Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Płytki ceramiczne, akcesoria

Znamy finalistów I etapu - TUBĄDZIN DESIGN AWARDS

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2020-05-21

Zakończył się I etap III edycji konkursu Tubądzin Design Awards. Jury w międzynarodowym składzie wyłoniło osoby, które przeszłym do kolejnego etapu, wśród nich znaleźli się architekci, projektanci i studenci z Polski, Rosji, Ukrainy, Mołdawii i Kazachstanu.

Poznaj laureatów I etapu TUBĄDZIN DESIGN AWARDS

Tubądzin Design Awards jest jednym z najbardziej cenionych konkursów dla architektów w Polsce. 10 stycznia rozpoczęła się kolejna, trzecia już edycja wydarzenia, na które czekają architekci i projektanci z Polski i zagranicy.

Do tej pory, od początku istnienia imprezy, swoje projekty zgłosili uczestnicy z ponad 40 krajów. W tym tak egzotycznych dla europejskiej tradycji architektonicznej jak Bangladesz, Irak czy Indie.

18 maja 2020 r. międzynarodowe jury, pod przewodnictwem Borisa Kudlički, scenografa i projektanta wnętrz, uznanego na całym świecie, wybrało laureatów I pierwszego etapu w trzech kategoriach: Everyday Design, Unlimited Architecture i Young Power.

Organizator konkursu, Grupa Tubądzin, jest świadoma, że projektowanie to nie tylko tworzenie ładnych i funkcjonalnych przedmiotów czy wnętrz, ale też kreowanie dobrostanu użytkowników, uwzględniające potrzeby środowiska oraz jakość życia przyszłych pokoleń.

Warunki naszego życia uległy diametralnej zmianie, a wszystko za sprawą pandemii COVID-19. W związku z tym o wiele więcej przebywamy w przestrzeniach zamkniętych, których funkcje muszą być dostosowane do zmieniających się potrzeb.

Przedstawiciele jury szukali prac, w których uważne podejście autorów do haseł przewodnich tegorocznego konkursu: #nature, #future i #freedom, uwzględniało również „postpandemiczne” możliwości realizacji projektów oraz nowe potrzeby przyszłych użytkowników.

Nasz konkurs zdobył uznanie w ponad 40 krajach, nieustannie poszerzamy sieć kontaktów w branży architektury i projektowania, poprzez dzielenie się wiedzą i wymianą doświadczeń w ramach wydarzeń organizowanych przez Tubądzin. Obecna sytuacja związana z koronawirusem nie osłabiła popularności Tubądzin Design Awards wśród zagranicznych biur architektonicznych i studentów kierunków związanych z projektowaniem – w pierwszym etapie wpłynęło 218 prac z całego świata.

W nadesłanych pracach widać, jak izolacja społeczna, konieczność łączenia funkcji przestrzeni prywatnych z publicznymi, potrzeba znalezienia azylu w zatłoczonych pomieszczeniach wpłynęła na kreatywność autorów nadsyłanych projektów. W swoich projektach architekci szukali odpowiedzi m.in. na pytania o nowe funkcje przestrzeni biurowych, nowe możliwości inwestycyjne dopasowane do czasów po pandemii, nową funkcjonalność przestrzeni prywatnychmówi Ewa Kryszkiewicz, Development and Cooperation with Architect Manager w Grupie Tubądzin, pomysłodawczyni konkursu.

W kategorii Everyday Design zwyciężył Vadim Crasnojon z Republiki Mołdawii. Płytki, które wykorzystał do projektu niezwykłej łazienki to wielkoformatowe gresy Monolith, z kolekcji Grand Cave.

Projekt Vadim Crasnojon

W kategorii Young Power, przeznaczonej dla studentów kierunków związanych z projektowanie, pierwsze miejsce przypadło Mateuszowi Persanowskiemu z Polski, za pracę z wykorzystaniem wielkoformatowego gresu Terrazzo, z kolekcji Grand Beauty, autorstwa Macieja Zienia.

I miejsce w kategorii Young Power

I wreszcie kategoria Unlimited Architecture, w której autorzy mieli wolną rękę w ukazaniu nieograniczonych możliwości designu. Zwycięzcą pierwszego etapu jest Natalia Lityagina z Kazachstanu, za projekt przestrzeni restauracyjnej, w której wysublimowany przepych łączy się z surowością szarej płyty Monolith, z kolekcji Aulla i łagodnością drewna.

Projekt Natali Lityagina

Zwycięzcy poszczególnych etapów zawalczą o nagrodę główną, którą wybiorą sami: wyjazd do Abu Dhabi lub do Islandii.

Źródło i zdjęcia: Grupa Tubądzin

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum