Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Wymiana i renowacja fug z AS PPHU

Fugi w łazience lub w kuchni bardzo szybko zmieniają kolor, jednak zamiast robić remont warto spróbować mniej radykalnych rozwiązań.

Wymiana i renowacja fug z AS PPHU
AS PPHU Systemy poziomowania płytek
www.as-krzyzyki.pl
AS PPHU Systemy poziomowania płytek
Dane kontaktowe:
22 723 46 74
Orzeszkowej 4, 05-816 Reguły

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Jak dbać o fugi?

Jeżeli podczas montażu płytek zastosowano układ wyrównujący płytki, to przy odnawianiu fug łatwo przekonać się, jaki miało to zbawienny wpływ na wygląd i ich poziom.

Na pewno są idealnie proste, a podłoga ma swoją doskonałą równość, co zawdzięczamy oczywiście klipsom i klinom poziomującym. Dobrze jest dbać o fugi czyszcząc je i usuwając zabrudzenia specjalnymi detergentami. 

Przy regularnych czynnościach higienicznych, właściwie nie musimy skupiać się na ewentualnej wymianie fug lub ich odnawianiu. Na rynku dostępne są różne środki do czyszczenia zabrudzeń, nawet jeśli fugi wyglądają na bardzo trwałe oraz odporne na czyszczenie.

Zostawia się je na kilka minut na powierzchni fug, a następnie czyści się je szmatką. Nie radzi się używać żadnych ostrych szczotek, ponieważ łatwo wówczas uszkodzić fugę i doprowadzić do jej zniszczenia.

System poziomowania podłogi zrobił swoje podczas montażu i kafelki ułożone są wręcz perfekcyjnie. Lekarstwem na zniszczoną fugę jest jej pomalowanie. W tym celu należy użyć specjalnych preparatów, które są odporne na ścieranie.

Farby akrylowe zdecydowanie nie będą się nadawały do tego zadania, ze względu na swój skład. Najlepiej będzie postawić na specjalne farby, jakie sprzedawane są już w zestawach wraz z gąbką, pędzelkiem itp.

Jeśli to jednak nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, to koniecznością stanie się wymiana fug. Może być to czasochłonne zajęcie wymagające cierpliwości i wytrwałości, ale ostateczny efekt na pewno mile zaskoczy.

Pamiętajmy, że to jednak prawidłowy montaż płytek jest podstawą i aby rezultat był estetyczny, należy postawić na układ wyrównujący płytki, który dostępny jest w dobrych sklepach.

 

Opracowanie: redakcja IRBJ

 Źródło i zdjęcia: AS PPHU