneli w kuchni czy przedpokoju była wilgoć. Jednak na rynku są już dostępne wodoodporne panele, które nie pęcznieją nawet pod wpływem 24-godzinnego kontaktu z wodą.

Dobre panele wodoodporne powinny posiadać dwie istotne cechy. Pierwszą jest wysoka gęstość płyty HDF. Mocny rdzeń zapobiegnie nasiąkaniu i pęcznieniu podłogi. Drugą - szczelny zamek, najlepiej taki, który kontakt z wodą może mieć nawet do 24h. Takie łączenia jak np. w podłogach Symfonia AQUA ZERO, powinny zapewniać również prosty, samodzielny montaż - mówi Aleksander Czaplicki, Product Manager SWISS KRONO Polska.

Parametry podłóg wodoodpornych warto zweryfikować z badaniami ekspertów np. Amerykańskiej Agencji Producentów Paneli Laminowanych NALFA.

Przytulnie w przedpokoju

Podłoga z paneli wodoodpornych w korytarzu, przedpokoju i na schodach sprosta wymaganiom domowników i stworzy wrażenie przytulności i ciepła już od progu.

Specjalnie zaprojektowane dekory wiernie odwzorowują charakter drewna wraz ze wszystkimi jego niedoskonałościami. Efekt drewnianej podłogi bez wyrzeczeń.

źródło i zdjęcia: SWISS KRONO

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum