Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jakie wybrać płytki do małej łazienki? Poznaj triki powiększające wnętrza

Chcesz dowiedzieć, co zrobić, żeby Twoja łazienka sprawiała wrażenie większej? Jesteś na etapie aranżacji małej łazienki i nie wiesz, jakie płytki do niej dobrać? Przedstawiamy sprawdzone triki na optyczne powiększenie małego wnętrza.

Jakie wybrać płytki do małej łazienki? Poznaj triki powiększające wnętrza
AS PPHU Systemy poziomowania płytek
www.as-krzyzyki.pl
AS PPHU Systemy poziomowania płytek
Dane kontaktowe:
22 723 46 74
Orzeszkowej 4, 05-816 Reguły

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Mała łazienka nie musi być źle urządzona. Można ją zaaranżować tak, by sprawiała wrażenie większej. Do realizacji takiego projektu niezbędne będą oczywiście profesjonalne narzędzia i sprawdzone triki, które zmienią optykę wnętrza.

Sposoby na powiększenie małego wnętrza

Gdy duża łazienka staje się już rzadkością, szczególnie w blokach i mieszkaniach, można spróbować ją optycznie powiększyć poprzez zastosowane płytek odbijających światło. Błyszczące kafle odpowiednio rozproszą promienie, a my zyskamy ciekawy efekt.

Innym sposobem jest zastosowanie płytek w jasnych kolorach. Białe wnętrza możemy ocieplić dodatkami, np. obrazami czy kwiatami. Warto też zainwestować w ceramikę podwieszaną, dzięki której nie zastawimy całej podłogi. 

Mała łazienka i duże płytki

Duże płytki pasują do niewielkich pomieszczeń. Niektórzy twierdzą, że nie spełniają one swojej roli i wprowadzają atmosferę jeszcze większego stłoczenia, ale nie jest to prawdą. Płytki o dużych rozmiarach i regularnych brzegach optycznie poprawią niewielką przestrzeń.

Rozświetlenie może zagwarantować także nieduża, wręcz bardzo cienka fuga. Nie decydujmy się na jej powiększanie.

Konieczne jest też dobranie odpowiedniego systemu poziomującego płytki. Jeśli chcemy uzyskać naprawdę doskonały efekt estetyczny i ładnie wykonane fugi, krzyżyki powinny być tylko ostatecznością.

Dużo lepszym i proponowanym przez fachowców rozwiązaniem są kliny i klipsy do poziomowania - dzięki nim osiągniemy idealnie prostą powierzchnię łazienki.

System poziomowania płytek wiedzie w tym aspekcie prym nad krzyżykami, które są popularniejsze. Wciąż nie ma jednak żadnych przeszkód przed ich zastosowaniem, jeśli wykonawca jest do nich bardzo przywiązany.

źródło i zdjęcia: AS PPHU