Ciepło zostaje w domu
Kwestią, na którą należy zwrócić uwagę zanim kupimy drzwi jest ich współczynnik przenikania ciepła U. Izolacyjność termiczna drzwi to bardzo ważna cecha. Odpowiada ona bowiem za straty energii po zamontowaniu skrzydła. Poziom izolacji określa właśnie parametr U – im jego wartość jest niższa, tym więcej ciepła zostanie w naszym domu – mówi Bożena Ryszka, Kierownik Marketingu
i Public Relations, Aluprof S.A.
Zgodnie z polskim prawem maksymalny dopuszczalny poziom współczynnika przenikania ciepła U dla drzwi wejściowych wynosi 2,6 W/m²K. Przez takie skrzydło ucieka jednak z naszego domu znaczna ilość energii. Sprawia to, że aby utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach musimy mocniej ogrzewać dom, co z kolei generuje wyższe koszty. Warto zatem wybierać drzwi o jak najniższym parametrze U.
W ofercie firmy Aluprof dostępny jest system drzwi panelowych o współczynniku U na poziomie 0,7 W/m2K. Taki poziom ochrony przed ucieczką ciepła zapewnia konstrukcja oparta na systemie termoizolowanych kształtowników aluminiowych MB-86. Lekkie, a jednocześnie sztywne i wytrzymałe profile pozwalają dodatkowo na trzy kombinacje uszczelnienia dolnego.
Deszcz i hałas nam nie straszne
Wybierając drzwi do domu warto również zwrócić uwagę na ich wodoszczelność. Od niej zależy bowiem czy w przypadku silnej wichury i ulewnego deszczu do wnętrza nie dostanie się woda. Wodoszczelność informuje o poziomie zabezpieczenia pomieszczeń przed deszczem w przypadku mocnego wiatru. Klasy wodoszczelności zostały uszeregowane w skali od 1A do 9A. Oczywiście im jest ona wyższa, tym lepiej drzwi chronią nasz dom – tłumaczy Bożena Ryszka z Aluprof.
Drzwi mogą również zmniejszyć odczuwalną siłę hałasu dobiegającego z zewnątrz. Jeśli mieszkamy przy ruchliwej ulicy powinniśmy zapytać sprzedawcę o izolacyjność akustyczną. Właściwość tę wyraża się w decybelach i oznacza symbolem Rw. Tu, podobnie jak w przypadku wodoszczelności, wyższa wartość współczynnika to lepsza ochrona.
Drzwi panelowe Aluprof zostały wyposażone w profil, do którego montowane są panele wypełniające. Producent oferuje bogatą paletę barw i wiele struktur paneli firmy Adeco. Elementy te mogą być frezowane, zdobione aplikacjami lub wykonane ze szkła zespolonego. System łączenia profili z panelami pozwala wykonać różnorodne zestawienia. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie drzwi dobranych do indywidualnych potrzeb i gustów. Dodatkowo w skrzydle można zamontować ukryte zawiasy, co podniesie jego estetykę. Drzwi Aluprof można wykonać także
w bardzo dużych rozmiarach – aż do 1,40 m szerokości i niemal 2,60 m wysokości. Jeśli zatem marzy nam się imponujące wejście sprawdzą się one idealnie.
Drzwi powinniśmy przede wszystkim dopasować do stylu domu. Jeśli nasze wnętrza urządzone są tradycyjnie warto zamontować skrzydło z panelami szklanymi lub w okleinie drewnopodobnej. Miłośnicy nowoczesnych aranżacji natomiast mogą zdecydować się na kolory z palety RAL. Bardzo ciekawe efekty można w tym przypadku uzyskać wstawiając panele w odcieniu grafitu – radzi Bożena Ryszka z Aluprof.
Komfort już od progu, czyli wybieramy drzwi wejściowe. Poświęcając chwilę na dobór drzwi możemy stworzyć piękne wejście, które oczaruje naszych gości. Odpowiednie skrzydło zabezpieczy również dom przed ucieczką ciepła, wodą czy hałasem, co sprawi, że poczujemy się w nim jak w bezpiecznej przystani.
Źródło:
Więcej: