Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

System poziomowania płytek - gwarancja estetycznego remontu

Osoby, które choć raz samodzielnie kładły terakotę bądź glazurę, z pewnością wiedzą, jak trudne jest wypoziomowanie podłogi. Nawet niewielkie nierówności mogą zepsuć efekt końcowy i wprowadzić frustrację. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które może zastosować każdy, nawet amator - system poziomowania płytek.

System poziomowania płytek - gwarancja estetycznego remontu
AS PPHU Systemy poziomowania płytek
www.as-krzyzyki.pl
AS PPHU Systemy poziomowania płytek
Dane kontaktowe:
22 723 46 74
Orzeszkowej 4, 05-816 Reguły

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Dlaczego warto stosować system poziomowania płytek?

System poziomowania płytek to innowacyjne rozwiązanie, które ułatwia uzyskanie idealnie równej powierzchni. Pozwala ono na dokładne wypoziomowanie płytek, co jest kluczowe dla estetyki i funkcjonalności każdej podłogi czy ściany. Dzięki temu narzędziu unikniemy problemów z nierównościami, które mogą prowadzić do pęknięć i uszkodzeń płytek w przyszłości.

Jaki system poziomowania płytek warto wybrać?

Na rynku dostępne są różne systemy poziomowania płytek, jednak najpopularniejsze i najskuteczniejsze to te, które wykorzystują klipsy i kliny poziomujące. Składają się one z dwóch głównych elementów: białego klipsa poziomującego i niebieskiego klina ząbkowanego. Systemy te są bardzo proste w użyciu i mogą być stosowane niemal w każdym pomieszczeniu, niezależnie od grubości płytek.

Klipsy i kliny - jak to działa?

  • Klipsy poziomujące - są umieszczane pod krawędziami płytek podczas ich układania. Ich zadaniem jest utrzymanie płytek na jednej wysokości.
  • Kliny ząbkowane - wsuwane są w klipsy, co powoduje dociśnięcie płytek do podłoża i ich wypoziomowanie.

Oba elementy są wykonane z mocnego tworzywa sztucznego, które jest elastyczne i odporne na duże obciążenia. Dzięki temu system jest trwały i skuteczny nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Zestawy do samodzielnego montażu

Wielu producentów oferuje gotowe zestawy-wiaderka układu wyrównującego, które zawierają wszystkie niezbędne elementy do poziomowania płytek. Przed zakupem warto ocenić grubość płytek, aby dopasować odpowiednie kliny i klipsy poziomujące.

Dodatkowym akcesorium, które może ułatwić pracę, jest zaciskacz do układu wyrównującego płytki. Pomaga on w precyzyjnym dociskaniu klinów, co zapewnia jeszcze lepsze rezultaty.

Zalety stosowania systemu poziomowania płytek

  • Precyzja - gwarantuje idealnie równe powierzchnie.
  • Łatwość użycia - nawet amatorzy mogą osiągnąć profesjonalne efekty.
  • Trwałość - elementy wykonane z mocnego tworzywa są odporne na uszkodzenia.
  • Uniwersalność - mogą być stosowane do różnych grubości i typów płytek.

System poziomowania płytek to niezastąpione narzędzie dla każdego, kto planuje remont. Dzięki niemu można osiągnąć estetyczny i trwały efekt, bez względu na doświadczenie w układaniu płytek. Wybierając wysokiej jakości klipsy i kliny, zapewniamy sobie komfort pracy i doskonały wygląd podłogi czy ściany na wiele lat.

źródło i zdjęcia: AS PPHU