Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Płytki ceramiczne, akcesoria

Laureaci Tubądzin Design Awards w Nowym Jorku i Mediolanie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-05-16

Architekci, którzy zwyciężyli w konkursie Tubądzin Design Awards 2018 zwiedzili, dzięki Ceramice Tubądzin, NYCxDESIGN w Nowym Jorku oraz targi Salone de Mobile w Mediolanie.

Tubądzin Design Awards to międzynarodowy konkurs dla architektów i projektantów, organizowany przez Grupę Tubądzin, w którym pula nagród wynosi ponad 50 tys. Euro i obejmuje nie tylko wyjazdy do Mediolanu i Nowego Jorku, ale też warsztaty u najlepszych europejskich projektantów - w Dorota Koziara Studio w Mediolanie, w biurze projektowym Villa International Co. w Budapeszcie i w pracowni WWAA w Warszawie.

- "To jeden z tych konkursów, w których doceniane jest nieszablonowe podejście do produktów. Takie podejście jest korzystne zarówno dla produktu jak i dla projektantów, ponieważ umożliwia stały rozwój. Jury przeanalizowało naszą pracę pod różnymi względami, a informacja zwrotna na temat naszego projektu i obranej ścieżki jest dla nas bardzo cenna" - mówi Marta Sowińska, która wraz z Łukaszem Gąską zdobyła Grand Prix TDA.

Z kolei Adam Żarczyński, z FDA Architekci dodaje:

- "Tubądzin Design Awards jest jednym z bardziej prestiżowych konkursów architektonicznych związanych z projektowaniem wnętrz. Wyróżnienie w tym konkursie dało nam "niezłego kopa", ponieważ na naszych potencjalnych klientów działa niczym znaczek "rzetelna firma".

Laureaci Tubądzin Design Awards w Nowym Jorku

Tubądzin Design Awards to nagrody w trzech kategoriach: Young Power, Everyday Design oraz Unlimited Architecture, a także nagrody specjalne wyróżniające poszczególnych uczestników. Tubądzin przyznał także najważniejszą nagrodę w konkursie Grand Prix MONOLITH 2018. Łukasz Gąska wraz z, cytowaną wyżej, Martą Sowińską, okazali się zwycięskim duetem. W dniach 10-14 maja zwiedzają Nowy Jork i biorą udział w imprezie, która jest trzytygodniowym świętem designu w Nowym Jorku - NYCxDESIGN (10-22 maja). Towarzyszy im Piotr Popłonikowski, marketing manager w Grupie Tubądzin.

NYCxDESIGN co roku przyciąga do światowej stolicy trendów setki tysięcy zwiedzających i wystawców z całego świata. Biorą oni udział w dziesiątkach pokazów, premier produktowych, instalacji artystycznych, imprez stricte targowych, paneli oraz prezentacji. Imprezy nie zamykają się jedynie w przestrzeniach wystawienniczych ale obejmują pięć nowojorskich dzielnic.  Celem imprezy jest podkreślenie niepowtarzalnych możliwości "miasta, które nigdy nie śpi" - zarówno w zakresie designu, jaki i kultury edukacji czy możliwości ekonomicznych.

14 maja uczestnicy wyjazdu wezmą udział m.in. w wernisażu w Goethe Institute gdzie będą mieli okazję obejrzeć unikatowy film z 1927 r. o historii pierwszego ruchomego światła elektrycznego zaprojektowanego przez Curta Fishera (lampki na "wyginanej" nóżce, która rozwiązała problem słabego oświetlenia na stołach warsztatowych), z okazji stulecia Bauhausu.

Ponadto, polscy architekci zwiedzą większość kultowych miejsc w Nowym Jorku, w tym: Empire State Building, One Tower, Times Square, Wall Street, High Line, a także Statuę Wolności czy Most Brooklyński. Przed nimi także zwiedzanie prezentacji targowych i udział w spotkaniach z osobowościami ze świata designu.

Laureaci TDA w Mediolanie

Z kolei 9-12 kwietnia był dla większej grupy laureatów TDA dniami aktywnego kontaktu ze światowym designem w jednym z najpiękniejszych włoskich miast - wzięli udział w Salone de Mobile w Mediolanie.

- "Do udziału w Tubądzin Design Awards (TDA) skłoniła nas chęć sprawdzenia się na tle innych biur, w tym zagranicznych, a także chęć szlifowania swoich umiejętności. Nasze zwycięstwo to wyjątkowe wyróżnienie i potwierdzenie naszych zdolności projektowych, które zostały docenione przez jury. Targi Salone de Mobile to centrum światowego designu najwyższej klasy i znaleźliśmy tam bardzo wiele inspiracji" - mówi Kamil Głowacki z FDA Architekci, laureat w kategorii Unlimited Architechture Uczestnicy wyjazdu zwiedzili wystawę Human Spaces, na Uniwersytecie Mediolańskim.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Magazyn "Interni - the Magazine of Interiors and Contemporary Design", który był patronem wystawy zaprosił międzynarodowych architektów i projektantów do zinterpretowania pojęcia "przestrzeni ludzkiej", szczególnie w kategoriach mobilności miejskiej i zrównoważonego rozwoju środowiska. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili także dwie nowoczesne dzielnice Mediolanu - City Life i Porta Nuova, w których oglądali budynki zaprojektowane przez takich gigantów architektury jak Zaha Hadid, Stefano Boeri, czy Cesar Pelli. Spacerowali także po artystycznej Brera podziwiając instalacje powstałe przy okazji Milan Design Week. W planie wyjazdu nie mogło oczywiście zabraknąć katedry Duomo czy opery La Scala.

źródło i zdjęcia: Tubądzin Managment Group

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska maj - czerwiec 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum