PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria kuchenne

Organizacja kuchni, czyli co zrobić, żeby gotowanie było wygodne

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Pakowne szafki z łatwym dostępem, optymalne zagospodarowanie nawet najwęższego i trudno dostępnego miejsca w kuchni czy modułowe segregowanie śmieci - jakie patenty ułatwią nam gotowanie i pozwolą na stałe utrzymanie porządku w szufladach?

Funkcjonalność i dobra organizacja to podstawa sprawnego i szybkiego gotowania. Na pozór wszystko wydaje się tu proste i zrozumiałe - co jednak kryje się za tymi hasłami?

Funkcjonalność oznacza, że dany przedmiot, sprzęt czy mebel jest użyteczny i wygodny. Dobra organizacja to z kolei umiejętność, której można się nauczyć - to m.in. wiedza o tym, jak korzystać z wyposażenia w kuchni, by gotowanie przebiegało sprawnie i szybko.

Przedstawiamy rozwiązania, które wyróżnia wysoka funkcjonalność, ułatwiająca dobrą organizację domowej kuchni.

Szafka TANDEM - otwierana jak lodówka, pakowna jak magazyn  

TANDEM to niekwestionowany król w kuchni. Pakowny jak magazyn, otwierany jak lodówka - pomieści wszelkie zapasy. Otworzysz go bez wysiłku - wystarczy jeden ruch i już masz w zasięgu ręki mąkę, cukier lub ryż. Idealnie współpracuje z lodówką.

W Tandemie możesz zgromadzić wszystkie produkty suche o długim terminie przydatności, zamknięte w kartonikach, puszkach czy opakowaniach z tworzyw sztucznych. Dzięki temu, że TANDEM jest tak obszerny i umożliwia przechowywanie zarówno wewnątrz szafki, jak i na jej drzwiach, wszystko się tu zmieści.

Dodatkowe małe koszyki umożliwiają segregację produktów i pogrupowanie ich np. według częstotliwości używania.

Szafka TANDEM

Szafka TANDEM

SNELLO - organizacja wąskiej przestrzeni w szafce

Snello to jakby przeciwieństwo ogromnego Tandemu - jest mały, ale sprytny. Doskonale wykorzystuje wąską przestrzeń w szafce podblatowej. Dzięki niemu nawet w najwęższym i trudno dostępnym miejscu możesz stworzyć ergonomiczną szafkę o różnym przeznaczeniu.

Już 15 cm wystarczy do tego, by zorganizować miejsce na przechowywanie buteleczek, przypraw czy konserw. Snello doskonale też sprawdzi się jako szafka na kuchenne detergenty.

LeMans - system do trudno dostępnych miejsc w narożnikach szafek

Nie wiesz, jak ergonomicznie zagospodarować kuchenny narożnik? Pomyśl o szafce LeMans. To system, który powstał właśnie z myślą o zagospodarowaniu trudno dostępnych miejsc w narożniku kuchni.

O ile w Tandemie przechowasz zapasy produktów suchych, a w systemie Snello przyprawy, o tyle LeMans to najlepsze miejsce na garnki, patelnie i brytfanny. Dlaczego? Ponieważ jego półki są owalne, a każda z nich wyjeżdża z lekkością do przodu. Jednym ruchem ręki możesz wyciągnąć całą zawartość na zewnątrz i sięgnąć po dowolny garnek.

Segregowanie modułowe

Masz już Tandem, skąd zawsze łatwo wydostaniesz zapasy, w szafce podblatowej Snello przechowasz przyprawy, a pod Twoją ręką znajdują się garnki w LeMans. A co odpadkami, które zawsze powstają podczas gotowania?

Peka ma sposób również na to. Kosze na odpady, jakie oferuje, zapewniają łatwą segregację, która idzie w parze z ergonomią. Wbrew temu, co można byłoby myśleć, kosz na śmieci to element wyposażenia kuchni najczęściej używany podczas gotowania.

W ofercie Peki znajdziesz ergonomiczne pojemniki wstawiane do szuflad - ten sposób segregacji odpadów jest najpopularniejszy. Możesz też skorzystać z modułowego zestawu pojemników.

Zachowaj porządek w szufladach na stałe

Przechowywanie sztućców w szufladach to ważna sprawa, którą warto dobrze zaplanować. Wkłady do szuflad marki Peka znacznie upraszczają właściwe przechowywanie sztućców i ich szybkie odnajdywanie.

Przy przechowywaniu talerzy bardzo ważne jest zastosowanie mat antypoślizgowych, które zapobiegają przesuwaniu się przedmiotów, a dodatkowo korzystnie wpływają na estetykę wnętrza szuflady. Maty antypoślizgowe mogą zostać docięte do odpowiedniego wymiaru, a ich kolor może korespondować z wkładem.

Zachowaj porządek w szufladach na stałe
Organizacja wnętrza szuflad, zwłaszcza tych dużych i głębokich, to spore wyzwanie

Wygoda korzystania, walory funkcjonalne oraz estetyka zdecydowanie przemawiają na korzyść stosowania szuflad w naszych kuchniach. Szuflady Nova Pro Scala przykuwają wzrok minimalistycznym designem - perfekcyjnie prostymi liniami.

Organizacja wnętrza szuflad, zwłaszcza tych dużych i głębokich, to spore wyzwanie. Zachowanie porządku wymaga perfekcyjnej organizacji i konsekwencji. Z pomocą przychodzi system SPACEFLEXX, dzięki któremu utrzymasz w idealnym porządku nawet najbardziej kłopotliwe akcesoria kuchenne, czyli pudełka na żywność.

Funkcjonalne rozwiązania, które proponujemy plus dobra organizacja pracy z całą pewnością ułatwią Ci codzienne gotowanie i sprawią, że stanie się ono przyjemnością. A przecież kuchnia jest często sercem domostwa, które gromadzi wszystkich mieszkańców, nie tylko podczas wspólnych posiłków.

Źródło i zdjęcia: PEKA Sp. z o.o.

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska czerwiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum