W jakich domach szczególnie warto ocieplać poddasze za pomocą pianki poliuretanowej?

Grzegorz Miketiuk ICYPOL radzi: Izolacja natryskowa pianką poliuretanową jest znakomitym rozwiązaniem dla każdego domu, zarówno dla nowo budowanego, jak i już istniejącego. Dzięki znakomitej przyczepności do każdego podłoża (folia paroprzepuszczalna, drewno, płyta OSB/MFP, beton, blacha, cegła itp.) znajduje zastosowanie praktycznie w każdym budynku.

W jakich domach szczególnie warto ocieplać poddasze za pomocą pianki poliuretanowej?
ICYPOL SkutecznaIZOLACJA ICYNENE – lekka, otwartokomórkowa pianka poliuretanowa
domoterm.pl
ICYPOL SkutecznaIZOLACJA ICYNENE – lekka, otwartokomórkowa pianka poliuretanowa
Dane kontaktowe:
660 727 805, 728 483 862
Kościuszki 33, 47-400 Racibórz

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Należy tutaj przypomnieć, że do zastosowania wewnętrznego używamy pianki otwartokomórkowej, która jest materiałem paroprzepuszczalnym oraz na tyle elastycznym, że pracuje razem z drewnianą konstrukcją dachu czy też ścian w domach szkieletowych.

Nakładana metodą natryskową, pianka eliminuje mostki termiczne oraz ogranicza przepływ powietrza, zapewniając 100% szczelność, co ma ogromne znaczenie w domach energooszczędnych oraz pasywnych.

Autoryzowani Wykonawcy SkutecznejIZOLACJI ICYNENE przeprowadzają również termomodernizacje dachów od strony zewnętrznej bez ingerencji w część mieszkalną budynków, w których poprzednia izolacja straciła swe właściwości lub w których nie zastosowano wcześniej izolacji.

Pianka poliuretanowa o otwartej strukturze komórek jest bardzo lekkim materiałem - 1 m2 izolacji H2Foam Lite o grubości 15 cm waży ok. 1,2 kg, dlatego przy termomodernizacji starszych obiektów zwykle nie wymaga się wzmacniania konstrukcji dachu.

Odpowiadając na pytanie "w jakich domach szczególnie warto ocieplać poddasze za pomocą pianki poliuretanowej?" możemy śmiało stwierdzić, że we wszystkich, w których ich użytkownikom zależy na trwałej, bezpiecznej i skutecznej izolacji.

źródło i zdjęcie: ICYPOL