Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Przeszklenia

Niewidoczna łączność dzięki szybom nowej generacji

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2021-09-22

Wyobraź sobie świat zaawansowanych technologii, który łączy piękno i możliwości projektowe szkła z całkowitym brakiem przewodów elektrycznych. Jest to wizja możliwa dzięki współpracy między NSG Group i innowacyjną firmą projektową Cohda.

Dzięki przewodzącym prąd szybom NSG TEC™ i technologii Cohda Power-Tap (P-Tap) na światowy rynek designu wszedł zupełnie nowy sposób projektowania i możliwości zastosowań, który eliminuje konieczność stosowania kabli elektrycznych.

Technologia, wykorzystująca przezroczyste powłoki przewodzące prąd umożliwia zasilanie dowolnego urządzenia bez użycia przewodów. Technologia Power-Tap, opracowana przez firmę Cohda, to przezroczyste szkło laminowane wykonane z nieprzewodzącego i przewodzącego szkła, takiego jak NSG TEC™.

Ładowanie i zasilanie urządzeń mobilnych na tafli szklanej bez łączności przewodowej
Ładowanie i zasilanie urządzeń mobilnych na tafli szklanej bez łączności przewodowej

Układ ten umożliwia przesyłanie energii lub danych przez poszczególne warstwy. Wstępnie obrobione otwory tworzą miejsca podłączenia do dodatnio i ujemnie naładowanych powłok wewnętrznych, które dostarczają energię do zamontowanych urządzeń. Urządzenia wydają się swobodnie unosić w przezroczystym szklanym panelu bez widocznych punktów zasilania.

NSG TEC to szkło przewodzące energię elektryczną, które nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań na przykład w wyświetlaczach. Dzięki wysokiej przepuszczalności światła, trwałości powłoki szklanej oraz możliwości obróbki termicznej jest produktem uniwersalnym. Doskonale nadaje się do zastosowań z technologią P-Tap.

Podświetlona witryna szklana bez łączności przewodowej
Podświetlona gablota szklana bez łączności przewodowej

Eliminacja konieczności stosowania przewodów elektrycznych daje projektantom, architektom i inżynierom nieograniczone możliwości kreatywności dzięki możliwości umieszczania urządzeń zasilanych energią elektryczną w przezroczystych strukturach. Urządzenia takie jak gniazda USB, indukcyjne stacje ładowania, silniki, kamery, czujniki i wyświetlacze cyfrowe mogą być bezproblemowo zintegrowane ze szklana taflą.

Początkowe zastosowania obejmą gabloty i regały podświetlane diodami LED dla muzeów oraz „inteligentne” stoły do ładowania indukcyjnego dla ekskluzywnych sklepów detalicznych. Szersze zastosowania, niektóre być mogą być jeszcze niewyobrażalne, obejmą wiele sektorów, w tym architekturę, bezpieczeństwo, motoryzację, handel detaliczny i oświetlenie.

źródło: Pilkington IGP

zdjęcia: © Cohda Design Limited

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA