Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy złączne

Wkręty stworzone do drewna - Power-Fast II

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2021-04-09

fischer wprowadził na rynek całkowicie odnowione wkręty do płyt wiórowych Power-Fast II, które oferują użytkownikom liczne korzyści: szybsze i łatwe wkręcanie, wyższe maksymalne obciążenia, oraz ulepszone pudełko.

Czym dokładnie są wkręty Power-Fast II i w jaki sposób opinie klientów wpływały na ich unowocześnienie – o szczegółach opowiada Ralf Bäuerle z międzynarodowego zarządzania produktami w firmie fischer.

- Drewno jest fascynujące, ponieważ jest odnawialnym materiałem budowlanym. Jest naturą w czystej postaci, a dzięki swoim walorom jest często poszukiwanym i pozyskiwanym surowcem przemysłowym. Pożądane jest także ze względu na swoją dużą elastyczność i różnorodność możliwości wytwórczych.

- Wydaje się, że drewno jest idealnym materiałem budowlanym. Niestety ma też liczne wady i często w trakcie montażu można wpaść w pułapki. Jako rzemieślnik znam je dobrze. Niestety żaden drewniany element nie jest taki sam i to przysparza problemów. Często, gdy montuję wkręt blisko krawędzi, muszę się upewnić, że drewno nie pęknie. Muszę też uważać, by prawidłowo obchodzić się z włóknami wewnątrz drewna. Ponadto konstrukcja drewniana musi być zawsze dostosowana do warunków klimatycznych.

Wkręty Power-Fast II
Wkręty Power-Fast II

- Aby montaż był skuteczny i wytrzymały, warto korzystać z odpowiednich technologii mocowania. Szybkość, z jaką wkręca się wkręt, jest bardzo ważnym kryterium na placu budowy. fischer ściśle współpracuje z klientami i korzysta z ich doświadczenia, aby nowoopracowane produkty były jeszcze lepsze.

- Podczas projektu wkrętu do płyt wiórowych Power-Fast II współpracowaliśmy z budowlańcami. Woziliśmy wkręty na plac budowy i tam je sprawdzaliśmy. Mogliśmy więc przetestować i porównać je z innymi wkrętami. Otrzymaliśmy informację zwrotną, że (w porównaniu do poprzedniej wersji) wkręt musi być szybszy i jego gwint musi być zoptymalizowany. Ponadto musimy przerobić opakowanie. Obecnie pudełko Power-Fast II ma specjalną impregnację zabezpieczającą przed przemoknięciem na deszczu.

- W tym samym czasie powiększyliśmy skok gwintu na łbie wkręta. Oznacza to, że dostęp do wkręta jest szybszy. Brzmi to banalnie, ale bardzo upraszcza pracę wykonawców. Poza sugestiami budowlańców bierzemy pod uwagę także informacje zwrotne od domowych użytkowników. Po wielu udoskonaleniach, powstał nowy Power Fast II, znacznie lepszy od poprzedniej wersji.

- Power-Fast II był unowocześniany przez kilka lat. Wkręt jest w zasadzie zupełnie nowym rozwiązaniem. Żadna z funkcji poprzedniego modelu Power-Fast nie została powielona. W firmie fischer mamy własny zespół zajmujący się opracowywaniem wkrętów.

- Nowy wkręt Power-Fast II ma dużą przewagę nad poprzednim modelem. Dzięki zastosowanej powłoce cynkowej z pasywacją na niebiesko, wkręt nie zawiera chromu i dlatego jest przyjazny dla środowiska. Chrom jest pierwiastkiem rakotwórczym i szczególnie niebezpiecznym dla pracowników firm galwanotechnicznych, które produkują tę powłokę. Zdecydowanie chcieliśmy uniknąć takich rozwiązań. Zoptymalizowaliśmy też szybkość wkręcania. Śruba może również przenosić większe obciążenie, może być stosowana także do montażu metalowych łączników. To sprawia, że Power-Fast II jest bardziej wszechstronny i stał się interesujący dla użytkowników.

- Firma fischer jest znana i ceniona na całym świecie. W dziedzinie technologii zamocowań od lat mamy na rynku innowacyjne produkty. W najbliższych latach będzie ich jeszcze więcej, ponieważ budownictwo ekologiczne jest coraz częściej preferowane. Jako firma musimy się do tego dostosować - co już częściowo zrobiliśmy dzięki dalszemu rozwojowi wkrętów do płyt wiórowych Power-Fast. W przyszłości na pewno wyprodukujemy kolejne doskonalsze produkty.

- Jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem na rynek Power-Fast II zdobył kilka nagród. Bardzo nas to cieszy. Nagrody pokazały nam, że nasza praca miała sens, a specjaliści z działu rozwoju wykonali świetną robotę.

źródło i zdjęcie: fischer Polska

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum