Nowe rozwiązania eliminujące mostki cieplne w konstrukcjach żelbetowych: Sconnex® typu W

Od 2021 roku obowiązują w Polsce nowe przepisy dotyczące energooszczędnego projektowania budynków. O kilkanaście procent zredukowaniu uległy m.in. maksymalne dopuszczalne wartości współczynnika U dla zewnętrznych elementów przegrody budynku. Jeszcze bardziej zostały zaostrzone wymagania na cząstkowe wartości wskaźnika EP na potrzeby ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody.

Nowe rozwiązania eliminujące mostki cieplne w konstrukcjach żelbetowych: Sconnex® typu W
Schöck Sp. z o. o. Biuro handlowe Warszawa Rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa wielorodzinnego
Dane kontaktowe:
22 533 19 33
Burakowska 14 01-066 Warszawa, kampus biurowy FOREST

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Koniecznym jest więc, aby projekt budynku został dokładnie przeanalizowany pod kątem wyeliminowania mostków cieplnych, które niejednokrotnie mają swój duży udział w stratach ciepła. Powszechnie znanym jest łącznik termoizolacyjny stosowany w złączu balkonu ze stropem. Mniej znanym łącznik eliminujący straty ciepła w złączach z pionowymi elementami żelbetowymi.

Chodzi o pionowe ścianki attykowe, pionowe balustrady w tarasach, a obecnie też o najnowsze rozwiązania eliminujące mostki cieplne w poziomych połączeniach ścian i stropów żelbetowych, łączących strefy ogrzewane i nieogrzewane budynku np. nieogrzewane podziemne parkingi nad lub pod przestrzenią ogrzewaną. Dla takich zastosowań od niedawna firma Schöck oferuje łącznik Sconnex® typu W.

Produkt ten łączy dwie ważne funkcje

  • zapewnia zminimalizowanie strat ciepła w złączu i bezpieczną tzn. nie zagrażającą powstaniu pleśni temperaturę na wewnętrznej powierzchni przegrody
  • estetyka tzn. ściany będące w strefie nieogrzewanej nie wymagają już obustronnej częściowej izolacji

źródło i zdjęcia: Schöck