PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Ogrzewanie podłogowe / płaszczyznowe

Jaki wybrać system ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

System mokry czy suchy? Instalacja na nowej podłodze czy na istniejącym już podłożu? Sprawdź, jaki system ogrzewania i chłodzenia podłogowego sprawdzi się w Twoim domu.

Ogrzewanie podłogowe jest ekonomiczne. To system niskotemperaturowy, który równomiernie rozprowadza ciepło w pomieszczeniach i ma wpływ zarówno na samopoczucie domowników, jak i na ich zdrowie.

Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na inteligentne rozwiązania umożliwiające zrównoważoną dystrybucję ciepła w budynku, na późniejszym etapie zyskujemy nieograniczone możliwości wykończeniowe.

W ofercie firmy Uponor znajdziemy szeroką gamę nowoczesnych systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego, dzięki którym będziemy w stanie uzyskać komfort cieplny.

System mokry Uponor Tacker - izolacja cieplna i akustyczna

Uponor Tacker to system, który zapewnia nie tylko izolację cieplną, ale również akustyczną. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu w instalacji rolowanych płyt styropianowych wraz z wytrzymałą folią teksturowaną. Ciepło w systemie rozprowadzane jest rurami PEXa z polietylenu sieciowanego. Ich elastyczność pozwala na komfortowy, jednoosobowy montaż.

W systemie Uponor Tacker możliwe jest zastosowanie pętli w meader i ślimak, a układanie instalacji ułatwia nadrukowana siatka rastrowa. Mocowanie jest możliwe zarówno przy pomocy spinek, jak i szyny mocującej zapewniającej solidne przytwierdzenie rur.

System suchy Uponor Siccus – lekki i kompaktowy, do układania m.in. na starej podłodze

Cechą charakterystyczną systemu Uponor Siccus jest kompaktowość i niewielki ciężar. Można go stosować nawet w budynkach o ograniczonym dopuszczalnym obciążeniu podłoża (np. na stropie drewnianym), bez konieczności usuwania starych podłóg.

Ogrzewanie podłogowe Siccus można układać na istniejącym podłożu. Minimalna wysokość konstrukcji wynosi 50 mm. Jest gotowy do użycia od razu po zamontowaniu - instaluje się ją szybko i wygodnie. System składa się z płyty styropianowej, płyty promieniującej, rur grzewczych oraz folii PE.

System Siccus
System ogrzewania podłogowego Uponor Siccus jest lekki i ma niską wysokość konstrukcyjną, można go zamontować szybko i używać natychmiast po instalacji

Sterowanie ogrzewaniem z poziomu smartfona – Uponor Smatrix Pulse

Ogrzewanie płaszczyznowe uważane jest za najbardziej naturalne i przyjemne dla człowieka. By korzystanie z niego było maksymalnie komfortowe, ważna jest wygoda sterowania temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach.

Osiągnięciu wysokiego stopnia satysfakcji sprzyja Uponor Smatrix Pulse – nowoczesny system sterowania ogrzewaniem płaszczyznowym, który sprawdza się zarówno w obsłudze nowego ogrzewania podłogowego, jak i zainstalowanych już rozwiązań.

Interaktywny kreator instalacji sprawnie przeprowadza użytkownika przez konfigurację, a w razie problemów umożliwia zdalne połączenie ze specjalistą, który zweryfikuje poprawność ustawień.

Smatrix Pulse został zaprojektowany tak, by jego codzienne użytkowanie było intuicyjne oraz wygodne. Co więcej, sterowanie aplikacją jest możliwe również spoza domu. Dostosowano ją do współpracy z popularnymi aplikacjami sterowania głosowego.

Aplikacja Uponor Smatrix
Aplikacja Uponor Smatrix Pulse sprawia, że sterowanie ogrzewaniem jest intuicyjne, komfortowe i bezpieczne

Zarządzanie ogrzewaniem płaszczyznowym przy pomocy Smatrix Pulse ma wiele zalet.

Dzięki innowacyjnej technologii autoregulacji oraz inteligentnym funkcjom analitycznym:

  • umożliwia przełączanie ogrzewania w tryb ECO podczas długich nieobecności w domu,
  • dostosowuje temperaturę w domu do aktualnie panującej pogody,
  • mierzy wilgotność w pomieszczeniach,
  • pozwala zmniejszyć zużycie energii o 20%,
  • redukuje wysokość rachunków za media,
  • sprawia, że dom bardziej ekologiczny.

 

 Źródło i zdjęcia: Uponor

Budujemy Dom maj 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska czerwiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum