Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jakie pustaki wybrać do budowy domu?

Decyzja o wyborze materiału na ściany to kluczowy etap każdej budowy. Od niego zależy bowiem trwałość, komfort termiczny i koszty eksploatacji budynku. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pustakom THERMOPOR® 25 P+W, popularnemu rozwiązaniu wśród budowniczych, i sprawdzimy, czy mogą one okazać się strzałem w dziesiątkę dla Twojego projektu.

Jakie pustaki wybrać do budowy domu?
LEIER Polska Elementy ceramiczne Leier
www.leier.pl
LEIER Polska Elementy ceramiczne Leier
Dane kontaktowe:
14 63 13 700
Wola Rzędzińska 155a, 33-150 Wola Rzędzińska
Zobacz firmę w innym dziale: Kominy ceramiczne

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?
 • Czym są pustaki THERMOPOR® 25 P+W?
 • Dlaczego warto wybrać pustaki THERMOPOR® 25 P+W?
 • Gdzie najlepiej stosować pustaki THERMOPOR® 25 P+W?

Czym są pustaki THERMOPOR® 25 P+W?

Te nowoczesne pustaki stanowią idealny wybór do wznoszenia ścian zewnętrznych wymagających dodatkowego docieplenia. Świetnie sprawdzą się zarówno w konstrukcjach dwu-, jak i trójwarstwowych. Z powodzeniem można je stosować również do budowy ścian wewnętrznych, nośnych, samonośnych i wypełniających. Ich zastosowanie wykracza poza budownictwo mieszkaniowe – pustaki te znajdują zastosowanie także w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej.

Dlaczego warto wybrać pustaki THERMOPOR® 25 P+W?

 • Wysoka izolacyjność termiczna: Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pustaki THERMOPOR® zapewniają doskonałą izolację cieplną, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla budynków energooszczędnych i pasywnych.
 • Uniwersalność zastosowania: Możliwość wykorzystania pustaków do różnego typu ścian (zewnętrznych, wewnętrznych, nośnych, wypełniających) sprawia, że są one niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, dostosowanym do różnorodnych potrzeb budowlanych.
 • Wytrzymałość i trwałość: Pustaki THERMOPOR® słyną z wysokiej wytrzymałości na obciążenia, co czyni je idealnym wyborem dla ścian nośnych i samonośnych, gwarantując długotrwałość konstrukcji.
 • Szybkość i łatwość montażu: Niska waga i precyzyjne wymiary pustaków zapewniają szybki i łatwy montaż, co przekłada się na obniżenie kosztów robocizny i skrócenie czasu budowy.

Gdzie najlepiej stosować pustaki THERMOPOR® 25 P+W?

Pustaki THERMOPOR® 25 P+W doskonale sprawdzą się w budownictwie domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, gdzie kluczowa jest wysoka izolacyjność termiczna oraz trwałość konstrukcji. Ich właściwości sprawiają, że są one również znakomitym wyborem dla obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej, gdzie wymagana jest solidność konstrukcji i efektywność energetyczna.

Niezwykła historia zwykłego pustaka

Wybór odpowiednich pustaków to inwestycja na lata, która będzie wpływać na każdy aspekt użytkowania budynku. Pustaki THERMOPOR® 25 P+W oferują szeroki zakres zastosowań, znakomite parametry izolacyjne i wysoką trwałość, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla wielu projektów budowlanych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak skonsultować się z architektem lub inżynierem budowlanym, aby upewnić się, że wybrane rozwiązanie najlepiej odpowiada specyficznym potrzebom Twojego projektu.

źródło i zdjęcia: LEIER Polska

Fotografia otwierająca: pixabay.com

Opracowanie: Natalia Karaskiewicz

FAQ Pytania i odpowiedzi
 • Czym są pustaki THERMOPOR® 25 P+W?

  Pustaki THERMOPOR® 25 P+W to nowoczesne elementy budowlane, przeznaczone do wznoszenia ścian zewnętrznych, które wymagają dodatkowego docieplenia, jak również ścian wewnętrznych, nośnych, samonośnych i wypełniających. Są stosowane nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również w obiektach przemysłowych i użyteczności publicznej.
 • Dlaczego warto wybrać pustaki THERMOPOR® 25 P+W?

  Pustaki THERMOPOR® 25 P+W oferują wysoką izolacyjność termiczną, uniwersalność zastosowania, wytrzymałość i trwałość oraz szybkość i łatwość montażu. Te cechy sprawiają, że są one idealnym rozwiązaniem dla budynków energooszczędnych i pasywnych, a także dla różnych typów konstrukcji, od ścian zewnętrznych po wewnętrzne.
 • Gdzie najlepiej stosować pustaki THERMOPOR® 25 P+W?

  Pustaki THERMOPOR® 25 P+W są szczególnie polecane do budownictwa domów jednorodzinnych i wielorodzinnych, ze względu na ich wysoką izolacyjność termiczną i trwałość. Ich właściwości sprawiają również, że są one odpowiednie dla obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej, które wymagają solidności konstrukcji i efektywności energetycznej.
 • Jakie są główne zalety pustaków THERMOPOR® 25 P+W?

  Główne zalety tych pustaków to doskonała izolacja cieplna, uniwersalność zastosowania w różnych typach ścian, wysoka wytrzymałość na obciążenia, co przekłada się na trwałość konstrukcji, oraz niska waga i precyzyjne wymiary, co ułatwia i przyspiesza montaż.
 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiału na ściany w kontekście pustaków THERMOPOR® 25 P+W?

  Przy wyborze materiału na ściany warto zwrócić uwagę na trwałość, komfort termiczny i koszty eksploatacji budynku. Pustaki THERMOPOR® 25 P+W, z racji swoich właściwości izolacyjnych i konstrukcyjnych, mogą okazać się dobrym wyborem, wpływając na wszystkie te aspekty.
 • Czytaj więcej Czytaj mniej
Autor
Natalia Karaskiewicz
Natalia Karaskiewicz

Młoda mama, która nie boi się wyzwań i z zaangażowaniem zgłębia tajniki budownictwa. Pracę w redakcji traktuje jako nieustanną formę rozwoju i samorealizacji. Obecnie buduje wymarzony dom, co daje jej cenne doświadczenie i pozwala jeszcze lepiej rozumieć potrzeby czytelników. Od 10 lat związana z Grupą AVT, gdzie redaguje artykuły i porady dotyczące budownictwa, remontów i aranżacji wnętrz. Z pasją dzieli się wiedzą z czytelnikami, tłumacząc skomplikowane zagadnienia w przystępny sposób. Poza pracą najchętniej spędza czas z rodziną podczas weekendowych wycieczek.