Ważna jest również cecha dużej odporności na zawilgocenie, co ma szczególne znaczenie w izolacji scian fundamentowych. Pod względem izolacyjności cieplnej płyt styropianowych różnice mogą sięgać nawet ponad 40% pomiędzy poszczególnymi odmianami styropianiu. Najważniejsze by przy doborze rodzaju materiału kierować się głównie miejscem jego zastosowania. Wielu klientów zadaje pytania "Jak ocieplić dom?" lub "Jaką grubość materiału powinno mieć ocieplenie domu?". Firma Termo Organika w nazwach produktu zamieszcza ich docelowe zastosowanie w poszczególnych częściach budynku np. fasada, dach-podłoga, fundament i parking. Stąd dowiedzieć się można jaki styropian wybrać do ocieplenia swojego domu, czy na elewację. W każdej wymienionej aplikacji, styropian występuje w kilku odmianach, różniąc się parametrami izolacyjnymi i mechanicznymi.
Przed wykonaniem izolacji termicznej bądź akustycznej (w przypadku podłogi na stropie), powinniśmy się zwrócić do projektanta bądź architekta w celu wykonania planu ocieplenia tegoż budynku. Będziemy wtedy pewni, że zastosowaliśmy odpowiedni styropian w odpowiednie miejsce, oraz że nasz dom został należycie ocieplony.
Przy wyborze styropianu tak jak przy wyborze innych materiałów budowlanych zazwyczaj kierujemy się znajomością marki, doradztwem w składzie budowlanym, czy też polegamy na wyborze architekta. Firma Termo Organika dysponuje bardzo rozbudowanym działem doradztwa technicznego, również mobilnego, gdzie przedstawiciele firmy doradzą i pomogą realizacji zamówienia potrzebnych materiałów.
źródło i zdjęcia: Termo Organika