Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Przygotuj swoje oczko wodne na zimę

Znowu zima! Coraz dłuższe noce i przygruntowe przymrozki oznaczają, że zima za rogiem, więc czas najwyższy, by odpowiednio zadbać o swoje oczko wodne.

Przygotuj swoje oczko wodne na zimę
Oase Woda i ogród, fontanny i jeziora
www.oase.com
Oase Woda i ogród, fontanny i jeziora
www.oase.com
Dane kontaktowe:
22 323 71 11, +48 510 140 471
Al. Jerozolimskie 200/538, 02-486 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Metabolizm rybek będzie się stopniowo spowalniał, więc ważne jest, aby zacząć dostarczać im lekkostrawną karmę, by w końcu zaprzestać karmienia przy temperaturze poniżej 5°C. W razie wątpliwości, przeczytaj etykietkę na opakowaniu z pokarmem. Warstwa martwych roślin powinna by usunięta z oczka wodnego, aby zapobiec zanieczyszczeniu wody. Pomogą Ci w tym oferowane przez OASE szczypce, nożyce i siatki. Właśnie teraz jest dobry czas także na sprawdzenie jakości wody w oczku, używając Aquaactive Quickstick lub zestawu Water Analysis Pro.

Po wykonaniu wszelkich prac związanych z odpowiednim zabezpieczeniem oczka na zimę, pora sprawdzić swoje wyposażenie. Filtry narażone na działanie mrozu powinny by dokładnie osuszone i odpowiednio przechowywane. Instrukcja obsługi filtra opisuje jak to zrobić najlepiej. Jeśli spodziewasz się, że Twoje oczko wodne pokryje się lodem, bardzo ważne jest, aby utrzymać choć małą jej cześć wolną od pokrywy lodowej, aby pozwolić na ulatnianie się gazów i tym samym zapobiec ich nagromadzeniu. Idealnym rozwiązaniem są tutaj Ice Free Thermo 200 i Ice Free Thermo 300.

źródło i zdjęcia: Oase