PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Czy liczba i wielkość okien w kuchni mają znaczenie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Kuchnia najczęściej kojarzy się nam z miejscem, w którym przede wszystkim przygotowujemy posiłki. Warto więc poszukać skutecznych sposobów na ułatwienie sobie codziennej pracy, by stała się przyjemniejsza, a przyrządzane przez nas potrawy smakowały jeszcze lepiej. Widoki rozpościerające się przez kuchenne okna z pewnością nam w tym pomogą.

W kuchni z tarasem

Wnętrze w letniej, radosnej kolorystyce sprzyja wszelkim czynnościom związanym z przyrządzaniem posiłków. Szczególnie jeśli stylistyką nawiązuje do greckiej tawerny, która kojarzy się z wakacjami i beztroską. Taka właśnie jest niebiesko-biała kuchnia z tarasem.

To on sprawia, że pomieszczenie jest jeszcze jaśniejsze i większe. Po otwarciu drzwi można spożywać posiłki na świeżym powietrzu, rozkoszując się niezwykłymi widokami na ogród i rozpościerające się nieopodal morze. W greckiej aranżacji pojawiają się też inne ożywiające ją barwy.

Zielone są zioła i rośliny w doniczkach, pomarańczowe i żółte - owoce. Na kuchennej wyspie wspaniale prezentuje się bateria Zumba z elastyczną cytrynową wylewką, którą można dowolnie zginać, dostosowując jej formę do potrzeb użytkownika.

Piękną ozdobą wnętrza jest mozaika ścienna, która wzornictwem nawiązuje do motywów dekoracyjnych obecnych w krajach śródziemnomorskich.

Całość oświetlona promieniami słońca wpadającymi przez szerokie tarasowe okna wygląda naprawdę imponująco. Trudno sobie zatem wyobrazić by pracującym tu osobom nie udzielała się radosna atmosfera.

Kuchnia industrialna z oknem na świat

W tej industrialnej kuchni wykorzystano ciekawe połączenie charakterystycznych dla stylu elementów takich jak wiszące metalowe lampy, minimalistyczne półki ścienne i hokery z ciepłą kolorystyką drewna. Barwa to pojawia się przede wszystkim na ceglanej ścianie,  blacie i kuchennej wyspie.

Dzięki niej wnętrze nie jest surowe, a wręcz miłe i przytulne. Duży doniczkowy kwiat na podłodze oraz wysokie ścienne okna, przez które zaglądają do wnętrza drzewa i krzewy jeszcze bardziej podkreślają przyjazny charakter kuchni. Tutaj przygotowywanie posiłków nie jest uciążliwe i monotonne.

Ferro, Bateria zlewozmywakowa stojąca Fiesta
Ferro, Bateria zlewozmywakowa stojąca Fiesta

Zwłaszcza że pomieszczenie zaprojektowano tak, by podczas pracy zawsze można było choć na chwilę spojrzeć na zieleń za oknem. Umieszczona na środku wyspa ze strefą zmywania, w której główną rolę odgrywa elegancka bateria Fiesta z funkcjonalnym cienkim uchwytem i obrotową wylewką jest na tyle duża, że pozwala na spożywanie niewielkich posiłków.

Blat z niewielką kuchenką i znajdujące się pod nim szafki także są blisko okna. Industrialna kuchnia zyskuje dzięki temu nowe, cieplejsze oblicze.

Strefa zmywania pod oknem w kuchni

Możliwość oglądania przyrody podczas przygotowywania posiłków docenią również użytkownicy małych kuchni. Przykładem - aranżacja z meblami i dekoracyjnymi dodatkami w kolorze miętowym.

Wystrój wnętrza świetnie współgra z roślinnością widoczną za oknem.

FERRO, bateria zlewozmywakowa stojąca z elastyczną wylewką, miętowa Zumba
FERRO, bateria zlewozmywakowa stojąca z elastyczną wylewką, miętowa Zumba

Światło dzienne docierające przez nie optycznie powiększa pomieszczenie i pozytywnie wpływa na nastrój. Odnosi się wrażenie, że pełna zieleni przestrzeń jest przedłużeniem kuchni.

Można tu więc nie tylko w atmosferze relaksu spożywać posiłki rozkoszując się bujną przyrodą, ale także je przyrządzać.

Zarówno kuchenny blat, jak i strefa zmywania zostały tak usytuowane, by pracująca przy nich osoba mogła bez trudu oglądać widoki za oknem. Prawdziwą dekoracją strefy jest bateria Zumba z komponującą się z wystrojem miętową, elastyczną wylewką.

Wylewka umożliwia komfortowe zmywanie, dotarcie do najdalszych zakątków zlewozmywaka, a także wygodne mycie warzyw i owoców. Miętowa kuchnia z widokiem jest jasna, nastraja pozytywnie, pozwala zrelaksować się nawet podczas wykonywania codziennych rutynowych czynności.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Źródło i zdjęcia: AFIR Biuro PR firmy FERRO

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska sierpień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum