Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jak szybko zbudować lekkie schody zewnętrzne z gotowych stopni betonowych?

Zbudowanie schodów zewnętrznych w ogrodzie lub przy wejściu do domu może być prostsze niż myślisz. Gotowe stopnie betonowe to szybki i efektywny sposób na dodanie elegancji i funkcjonalności do każdej przestrzeni zewnętrznej. Dowiedz się, jak je wykorzystać, by osiągnąć najlepszy efekt!

Jak szybko zbudować lekkie schody zewnętrzne z gotowych stopni betonowych?
Polbruk S.A. Kostka brukowa, płyty tarasowe, elementy małej architektury
www.polbruk.pl www.facebook.com

Kilka pomysłów na betonowe schody na zewnątrz domu

Schody zewnętrzne, często składające się z dwóch lub trzech stopni, można efektownie i szybko zbudować, wykorzystując gotowe stopnie betonowe. Dostępne w wersjach od tradycyjnych po lewitujące, te stopnie łatwo dopasować do różnych aranżacji. Ich monolityczna konstrukcja zapewnia trwałość i minimalną konserwację.

Tradycyjne schody można zbudować bez potrzeby tworzenia fundamentów, dzięki ciężarowi betonowych elementów, każdy ważący ponad 100 kg. Proces rozpoczyna się od dokładnego wymierzenia i profilowania terenu, po czym ubija się podsypkę piaskowo-cementową.

Na przygotowanej bazie układa się pierwszą warstwę stopni, używając do przenoszenia chwytaka ze względu na ich ciężar. Każdy kolejny stopień wymaga powtórzenia procesu ubijania i układania, z bieżącym sprawdzaniem poziomu.

Lekkie schody zewnętrzne - mimo, że betonowe

Schody lewitujące to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia wrażenie uniesienia w powietrzu. Szerokie i niskie stopnie, jak te z Polbruk Magna, umożliwiają ukrycie konstrukcji wsporczej.

Aby zbudować takie schody, najpierw profiluje się teren, a następnie wykonuje podbudowę. Montuje się obrzeża, na których stabilnie osadza się stopnie.

Oprócz aspektów funkcjonalnych, warto zwrócić uwagę na estetykę. Stopnie betonowe, dostępne w różnych fakturach i kolorach, umożliwiają stworzenie harmonijnych kompozycji, które doskonale wpisują się w otoczenie domu.

Zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach, wybór odpowiednich stopni betonowych może znacząco podnieść wartość estetyczną przestrzeni zewnętrznej.

źródło i zdjęcia: Polbruk S.A.