Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jakie są zalety płytek elewacyjnych?

Aby uzyskać elewację o wyglądzie cegły, można zastosować specjalne płytki elewacyjne, imitujące ten materiał. Wykonane są z różnych materiałów, np. z betonu, klinkieru a nawet z tworzywa sztucznego.

Jakie są zalety płytek elewacyjnych?
Elkamino Dom Sp. J. Płytki Stara Cegła, kamień elewacyjny, beton architektoniczny
elkaminodom.pl
Elkamino Dom Sp. J. Płytki Stara Cegła, kamień elewacyjny, beton architektoniczny
Dane kontaktowe:
22 724 42 25, 509 477 4770, 509 477 779, 602 292 707
Średnia 33, 05-822 Milanówek

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Produkty te dostępne są w wielu odcieniach kolorystycznych. Mają różną grubość - od 1,5 do 3,5 cm i zazwyczaj są lekkie, nadają się więc do mocowania na ociepleniu ścian dwuwarstwowych.

Są bardzo łatwe w układaniu - przytwierdza się je do zagruntowanej wcześniej ściany, stosując mrozoodporną, elastyczną zaprawę klejową. Zaprawę należy aplikować zarówno na płytki, jak i na podłoże.

Po ułożeniu okładziny, spoiny wypełnia się zaprawą do spoinowania. W sprzedaży dostępne są też płytki elewacyjne imitujące kamień. Układa się je zazwyczaj bezfugowo. Można nimi dekorować zarówno całe ściany, jak i ich fragmenty.

Niektóre firmy oferują również kompletne systemy elewacyjne z wykorzystaniem płytek elewacyjnych. W ich skład wchodzą płyty ociepleniowe, elementy montażowe, chemia i zewnętrzna okładzina.

Nabywając płytki elewacyjne, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich walory estetyczne, ale także inne parametry. W przypadku ścian dwuwarstwowych elementy te nie mogą być zbyt ciężkie. Ważne jest też, by płytki były mało nasiąkliwe, mrozoodporne i nie blakły pod wpływem słońca.

opracowanie: redakcja IRBJ
zdjęcia: Elkamino Dom