PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria kuchenne

10 rozwiązań, które wyróżniają nowoczesne szuflady

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Polacy lubią szuflady. Są pojemne, ułatwiają zachowanie porządku i odnalezienie schowanych w nich rzeczy. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w kuchni. Być może dlatego właśnie projektanci mebli dokładają wszelkich starań, by sprostać najwyższym wymaganiom klientów. Oto, jakie rozwiązania można znaleźć w najnowszych systemach do zabudowy szuflad.

1. Po pierwsze – innowacyjne wzornictwo

Wygląd mebli jest tym, na co w pierwszej kolejności zwracamy uwagę. Wiadomo – gusta i preferencje są różne, jednak w przypadku szuflad, warto docenić gładkie, innowacyjne wzornictwo, a dokładniej – jedyny system w Polsce, w którym zbędne jest frezowanie dna szuflady. Mowa, oczywiście, o systemie do zabudowy szuflad SB Slim Box.

szuflady SB Slim Box innowacyjne wzornictwo
System do zabudowy szuflady SB Slim Box wyróżniają się innowacyjnym wzornictwem

2. Cienkie ścianki

W każdym systemie meblowym liczy się ilość miejsca, które można wykorzystać na przechowywanie. Walorem systemów szuflad SB Slim Box są bardzo cienkie ścianki boczne. Taka konstrukcja zachowuje komfortową lekkość.

3. Wytrzymałość

Pomimo cienkich ścianek, szuflady opisywanego systemu cechuje bardzo duża wytrzymałość. Są one w stanie bez uszkodzenia przechowywać przedmioty o łącznej wadze nawet do 40 kg.

W szufladach SB Slim Box można przechowywać przedmioty o łącznej wadze nawet do 40 kg
W szufladach SB Slim Box można przechowywać przedmioty o łącznej wadze nawet do 40 kg

4. Najwyższej jakości prowadnice

Bolączką wielu konstrukcji mebli opartych na szufladach są słabe prowadnice. W systemie SB Slim Box zastosowane zostały prowadnice najwyższej klasy, wyposażone dodatkowo w funkcję miękkiego dotyku, który gwarantuje komfortową pracę przez wiele lat.

W systemie SB Slim Box zastosowane zostały prowadnice najwyższej klasy
W systemie SB Slim Box zastosowane zostały prowadnice najwyższej klasy

5. Cichy domyk, pełny wysuw

To kolejne cechy, bez których nie mogą się obyć współczesne systemy szuflad. Płynne, ciche zasuwanie jest obecnie najczęściej oczekiwanym przez klientów standardem. Podobnie jest z pełnym wysuwem, pozwalającym na łatwe odnalezienie przechowywanego przedmiotu nawet, gdy jest on zlokalizowany w tylnej części szuflady.

6. Możliwość wyregulowania względem korpusu szafki

Współczesny design, oparty na minimalizmie, lubuje się w prostocie. Dobrze, gdy fronty szafek są doskonale z sobą zlicowane. W systemie SB Slim Box mamy możliwość regulacji zarówno w pionie jak i w poziomie, dzięki czemu uzyskujemy możliwość doskonałego ustawienia frontu względem korpusu szafki.

7. Różne wysokości szuflad

W zależności od przedmiotów, które zamierzamy przechowywać w szufladach, powinny one mieć zróżnicowaną długość i wysokość (czy też głębokość). Inna będzie potrzebna dla sztućców, a inna dla garnków czy talerzy.

System SB Slim Box dostępny jest w aż pięciu wysokościach: 62,5, 88, 126, 172, 238 mm i siedmiu długościach: 270, 300, 350, 400, 450, 500, 550. Z takiej oferty każdy znajdzie coś dla siebie.

System Slim Box to zupełnie nowy wymiar montażu
System Slim Box to zupełnie nowy wymiar montażu

8. Uchwyty i push

Otwieranie za pomocą naciśnięcia szuflady (bez uchwytu) pozwala na to, o czym pisaliśmy wcześniej – doskonałe zlicowanie. System Slim Box posiada zarówno szuflady w wersji push open, jak i standardowe, z uchwytami.

W ofercie producenta, firmy AMIX znaleźć można ich bardzo bogatą ofertę. Dostępne są zarówno uchwyty minimalistyczne, jak i takie o nieco bardziej secesyjnym, zaokrąglonym wzornictwie, w kolorach mosiądzu i w chromie (błyszczącym lub satynowym).

9. Łatwy montaż

System Slim Box zapewnia zupełnie nowy wymiar montażu, którego walorem są intuicyjność, krótki czas realizacji, a zatem i mniejsze koszty.

10. Gwarancja jakości

Doskonała jakość prowadnic i pozostałych komponentów systemu są gwarancją bezproblemowego użytkowania szuflad.

źródło i zdjęcie: Amix

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska sierpień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum